Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dungarvan, Black Rock Irish Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Dungarvan, Black Rock Irish Stout

    Prawdziwy czarny stout z obfitą brązową pianą. Łagodnie wysycony i równie łagodny jak na stouta w smaku. Nienachalny, wytrawny, kawowy. Po przełknięciu wręcz pozostawia uczucie jakby się rozgryzło ziarno ciemno palonej kawy.
    Nie jestem wielkim miłośnikiem stoutów ale będąc w Irlandii siłą rzeczy kilka różnych wypiłem i muszę przyznać, że ten jest mojej w osobistej czołówce.
    Jak już wspominałem wszystkie piwa z Dungarvan noszą piętno piwa domowego (jeszcze pół roku temu założyciel browaru był "tylko" piwowarem domowym) - ale ten stout akurat najmniej domowym z nich wszystkich jest.
    Alk. 4,3%
    Attached Files
  • Samael
    Senior
    • 09-2007
    • 153

    #2
    Gdzie w Irlandii mozna kupic piwa Dungarvan Brewing Company ? Jestem tu juz ponad 3 lata i jeszcze nie mialem okazji ich sprobowac.

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      #3
      Browar ruszył w kwietniu więc od niedawna jest dostepny. Na południu jest juz coraz szerzej dostepny w wiekszych miejscowościach a w Dublinie napewno w Bull and Castle i L.Mulligan Grocer.

      Comment

      • Samael
        Senior
        • 09-2007
        • 153

        #4
        Dzieki ! Zbadam temat przy okazji pobytu w centrum

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Samael od prawie 3 lat wybiera sie do centrum a tymczasem sprawa wyglada tak:

          PIANA: tradycyjnie chyba każdy pity stout porównuje do Guinnessa i w tym przypadku piana z rzemieślniczego produktu wypada słabiej niż w chyba najbardziej koncernowym stoucie. Jest po prostu mniej trwała. Ogólnie też jednak gęsta i z kremowym odcieniem.
          KOLOR: trudno bawić się w odcienie czerni. Taki jak ma chyba każdy stout i zgodny z kolorem i nazwą piwa.
          SMAK: przyzwoity stout nie wyróżniający się niczym specjalnym od innych mi znanych aczkolwiek nie będę ściemniał że napisałem pracę magisterską z tego gatunku piwa. Opis z ety mówi o delikatnym posmaku wanili i anyżku jednak są to chyba na tyle mało wyczuwalne klimaty że moje receptory nie mają najmniejszych szans na ich identyfikację. Alkohol 4,3 %.
          NAGAZOWANIE: nieduże, ale jak pokazały degustacje innych piw ponieważ nie zawsze jest ono odpowiedzialne za pożądną pianę, może jest po prostu takie jakie być powinno.
          OPAKOWANIE: kolejna śliczna eta z serii aktualnych etykiet tego browaru tym razem u3mana w jak nie trudno się domyśleć kolorze czarnym. Kapsel golas, no chyba że cały zadruk czarny uznać za kapsel z nadrukiem.
          Attached Files
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #6
            Kurcze, w kategorii opakowanie zrobili ogromny krok we właściwym kierunku. Jeszcze jesienią 2012 mieli zwykłe papierowe, zazwyczaj krzywo naklejone etykiety a teraz już całkiem ładnie to wygląda.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎