Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warsteiner, Braumeister

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Warsteiner, Braumeister

    Amber lager z największego niemieckiego prywatnego browaru. Braumeister jest limitowanym piwem, uwarzonym na cześć historycznego głównego piwowara, Fritza Petersa, który pracował w browarze przez 30 lat w latach 1869 - 1899. Piwo ma 12,4° Plato ekstraktu oraz 5,2% alkoholu. Do produkcji zastosowano chmiele Hallertauer Tradition i Cascade. Braumeister jest niefiltrowany, dodatkowo chmielony na zimno.

    Barwa bursztynowa, z żywym, pomarańczowym odcieniem. Nieklarowna.
    Żółtawa piana, o drobnej i średniej teksturze. Oblepia szkło. Redukuje się do dziurawej szumowiny.
    Aromat umiarkowany w intensywności. Słodowość z karmelowymi nutami. Trochę żywicy i chmielowych, trawiastych barw.
    Smak stosunkowo miękki, słodowy, słodkawy, karmelowy. Odrobina owoców i miodu. Trawiaste chmiele. Stonowana, ale odczuwalna goryczka.
    Średnie nasycenie gazem.
    Butelka 330ml z naszym bohaterem na etykiecie. Z boku i na owijce jego autograf. Jakieś pieczęcie. Skład podany na kontrze obok sugestii serwowania. Kapsel przypisany piwu.

    Dobre piwo o zrównoważonym balansie. Ładnie podane. Przy okazji warto dodać, że piwo Braumeister zostało uwarzone także z okazji okrągłej, 500-letniej rocznicy ogłoszenia Reinheitsgebot, czyli Bawarskiego Prawa Czystości, przypadającej na bieżący, 2016 rok. Podsumowując, ode mnie 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎