Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[browar nieznany], Książęce Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mnm
    Junior
    • 11-2011
    • 1

    #76
    Do dyskusji o tym gdzie jest rozlewane dorzucę tylko informację, że butelka jest wyprodukowana w Polsce. Przynajmniej moja miała oznaczenie E19 O-I.
    Last edited by mnm; 14-12-2011, 22:53.

    Comment

    • Stomka
      Gość
      • 07-2010
      • 123

      #77
      To piwo jest na licencji z Holandii, a czy ktoś się orientuje w jakim browarze w Holandii uwarzono je?

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
        Fajnie, że pojawiła się kolejna smaczna pszenica na naszym rynku, szkoda tylko że nie ma nic wspólnego z polskim piwem, a tylko je udaje...
        Oj tam, oj tam, ważne, że cena polska.
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
          ^^^ Dla mnie po prostu czas spędzony nad Paulanerem to czas stracony. Wiem że jestem wyjątkiem, ale to piwo jest dla mnie straszliwie nijakie dlatego czasem wole niedoróbki typu Okocim które są przynajmniej jakieś. Królewskie mi bardzo przypominało Paulanera stąd moja ocena. Nie twierdze że to piwo jest złe samo w sobie, mi po prostu nie podpasowało.
          Nie strasz człowieku!! Myślałem, że takie rzeczy dzieją się w kraju pod moją nieobecność
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika diebels Wyświetlenie odpowiedzi
            Dalej mnie ciekawi porównanie do Grolscha
            W marketach holenderskich stoi na półkach Tyskie Gronie podpisane na plakietkach z ceną "Grolsch Tyskie", na etykiecie stoi wyraźnie, iż uwarzono w Grolsch Bierbrouwerij.
            Od razu mi sie skojarzyło z Holandią w smaku, taka hybryda niemieckiej i belgijskiej pszenicy. Grolscha Weizena też parę flaszek wypiłem i na dniach, po długiej przerwie, to powtórzę.
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • Pawel_T
              Junior
              • 07-2012
              • 10

              #81
              Po 1,99zl w Auchanie, niewazne gdzie uwarzone to jest warte tej ceny

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #82
                Na panelu degustacyjnym inspirowanym i merytorycznie nadzorowanym przez sędziego PSPD "tyski" pszeniczniak wygrał o długość łba (kapsla) z puszkowym Grafenwalderem z Lindenbrauerei!
                W tyle o długość skrzynki zostały min. Erdinger, Schöfferhofer (koszmarny), Franziskaner i Paulaner.
                Dyskusja generalnie miała na celu sprawdzenie wpływu czasu na kondycje różnych pszenic ale w/w piwa jako kalibracyjne były jak najbardziej w terminie.

                Comment

                • wasyll
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 1823

                  #83
                  W Aligatorach jest po 2,39zł.
                  www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Aligatorach jest po 2,39zł.
                    Wysprzedaja resztki. Nie ma juz tego "Grolscha Weizena" w ofercie KP. Wystarczy zajrzec na ich strone.
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      #85
                      Cena w prawdzie bardzo dobra, piwo w smaku też nie jest złe, jednak dla mnie jest strasznie przegazowane. Dupa!
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #86
                        Piwo zakupione w Carrefourze Zakopianka w Krakowie. Butelka 0,5l. Alkohol 5,1%, ekstrakt 12,5. Kolor jasno pomarańczowy, wpada w żółty. Całkowicie mętne, nieprzejrzyste. Piana drobniutka, duża i trwała. Zapach średnio mocny. Dominują nuty bananowe. Troszkę kwaskowości. Smak pełny. Zdecydowanie bananowy. Niestety przebijają się również gorzkawe posmaki. Kwaskowość też bywa trochę za agresywna. Wysycenie umiarkowane, drobniutkie i trwałe. Odpowiednie. Opakowanie (jak na foto wrednegohawrana) ładne, starannie wykonane, parametry podane. Ładny dedykowany kapsel. Opakowanie niestety trochę wprowadza w błąd, udając polskie piwo. Z tyłu wprawdzie pisze, że holenderskie, ale… Szkoda, że browaru nie podają. Całkiem przyzwoite pszeniczne piwo. Żadnej finezji smakowej ani jakiejś oryginalności nie ma, ale przyzwoity smak. Ładnie zapakowany średniak po prostu. Oceniam na -4 (1 – 6).
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎