Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Flensburger, Flensburger Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #16
    Zakupione w Gartz za 0.69 €.(za 0.33l-to sporo).Bardzo intensywna piana,ciemno-pomarańczowa barwa .Zapach taki bananowo-kwaskowaty.Smak pełny, wyrazisty,głęboki ,szczypie w język,zdecydowane akcenty bananowe ,może i faktycznie jest coś z wanilii...,lekka goryczka.
    Bardzo dobry pszeniczniak.Daję 4 z plusem
    Last edited by Pogoniarz; 14-11-2005, 23:39.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #17
      Udało mi się to piwko trafić w sklepie m%l w sulejówku (jeśli nie ma tego sklepu jeszcze opisanego na forum to postaram się dodać jak tylko sparwdzę dokładny adres) za 7.59. W smaku dość wyraźna goryczka, która mnie nieco zaskoczyła bo spodziewałem się pewnej wodnistości i delikatności. Gdzieś tam pojawiały się jeszcze nutki bananowe ale były dość delikatne. Pienistość raczej średnia - piana ładna na początku, ale po pewnym czasie (niezbyt długim dodam..) zostaje tylko cieniutki kożuszek. W sumie piwo nienajtańsze, nie do końca warte swojej polskiej ceny. Plus za ładną butelkę z patencikiem.
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #18
        Ogólnie nic specjalnego. Jest to drugi z najgorszych Weizenów jakie piłem po Oettingerze. Smak pszenicy gdzieś stłamszony. Jednoznacznie ujmując "bezpłciowe". Tyle
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #19
          Flensburger Weizen

          Odświeżam temat po zakupie małej buteleczki ( 0,33 l z korkiem porcelanowym - logo browaru) w Piotrze i Pawle ( Janki) za 8,99 zł.
          Piwo barwy miodowej, mętne, dobrze nagazowane, piana drobna , biała i w miarę trwała.
          Wyraźny , przyjemny zapach drożdży, smak kwaskowy z nutkami goździków i owoców cytrusowych - bardzo miło się pije. Troszkę za drogie , ale raz warto.
          Browar : Flensburger Brauerei Emil Petersen GmbH and CO.
          Adres internetowy : www.flens.de

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #20
            Kiedyś piłem inne piwo z tego browaru i pamiętam, że mi smakowało. Błędnie założyłem, że w takim razie to piwo też powinno być dobre...

            Piania mizerna, smak ubogi, przegazowane, zapach mało urozmaicony i słabo wyczuwalny. Jedyne co to fajna buteleczka...

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #21
              Wygląd bez zmian, jak na ostatnim zdjęciu, brawo!

              Kolor żółty, zmętnione. Piana biała, wysoka, średnio pęcherzykowa, koronkuje.
              W zapachu niemiecka pszenica połączona z belgijskimi doznaniami, czyli figą, ogólnie fenolami i trochę winnym aromatem.
              W smaku wytrawne, pozbawione słodyczy, goryczka lekka i przyprawowa. Piwo trochę cienkie i wodniste, przyjemnie jednak owocowe i orzeźwiające, ale mało pszeniczne.
              Duże wysycenie i słusznie.

              Piwo niezbyt zgodne ze stylem ( to taki belgian-deutsche weizen ), ale warto było kupić, tym bardziej że było dostępne w zwykłym spożywczym blisko mego zamieszkania za 6,90 zł.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎