Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wernesgrüner, Pils Legende

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Piwo ma barwę urologiczną, ale ze względu na poprawność polityczną (obyczajową?) napiszę: jasna słomka... Piana na początku jest bardzo okazała, ale po chwili zostaje anemiczny kożuszek.
    Zgodnie z oczekiwaniem, pachnie przede wszystkim chmielowo, delikatnie. Słód także można wywąchać. W smaku powtórzenie tych doznań: czuć dość konkretną goryczkę, zaraz za nią pojawia się słód.
    Spore nagazowanie właściwe pilsowi. Opakowanie - jak na fotkach - eleganckie, może się podobać.

    Comment

    • ElDesmadre
      Senior
      • 05-2010
      • 155

      #17
      Dobry, nie wyróżniający się niemiecki pils koncerniakowy. Woń słodowo-chlebowa, lekkie jabłko, chmiel nieco przytłumiony, ale obecny. W smaku podobnie - chlebowata słodowość, przechodząca w delikatną słodkawość, ale i goryczka średnio intensywna która tę słodkawość niweluje, z elementami cytrusowymi i lekko jabłkowym posmakiem.
      http://thebeervault.blogspot.com

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #18
        Błeh. Bezsmakowy koncerniak. Kupiłem ten napój grupy Bitburger, łudząc się, że coś z dobrego, eksportowego piwa enerdowskiego zostało. Nic, pustka, barwiona woda z nieprzyjemnym posmakiem. Najgorsze piwo, jakie piłem od jakiegoś czasu. Marketówka z Dargun za 23 centy bije je na głowę.
        Nie wiem, czemu moja opinia różni się tak bardzo od całej reszty. Moim zdaniem goryczka w tym piwie jest umiarkowana i nieprzyjemna.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • erudyta
          Senior
          • 11-2008
          • 189

          #19
          Barwa: jasna słomka, klarowne
          Piana: biała, wysoka, średnio-pęcherzykowa, szybko opada, cieniutka postrzępiona warstewka utrzymuje się do końca
          Zapach: niezbyt intensywny, chmielowy, w tle lekko słodowy i ziołowy
          Smak: wyraźna chmielowo-ziołowa goryczka, utrzymująca się jakiś czas na języku, w moim przypadku wystąpił delikatny metaliczny posmak
          Wysycenie: średnie, mogłoby być ciut większe
          Opakowanie: etykieta bez zmian, stonowana, przyjemna dla oka

          Cena: 0,64 €

          Piwo poprawne, goryczka jest przyjemna, ale jakiegoś super zachwytu nie ma.

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #20
            Aromat: słodowy, skunksowy (naświetlony), kartonowy (utleniony)

            Piana: obfita, rzadka, mało trwała

            Barwa: żółta, iskrząco klarowne

            Smak: pilsowa słodowość dość przyjemna, lekki posmak chmielu, kartonowy posmak

            Goryczka: średnia, tępa

            Odczucie w ustach: pełne, gładkie

            Ogólne wrażenie: słabo, taki trochę lepszy koncerniak. Ale sądzę, że to wina wieku i utlenienia, piłem to piwo w wersji świeżej i było bardzo dobre.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #21
              Po latach wróciłem do tego piwa. Moim zdaniem jeden z najlepszych koncerniaków "enerdowskich". Wytrawne, z przyjemną, długą goryczką, szlachetną, pod tym delikatna słodowa baza. Pije się przyjemnie.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #22
                Graficznie prawie bez zmian.

                Barwa jasna. Piana słaba. Gaz nie mały. Ziołowość w goryczce na słodzie, dość intensywna.

                Ogólnie spoko bez zobowiązań.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  #23
                  Jako, że jakoś niedawno miałem okazję wchłonąc kilka Radebergerów:

                  https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...69#post2005569

                  pomyślałem, że może warto przypomnieć sobie pilsa innego znanego saksońskiego producenta. Szczególnie, że w tym roku browar stał się częścią rodziny Carlsberga (wcześniej Bitburger).

                  Aromat - ziołowy chmiel dominuje, ale nie jest przesadnie wyrazisty (ale fajny), lekki słód
                  Piana - wysoka, zwarta, dość trwała z koronką
                  Barwa - jasne złoto
                  Wysycenie - średnie, musujące
                  Smak - w porównaniu z odczuciami sprzed lat:

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Po latach wróciłem do tego piwa. Moim zdaniem jeden z najlepszych koncerniaków "enerdowskich". Wytrawne, z przyjemną, długą goryczką, szlachetną, pod tym delikatna słodowa baza. Pije się przyjemnie.
                  wydaje się, że chmiel z goryczką i słód nieco zbliżyły się na skali, Goryczka nie jest bardzo wysoka, ale zachowuje przyjemną chmielowa ziołowość.

                  Treściwość - pełne

                  Chyba pokuszę się (jak się uda) o bezpośrednie porównanie obu znanych marek, bo mają porównywalny, naprawdę porządny poziom. Mimo koncernowego pochodzenia zasługują po sięgnięcie po nie czasami.

                  To jest bardzo dobrze pijalne i nadal przyjemne.

                  https://www.wernesgruener.de/produkt...nde/index.html

                  Butelka NRW zastąpiona już dawno typem Longneck (podobnie jak w więlu saksońskich i wschodnioniemieckich browarach). Ekstr. 11,3%. Alk. 4,9%
                  Last edited by darekd; 20-10-2021, 23:24.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12202

                    #24
                    Click image for larger version

Name:	P1090406.JPG
Views:	69
Size:	22,5 KB
ID:	2321394

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #25
                      Linia graficzna zmieniona całkowicie.
                      Parametry bez zmian.

                      Piana - na dłużej pełna warstewka.
                      Lacing - trochę było.
                      Gaz - średni.
                      Barwa - bardzo jasne złoto.
                      Aromat - zioła i zbożowość.
                      Smak - słodkawe zbożowo, gorzkawe ziołowo, lekka goryczka.

                      Bardzo dobre w kategorii niemiecki pils
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎