Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stone Berlin, Arrogant Bastard Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12250

    Stone Berlin, Arrogant Bastard Ale

    7,2%

    Niemiecki klon tego piwa:






    Aromat - suszone owoce,marmolada, karmel, mniej praliny, chmielu nie jest dużo
    Piana - kremowa, gęsta, dość wysoka, z trwałym kożuszkiem
    Barwa - rubinowo/ciemno-herbaciana, lekko zmętniona
    Wysycenie - dość szczypiące
    Smak - odwrotnie do zapachu - zdecydowana goryczka chmielowa, bardziej w żywicznym klimacie. Żeby w takim mocnym piwie tak dominować nie może być zbyt finezyjna. Trochę tępa, ciut piołunowa i dość skutecznie zasłaniająca to, co w tym piwie było dla mnie zdecydowanie bardziej przyjemne w odbiorze - ma bardzo fajną solidną słodową bazę., ocierającą się o klimaty barley wine z suszoną śliwką, powidłami, rodzynkami z odrobiną czekolady, z rozgrzewającym alkoholem, który w smaku jest lekko zaznaczony, ale głównie drapie trochę w gardle.
    Treściwość - zdecydowana

    Smaczne piwo, doprawione sporą dawką chmielu. Trochę jak z egzotycznymi, pikantnymi kuchniami - daje efekt. Tu też jest efekt, dopełniony dodatkowo marketingowym tekstem na pół puszki. Mnie to nie kręci, chmiel to dla mnie wciąż dodatek do piwa. W tym wypadku piwa naprawdę dobrego, którego to co najlepsze zostało zdominowane i przytłumione przez radykalne chmielenie. No ale sataniczna nazwa Arrogant Bastard do czegoś zobowiązuje W każdym razie porządny produkt, a dla miłośników tego typu klimatów może być nawet obowiązkowym punktem piwnego programu, szczególnie że puszka 0,5 l. w Carrefourze kosztowała ok 11 PLN.
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12250

    #2
    Foto:
    Attached Files

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Kolor: Mahoń, klarowne.
      Piana: Obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje.
      Zapach: Karmel, zioła. Przyjemny, klasyczny.
      Smak: Pełne, karmelowe. Goryczka wysoka, ostra, tytoniowa, zostająca długo ale przyjemna.
      Wysycenie: Średnie, OK.
      Opakowanie: Przyciągająca wzrok etykieta, niedokładny skład.
      Uwagi: Warka 17.04.17 Klasyczne angielskie ale z wysoką goryczką.
      Attached Files

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Kolor: Brązowy, mętny.
        Piana: Wysoka, bardzo trwała, zostaje wielka czapa, oblepia szkło.
        Zapach: Słodkawy, owocowy, brzoskwinie, lekkie cytrusy.
        Smak: Słodowy, karmelowy, ciastkowy, lekko opiekany, cytrusowa chmielowość, goryczka cytrusowo-ziołowa, bardzo długa.
        Wysycenie: Średnie/niskie.
        Opakowanie: Puszka, grafika charakterystyczna, ale nie w moim stylu.
        Uwagi: Nawet niezłe, ale brakuje mi trochę chmielowości w smaku. Aromat ładny, smak głównie słodowy i goryczkowy. Goryczka nawet przyjemna, ale bardzo, bardzo długa, zalegająca. Gęste, do powolnej degustacji. Import z Berlina.

        Comment

        • nietzschee
          Senior
          • 07-2016
          • 319

          #5
          Wygląd: kolor miedziany, lekko nieklarowne, piana ecru, spora, ładna, trwała, ładny, gęsty lacing.
          Zapach: pachnie jak nasza typowa ipa-sripa, cytrusy, owoce tropikalne, lekki karmel i melanoidynowość, simcoe chyba też jest bo lekko daje cebulą.
          Smak: W smaku tez jak IPA, sporo karmelu, wyraźne toffi, ale jest i opiekany tost, lekka zbożowość, sporo cebuli, lekka żywiczność, cytrusowość i owoce tropikalne, jest tu też sporo swojskich owoców, czerwonych. Niby nic odkrywczego, ale piwo naprawdę nieźle ułożone. Jest dużo pełniejsze o typowego naszego AIPA, więc może nie czuć tych 100 IBU. Niczego sobie po nim nie obiecywałem (spodziewałem się czegoś w typie brytyjskim), więc jestem bardzo pozytywnie rozczarowany

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            KOLOR: ciemnobursztynowy/miedziany, piwo nieco zmętnione.
            PIANA: jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita. Bardzo trwała, pięknie osadzająca się na szkle.
            ZAPACH: słodowy, ciasteczkowo-karmelowy, trochę owocowy z nutą chmielową.
            SMAK: treściwe, wyraźna podbudowa słodowa, delikatna słodycz, smaki melanoidynowe, nuta owocowa i chmielowa. Wysoka, z czasem zalegająca goryczka. Alkohol pomimo dość dużej zawartości (7,2 %) niewyczuwalny w smaku.
            WYSYCENIE: niskie.
            OGÓLNIE: mocne, solidne, smaczne piwo. Puszka o pojemności 0,5L, termin do 05.08.2019.
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19178

              #7
              A jak cena?

              Comment

              • grodek
                Senior
                • 06-2015
                • 527

                #8
                13 złotych. Kupione w słowackim sklepie internetowym.
                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎