Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Galway Bay, Full Sail Dry Hopped IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Galway Bay, Full Sail Dry Hopped IPA

    Pierwsze z czterech butelkowych piw jakie wydał ten restauracyjny (a może już rzemieślniczy) browar z Galway. Wszystkie piwa do tej pory przeszły beczkowy egzamin, zdały go na piątkę i teraz debiutują w butelkach.

    PIANA: ciężko coś napisać orginalnego o kolejnej ejlowej pianie która nie różni się niczym od większości na piwach teo typu. Biała, dosyć gęsta acz niezbyt trwała. Jednym słowem podręcznikowa.
    NAGAZOWANIE: z pewnością nie wybrałbym tego piwa do bicia rekordów w bekaniu. Mikroskopijne bąbelki i praktycznie zauważalne tylko pod światło i to tylko przez osoby nie narzekające na wzrok.
    KOLOR: jasny bursztyn, może mniej mętny niż w ostatnio pitych ejlach ale to też kwestia światła.
    SMAK: pierwszy łyk – cytrus . A to lubię. Drugi łyk – dochmieliło a to już mniejchoć ostatnio przekonywuje się do ejli. Kolejne łyki i kubki smakowe już okrzepły. Goryczka nie jest już tak intensywna , cytrus też odpuścił. Nie podam specjalistom jakież to chmiele tak pieszczą moje receptory smaku gdyż etykieta milczy na ten temat a ja nie jestem aż takim kiperem by to wyłapać. Ogólnie bardzo przyjemne IPA o niewyszukanej zawartości alkoholu bo 4,8 %.
    OPAKOWANIE: samoprzylepna etykieta, liternictwem przypominająca mi etki z nieczynnego od lat browaru Dublin Brewing. Logo w postaci modnej „rewolucyjnej” czerwonej gwiazdy z postacią Neptuna w niej. Wszak browar z racji położenia odwołuje się do motywów marynistycznych. Kapsel beznadrukowy czyli beznadziejny.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Alko 5.8%, IBU 45.

    Chmiele: Colombus, El Dorado, Cascade.

    Piana - więcej na starcie potem cienka ale pełna warstewka.
    Lacing - sporo.
    Gaz - średni.
    Barwa - lekko opalizujący, jasny żółto-pomarańczowy.
    Aromat - cytrusy i zioła.
    Smak - słodkawe, cytrusowość i zioła, mała goryczka która potem trochę wzrasta.

    Szału nie było ale w sumie OK.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎