Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Liechtensteiner Brauhaus, Hell's

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Liechtensteiner Brauhaus, Hell's

    Na forum już jest pszeniczniak z tego browaru który u mnie czeka na degustację.
    Ale do rzeczy, czyli do tytułowego piwa...

    Alk. 5%, but. 0.33 l lub 0.5 l, cena w markecie w Liechtensteinie 3 CHF za 0.5 l.
    Z tego co rozumiem warzone z udziałem słodu monachijskiego, z chmielem Hallertau, niepasteryzowane, bez konserwantów i stabilizatorów.
    Ciemnozłote, umiarkowanie nagazowane, piana po nalaniu z góry dosyć wysoka ale niezbyt trwała, przy nalewaniu w ten sam sposób trwalsza była z mniejszej flaszki, inne cechy piwa z obu kalibrów takie same.
    Zapach słodowy, owocowy i lekko chmielowy, średnio intensywny.
    Smak przede wszystkim słodowy, trochę z chlebowym posmakiem, goryczka nie za silna ale wyczuwalna, piwo jest treściwe i smaczne.
    Jeśli nazwa sugeruje gatunek Helles to jest bardzo zgodne ze stylem. Trochę mi przypomina dawne Kasztelańskie z Sierpca przed przejęciem przez Carlsberga.
    Attached Files
    Last edited by lzkamil; 06-06-2008, 00:47.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #2
    Mogę potwierdzić to co pisze lzkamil.Butelka(mała) taka sama co na fotce powyżej,kapsel również.Jedynie pianka się trzyma solidnie do końca.Piwko otrzymane od kolegi Gringo(jeszcze raz WIELKIE dzięki) z jego piwno-kolejowych wojaży.PZDR
    mb WOS

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      kolor - bursztynowy
      piana - biała, dość zwarta, opada powoli ale utrzymuje sie długo kozuszek na szkle
      zapach - mało intensywny, typowy raczej dla lagerów, domieszka chmielu, słodu, lekko kwiatowy
      smak - dość pełne i treściwe, miły chmielowy pomsak plus lekkie zbożowo-kwiatowe akcenty, słodowy posmak daleko w tle, calośc dobrze skomponowana
      gaz - bez zarzutu

      Ogólnie smaczne piwo
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎