Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness, Kilkenny 5%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
    .
    Aby na pewno pisałeś o Kilkenny? Bo opis bardziej do Guinness stouta pasuje...
    Last edited by Twilight_Alehouse; 17-08-2005, 16:46.

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #17
      Z ręką na sercu pisałem o Kilkennym. Guiness'a nie miałem okazji jeszcze pić.
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #18
        Pite wiele razy, zarówno z butli, jak i z kija. Czas na ocenę.

        Kolor brązowy z czerwonymi przebłyskami, taki polotmavy.
        Piana wysoka, gęsta i trwała.
        Zapach wyraźny, chmielowo-słodowy.
        W smaku po pierwsze chmielowość, po drugie słodowość, po trzecie ciemne słody, po czwarte palona goryczka - w takiej kolejności pojawiają mi się poszczególne elementy.
        Całości towarzyszy spore nagazowanie.

        Wiem że to koncerniak, ale mi smakuje.

        Comment

        • pawelek59
          Senior
          • 04-2003
          • 195

          #19
          Od tego piwa rozoczęła się moja kolekcjonerska przygoda (styczeń 1994r.) pierwsza etykieta w zbiorze. Piwo z powyższych względów darzę sentymentem. Smakowo ciekawe ale nic szczególnego. Etykieta w pierwotnej wersji moim zdaniem była dużo ładniejsza.

          Comment

          • coldfire
            Senior
            • 01-2008
            • 374

            #20
            Co to za gatunek piwa? Na pewno nie jest to przecież stout, a palone posmaki, które tutaj opisujecie, nie pasują raczej do żadnego ze zwykłych Ale.
            pzdr
            Piwa i pacierza nie odmawiam

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
              Co to za gatunek piwa? Na pewno nie jest to przecież stout, a palone posmaki, które tutaj opisujecie, nie pasują raczej do żadnego ze zwykłych Ale.
              pzdr
              Irish Red Ale. I nie gatunek, a styl.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #22
                Bardzo fajne piwo. Czerwone Piana trwała do końca w postaci kożuszka. Zapach leeeekko chmielowy z elementami kwiatowymi i czymś, co kojarzy mi się z zapachem od słodu parzonego. W smaku lekko goryczkowe, gładkie, troszkę nawet mdłe. Pysznie się je pije. Bardzo głębokie a zarazem lekkie. Cieszę się, że wreszcie sprobowałem

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #23
                  Irish Red:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Totus
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 326

                    #24
                    A na moim Kilkenny brak jakiejkolwiek informacji o związku tego piwa z Guinnessem... Niby "Imported from Ireland" ale warzone niby przez jakiś inny browar...

                    Co do samego piwa nigdzie palonych posmaków w moim piwie nie było czuć. Piana super. Całe piwo jednak mnie do siebie nie przekonało. W moim odczuciu wodniste.
                    Zapraszam do Browaru Sielanka.

                    Comment

                    • Totus
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 326

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
                      A na moim Kilkenny brak jakiejkolwiek informacji o związku tego piwa z Guinnessem... Niby "Imported from Ireland" ale warzone niby przez jakiś inny browar...

                      Co do samego piwa nigdzie palonych posmaków w moim piwie nie było czuć. Piana super. Całe piwo jednak mnie do siebie nie przekonało. W moim odczuciu wodniste.
                      Sprawa wyjaśniona. Na butelce żadnych odniesień do marki Guinness za to producentem jest Diageo Ireland właściciel m.in. marki Guinness.
                      Zapraszam do Browaru Sielanka.

                      Comment

                      • rad998
                        Member
                        • 12-2008
                        • 52

                        #26
                        Kolorek mialo to ladny... ale zeby to bylo jakies b.dobre piwo ? w dodatku za 5,50 ?
                        Piana na poczatku bardzo fajna, jednak po 2 minutach został leciutki krąg a po 10 minutach nie bylo juz piany wcale. Wysycenie było bardzo ok, przez cały czas fajne bąbelki odrywaly się od dna kufelka. W smaku jest wodniste i niestety lekko puste jak dla mnie. Właściwie pozostaje jedynie lekki posmak goryczki i chmielowej i ciemnosłodowej. W zapachu jest poprane - słodowe na 1 planie i chmielowe na drugim.
                        Ogólnie daję ocene 3,5 i to w sumie troszke naciągniętą.

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #27
                          Po tym jak niedawno piłem Kilkenny z beczki, postanowiłem zakupić go trochę w szkle. Ale muszę przyznać, że moja wersja (4,3/9,86) nie wytrzymuje porównania z beczkowym, który mi bardzo smakował. Wersja butelkowa mocno spłaszcza wszystkie smaczki stylu Irish Red Ale. Lepiej wydać kilkanaście zł w restauracji niż kilka za małą butelkę. Czuć różnicę.

                          Comment

                          • chitos
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 195

                            #28
                            Alk. 4,3%, ekst. nie podany
                            Kolor: Jasnobursztynowy, klarowny.
                            Piana: Drobnopęcherzykowa, po nalaniu ładnie się prezentuje, jednak po odpiciu piwa pozostaje skromna warstewka.
                            Zapach: Mocno wyczuwalny aromat słodu palonego i delikatny chmiel.
                            Smak: Ciężkie do opisania, bo smak jest bardzo płaski. Można wyczuć słód palony, goryczkę oraz minimalną słodycz. Brak piwu wyrazistości.
                            Wysycenie: Średnie chociaż szczypie w język.

                            Comment

                            • Pery77
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 142

                              #29
                              Moje ulubione irlandzkie piwko. Sporo go wypiłem swego czasu z beczki. Z butelki jakos mniej mi smakuje. Ale i tak jest calkiem nie złe.

                              Comment

                              • erudyta
                                Senior
                                • 11-2008
                                • 189

                                #30
                                Barwa: bursztynowa, klarowna
                                Piana: beżowa, wysoka, gęsta opada wolno, zostawia ślady na szkle, cienka warstwa utrzymuje się do końca
                                Zapach: intensywne palone słody, lekko karmelowe, w tle delikatny chmiel,
                                Smak: na pierwszym planie palony słód, u mnie pojawił się dość wyraźny metaliczny posmak, goryczka na średnim poziomie, chwile utrzymuje się na podniebieniu
                                Wysycenie: wysokie
                                Opakowanie: butelka 0,5l., etykieta bordowo-kremowa

                                Cena: 1,30 € (w Niemczech)

                                Generalnie nie jest, źle. Wypite z przyjemnością.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎