Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dorn-Bräu, Ammerndorfer Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Dorn-Bräu, Ammerndorfer Pils

    Jako że środkowo-frankoński browar Dorn z Ammerndorf warzy tylko tradycyjne niemieckie style, nie mogło oczywiście w ofercie zabraknąć pilsenera. Ekstrakt 11,8° Plato, zawartość alkoholu 4,9%. Chmiele Spalter i Tettnanger. Przynajmniej tak podaje strona browaru.

    Jasnozłocista barwa. Klarowna.
    Biała piana o dość drobnej teksturze. Stabilizuje się do cienkiej, ale zwartej pierzynki, przy okazji sowicie oblepiając ścianki pokala.
    Aromat słodowy, zbożowy, lekkie odcienie siana. Jak na styl zbyt niska, wręcz śladowa obecność chmielowych nut.
    W smaku pojawia się pewna goryczka, ale szybko umyka w ustach. Dominują umiarkowanie słodkawe, trochę ziarniste słody. Jest również pewna ziemistość.
    Nagazowanie średnie, aczkolwiek do połowy konsumpcji całkiem żywe u ustach.
    Butelka typu euro. Piwna, przyzwoita etykieta. Kapsel firmowy.

    Jak na niemieckiego pilsa to piwo ma zdecydowanie za wysoki udział słodów w profilu. W degustacji nie sprawia jednak jakiegoś specjalnego zawodu. Ogólnie według mnie zasługuje na 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12214

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak na niemieckiego pilsa to piwo ma zdecydowanie za wysoki udział słodów w profilu.
    Ale jak na frankońskie to z moich obserwacji standard

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9735

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale jak na frankońskie to z moich obserwacji standard
      Tego piwa nie piłem, ale co do klimatów frankońskich czy - szerzej - południowoniemieckich, zdecydowanie potwierdzam! Ale... mnie to wcale nie przeszkadza .

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        #4
        Gdyby kogoś interesowało, jak browar wygląda od wewnątrz i zewnątrz: https://piwnyturysta.wordpress.com/2...z-ammerndofer/
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎