Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Glossner, Privat Weizenthaler Alkoholfrei

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Glossner, Privat Weizenthaler Alkoholfrei

    Tym razem w moje ręce trafiła bezalkoholowa pszenica z browaru Franz Xaver Glossner z bawarskiego miasta Neumarkt in der Oberpfalz. Browar został założony w 1574 roku i oferuje poza piwami również napoje bezalkoholowe, a także wodę mineralną, czerpaną w własnego ujęcia z głębokości 70 metrów.
    Piwo ma poniżej 0,5% alkoholu.

    Złoto-pomarańczowa barwa, z brunatnymi odcieniami. Mocno nieklarowna.
    Piana żółto-beżowa. Drobnopęcherzykowa. Wysoka po nalaniu, ale nietrwała, wkrótce zostaje cienką pierzynką na powierzchni.
    Aromat dość specyficzny. Cień estrów, karmel. Nad wszystkim jednak dominują takie maślano-oleiste nuty smażenia. Fuj.
    W smaku pojawia się mocna owocowa słodkość, o trochę także kukurydzianym charakterze. Odrobina posmaków ziarnistych, ziemistych i korzennych. Najbardziej cieszy, że nie ma kontynuacji tego co w zapachu...
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego.
    Butelka zwrotna NRW, z niebieską etykietą. Kapsel bez nadruku.

    Piwo da się wypić. Kojarzy się trochę z kompotem z lekko podszuszanych owoców ze szczyptą korzennych przypraw. Natomiast to co czuje się nosem po nalaniu do szklanki jest niestety straszne i może skutecznie zniechęcić do dalszej degustacji. Ja zaryzykowałem... Podsumowując zatem 5,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎