Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Emelisse, Double IPA 7,9 %

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    Emelisse, Double IPA 7,9 %

    Double IPA warzone z użyciem słodów pale ale i karmelowego. Użyte chmiele Chinook, Amarillo i Cascade. Drożdże z USA. Alk. 7,9 %:

    Kolor: Brązowy, mocno mętny.
    Piana: Skromna. Utworzyła drobną warstwę, która po chwili opadła do cienkiej powłoki z nieco grubszym pierścieniem.
    Zapach: Intensywny, razowy chleb i drożdże z jabłkowym tłem, które z czasem zaczyna dominować. Chmiele słabo wyczuwalne, raczej w tle, ale przez to tło jest cytrusowe.
    Smak: Treściwy, chlebowo-drożdżowy początek. Później dociera całkiem mocna, ale średnio agresywna goryczka i zostawia sosnowo-żywiczny posmak. Trochę nietypowe jak na IPA, ale bez rewelacji. Piłem dużo lepsze (czyt. mocniej chmielowe).
    Wysycenie: Średnie.
    Attached Files
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Mnie brakowalo mi w nim mocnego ataku chmielu i goryczki. Piło się je jak domowe. Pełne, bez obcych posmaków. Alkohol schowany za cukrem resztkowym. Całość przykryta zaznaczoną, acz nie mocną goryczką. Bez rewelacji i ja raczej nie powtórzę.

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      #3
      Piana: potężna, wysoka, kremowa, osadza się na szkle. Trwała.
      Barwa: ciemnomiedziana do czerwonej. Zmętnione.
      Zapach: spodziewałem się mocnego uderzenia chmielowych aromatów, a tu tyle co nic. Wyraźny slód. Lekko karmelowe.
      Smak: ostra, pikantna goryczka, lekko maślana podbudowa i nieco żywiczno sosnowy posmak chmielu. DIPA mnie nie zachwyciła. Mocny ale z zaskakująco niewielkim aromatem chmielowym. Trzeba jednak przyznać, że balans między goryczką a słodowością jest dobrze zachowany.
      TIPA lepsza

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Kolor – bursztynowy, mętny.
        Piana – początkowo gruba, kremowa, opada do centymetrowej warstwy pozostawiając na szkle szerokie obrączki.
        Zapach – cytrusowo-owocowy.
        Smak – owocowy, lekko kwaskowy, na końcu wyraźna goryczka; pozostawia przyjemny owocowy posmak z lekką goryczką.
        Wysycenie – małe.
        Ogólnie przyjemne piwo, zakupione we wrocławskiej Drink Hali.
        Alk. 7,9 %, EBU 65, ekstr. 18.
        Last edited by jacekwerner; 17-07-2012, 17:56.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Emelisse, Double IPA 7,9%

          Butelka 0,33 litra, alkohol 7,9 %, eks. 18, ebc 24,4, ebu 65, kapsel goły
          Kolor - bursztynowy, mętny
          Piana - drobna, średnio wysoka i średnio trwała
          Zapach - chmiel i żywica wyraźnie
          Gaz - ok
          Smak - wyraźne nuty chmielowo-sosnowo-żywiczne, mocna słodycz z nutami miodowymi, wyraźna goryczka
          Zawaliste.

          W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4678
          Last edited by sibarh; 20-11-2012, 19:39.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • McMac
            Junior
            • 06-2007
            • 19

            #6
            Emelisse, Emelisse Double IPA 7,9 %

            ALC. 7,9% VOL, ekstrakt 18stopni, EBC 24,4, EBU 65, termin do 10.2014, butelka 330ml

            Kolor: miedź, mętne.
            Piana: potężna, trwała, średnio-grubopęcherzykowa, ładnie paprze szkło.
            Zapach: chleb żytni na zakwasie, pieczone jabłko z cynamonem i rodzynkami, śladowa cytrusowość, jeśli siedzą tam "Chinook, Amarillo i Cascade" to nieźle się schowały.
            Smak: lekko kwaskowy - cytrusowy, solidnie słodowy, miodowy posmak, alkohol niewyczuwalny, treściwe.
            Goryczka: solidna, długa, lekko ściągająca, żywiczno-trawiasta.
            Wysycenie: średnio wysokie, trochę za wysokie.
            Opakowanie: ascetyczne - średnio estetyczne, kapsel czarny.

            Ciekawa DIPA - miła niespodzianka.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎