Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

DAB, Hövels Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    DAB, Hövels Original

    Pozwolę sobie założyć nowy wątek. Piwo nie jest produkowane w ogólnodostępnej wersji butelkowej przez Hausbrauerei Hövels lecz na licencji przez Dortmunder Actien Brauerei (Oetker Group). Chociaż na etykiecie podany jest browar Hövels...
    Jeśli moje informacje są błędne to proszę poprawić

    Piwo ma 5,5% alkoholu

    barwa: bursztynowa
    piana: wysoka, średniogrube pęcherze, trwała, lepi się na szkle
    zapach: słodowo-razowy, karmelowy
    smak: silnie słodowy, pełny, lekko palony i karmelowy z dość mocną na długo zostającą w ustach goryczką, po ogrzaniu pojawiają się razowe może nawet żytnie nuty
    gaz: ok

    Piwo smaczne ale czy warte swojej ceny?
    Attached Files
    Last edited by karol1000; 26-10-2013, 11:05.
    LP
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Piwo z Dortmundzkiego browaru restauracyjnego dosyć łatwo dostępne w dortmudzkich sklepach spożywczych i innych pubach. Piłem z butelki jak żul, więc nie opiszę tu pięknie jego walorów wizualnych, ani nawet smakowych - ale to głównie dlatego, że tych drugich było niewiele. Piwo raczej wodniste, lekkie i niewymagające. Goryczka niska, pełnia też.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo z Dortmundzkiego browaru restauracyjnego dosyć łatwo dostępne w dortmudzkich sklepach spożywczych i innych pubach.
      Piwo to nie jest warzone, tyko produkowane jest w Dortmunder Actien Brauerei.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
        Pozwolę sobie założyć nowy wątek. Piwo nie jest produkowane w ogólnodostępnej wersji butelkowej przez Hausbrauerei Hövels lecz na licencji przez Dortmunder Actien Brauerei (Oetker Group). Chociaż na etykiecie podany jest browar Hövels...

        Piwo ma 5,5% alkoholu
        I tak jest nadal. W składzie podali również słód pszeniczny.

        Kolor mniej rubinoy niż na zdjęciu. Bardziej brąz ze złotem. Piana ok

        W smaku na początku trochę żelaza (również na skórze), wyraźna słodowa baza słodowa z karmelem i minimalnymi owocami. Goryczka delikatna

        W eleganckim opakowaniu poprawne, ale nie wychylające się ponad przeciętność piwo.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Click image for larger version

Name:	P1080813.JPG
Views:	43
Size:	21,8 KB
ID:	2320017

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎