Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Veltins, Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beerslag
    Junior
    • 02-2010
    • 9

    #16
    Dla mnie piwko na każdą okazję

    Goryczka - delikatna ale wyraźna jak pierwszy zawód miłosny. Pianka trzyma się pewnie jak jest dobrze nalane. Fakt - lepi się do szkła jak castrol magnatec do silnika ale to żadna wada. Bąbelki wyraźne w świeżym piwie po tygodniu od opuszczenia browaru tracą jędrność biustu 18-latki i są jak u... 19-latki
    A smakuje jak żona w noc poślubną - wiesz co dostaniesz, chcesz tego i nawet jeśli będzie tak jak wcześniej to będzie tak jak chcesz.(Chociaż gdzieś podświadomie liczysz na więcej - ale O nie! To nie z tą kobietą!!!)

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #17
      Kolor - jasnosłomkowy.
      Piana - Średnio wysoka, dość gęsta, o niezłej trwałości.
      Zapach - Niezbyt intensywny, chmielowy.
      Smak - Niezła goryczka na lekko słodowym tle, bez fajerwerków ale poprawne, świetnie gasi pragnienie.
      Wysycenie - średnie.

      Kupione za ok. 3.50 w Leclercu na Bielanach
      Jeśli latem będzie dostępne w tej cenie chętnie do niego wrócę.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • moretti
        Junior
        • 03-2010
        • 7

        #18
        Veltins Pilsner to jest to!

        Kupiłem dzisiaj skrzynkę Veltins Pils (20 x 0,5l w cenie 12,99 euro w Locknitz [sklep Getranke von A-Z].
        Wrażenia _ kolor bardzo jasny, ogromna delikatna czapa piany [ trzyma się długo ] i smak dobrego pilsa.
        Dla mnie super piwo
        Chcę zamieszkać na Veltins-Arena

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #19
          Wersja kryzysowa

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #20
            Teraz:
            Attached Files

            Comment

            • Obywatel1978
              Senior
              • 09-2007
              • 281

              #21
              Veltins Pilsener od 23.08 w Lidlu. Warto się skusić na jego obecne wcielenie czy nie? Tak czy inaczej spróbuję i napiszę jak smakuje

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #22
                A dokładniej od 23.08 do 29.08 w ramach "tygodnia niemieckiego". Wersja puszkowa.
                Szkoda, że nie pokusili się o bardziej ciekawe piwo. To taka w sumie dość blada koncernówka. Tylko cena jest kusząca - 1,99 zł
                Za tę cenę można się skusuć
                Last edited by darekd; 18-08-2010, 10:59.

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  #23
                  Nabyłem sobie 3 puszeczki i nie żałuję. Piwo może nie rzuca na kolana, ale jest zupełnie rozsądne. W smaku dość pełne, nieźle nachmielone i goryczka na dobrym poziomie. Zastanawia pewien lekki, dziwaczny posmaczek, ale ja bym mu dał mocne 4 w ocenie ogólnej.

                  Comment

                  • Le0n
                    Junior
                    • 08-2010
                    • 4

                    #24
                    promocja

                    Faktycznie promocja w lidlu kusząca, ale wg. mnie piwo to na większą cenę nie zasługuje, w smaku może i czuć goryczkę, która jakoś dziwnie zostaje w ustach na dłużej no i trochę mało bąbelków, piana też skąpa. Ogólnie bez rewelacji. Dosyć masywna puszka .

                    Comment

                    • Obywatel1978
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 281

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Le0n Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ogólnie bez rewelacji. Dosyć masywna puszka .
                      Bo jest stalowa (sprawdzone magnesem) Ale spokojnie - nie zardzewieje bo jest lakierowana. Niestety to norma w budżetowych piwach.

                      Ja już też zaopatrzyłem się w 4 puszeczki Veltinsa, ale jeszcze nie degustowałem bo z powodów dietetycznych piwkuję tylko w weekendy.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12201

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Le0n Wyświetlenie odpowiedzi
                        Faktycznie promocja w lidlu kusząca, ale wg. mnie piwo to na większą cenę nie zasługuje, w smaku może i czuć goryczkę, która jakoś dziwnie zostaje w ustach na dłużej no i trochę mało bąbelków, piana też skąpa. Ogólnie bez rewelacji. Dosyć masywna puszka .
                        Za większą cenę kupisz sobie nasze koncernowe bąbelki... Piana skąpa, bo piwo pewnie zmroziłeś. U mnie jest akurat gęsta i pięknie oblepia szkło i to jest główny atut tego piwka.
                        Na puszce jest "FE".
                        Pierwszy raz piję puszkowego Veltinsa i przyznam, że mi smakuje bardziej niż wcześniej z butelki. Zgadzam się z tym, co napisał wcześniej Samoglow. W stosunku jakość/cena bardzo przyzwoicie wypada.
                        Choć osobiście wolałbym żeby Lidl sprowadził jakieś ciekawsze piwko i niechby sprzedawałby je za 3 złote Jestem przekonany, że nie miałby dużych problemów z jego sprzedażą.

                        Comment

                        • Obywatel1978
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 281

                          #27
                          Degustacja tego piwa nie wypadła niestety najlepiej - to nic innego niż tylko tani sikacz. Barwa blado żółta, smak - płtyka i nieprzyjemna, wykręcająca twarz goryczka i nic poza tym. Nie polecam.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12201

                            #28
                            Hahaha, lekki pils, nie jest treściwy, bo taka cecha pilsów niemieckich. Nieco bardziej odfermentowany od czeskich - czyli mniej treściwy, nachmielenie stosunkowo wysokie,
                            klasyka, nie powala ale tak mniej więcej smakuje niemiecki pils.
                            Piwo pochodzi o ile wiem z ok. Dortmundu, tam woda twardsza, co może mieć dodatkowy wpływ na goryczkę... Można goryczki nie lubić ale to jest raczej cecha charakterystyczna takich piw...

                            Comment

                            • Obywatel1978
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 281

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              Można goryczki nie lubić ale to jest raczej cecha charakterystyczna takich piw...
                              Piwo jest goryczkowate (bardziej lub mniej) z natury rzeczy, ale ja np. lubię gdy ta goryczka posiada jakąś głębię i niesie ze sobą jakieś ciekawe nuty powodujące doznania smakowe a nie tylko gorycz rodem z jakiegoś preparatu medycznego. Np. Czarnków Noteckie, które posiada zdecydowaną, ale i głęboką goryczkę jest obecnie moim ulubionym piwem. W życiu piłem jeszcze tylko jedno gorsze piwo niż Veltins, tj. Połczyn Full
                              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
                              Last edited by Obywatel1978; 29-08-2010, 02:11.

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12201

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piwo jest goryczkowate (bardziej lub mniej) z natury rzeczy, ale ja np. lubię gdy ta goryczka posiada jakąś głębię i niesie ze sobą jakieś ciekawe nuty powodujące doznania smakowe a nie tylko gorycz rodem z jakiegoś preparatu medycznego. Np. Czarnków Noteckie, które posiada zdecydowaną, ale i głęboką goryczkę jest obecnie moim ulubionym piwem. W życiu piłem jeszcze tylko jedno gorsze piwo niż Veltins, tj. Połczyn Full
                                http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=77209
                                Obawiam się, że połowę niemieckich pilsów /tych ze wschodnich i północnych Niemiec w szczególności/ uznałbyś za piwa fatalne. Proponuję Ci skosztowanie np. Jevera, to dopiero goryczka. Piwa z tego regionu mają taki styl. Nie jest to wada. Jeśli chcesz piw o większej treściwości słodowo-chlebowej w kategorii pils, to sięgnij po takie piwa z Czech, ewentualnie z Bawarii.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎