Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weihenstephan, Weihenstephaner Hefe Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bono_boniecki
    Senior
    • 10-2007
    • 177

    #16
    wspominam to piwo bardzo dobrze, świetna piana, kolor rzeczywiście idealny, intensywnie ciemnopomarańczowy, wysycenie w normie, w smaku treściwe, bogate, wyraźne banany, cytrusy i drożdże.
    jeden z lepszych pszeniczniaków jakie piłem.

    Comment

    • Ja2
      Junior
      • 12-2008
      • 13

      #17
      Po otwarciu butelki zapach bardzo pełny.
      Smak: to co w rasowym pszeniczniaku być powinno - jest.
      Banany, goździki, cytrusy czyli cechy charakterystyczne i to w dodatku bardzo intensywne.
      Jedyny minus i to dość poważny to jednak jak wspomnieli przedmówcy - goryczka, której jest po prostu za wiele.
      Podejrzewam, że w miarę spożywania kolejnych sztuk tego piwa, byłoby ono coraz bardziej męczące, czego nie mogę powiedzieć np. o Franziskanerze...

      Comment

      • alkow
        Member
        • 03-2008
        • 34

        #18
        Wypite po upalnym dniu.
        Kolor- ciemny żółty blisko jasnego pamarańczu, metne
        Pienistość - gęsta piana, drobne pęcherzyki, utrzymuje się w postaci pierścienia
        Zapach- na pierwszy plan (zapach niedojrzałego piwa) następnie owocowy jajbliżen ma do Ananasowego
        Smak- treściwy, lekka goryczka
        Nasycenie- niskie (mała butelka a nie wystarczyło do końca)
        Uwagi: Jedno to za mało by dobrze zapamiętać wrażenia, bananów i goździków jak do tej pory nigdzie nie wyczułem.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #19
          Wypiliśmy z kolegami w ramach degustacji. Bardzo dobra pszenica, mocno nachmielona, dość ciemna, banan i goździki czuć umiarkowanie, dość łagodna w sumie.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #20
            Czy zawarte na etykiecie info o tym ze browar jest najstarszym na swiecie jest prawdziwe (1040 jako data widnieje)?
            LP

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy zawarte na etykiecie info o tym ze browar jest najstarszym na swiecie jest prawdziwe (1040 jako data widnieje)?
              Nie wiadomo. Toczy się permanentny spór o to, który browar Weihenstephan czy Klosterbrauerei Weltenburg jest najstarszy. Weltenburg istnieje od 1050 r., natomiast najstarszy dokument poświadczający istnienie Weihenstephan datuje się na 1040, ale tylko datuje, tzn przypuszcza, że pochodzi z tego roku. Brak jednak 100-procentowego dowodu. Siła przebicia Weihenstephan jest jednak tak ogromna, że powszechnie przyjmuje się, że jest on najstarszym istniejącym browarem świata.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #22
                Bardzo smaczna pszenica!

                Kolor zółtomętny, jasny; piana na początku gęsta, po minucie tylko kożuszek, ale trzymał się do końca; nagazowane może nie idealnie, ale jak najbardziej poprawne; a w smaku poezja - goryczka, o której ktoś pisze, że przeszkadza dla mnie bomba, nie lubię jak w pszenicy dominuje kwaskowość, tutaj tego nie ma a bukiet smakowo - zapachowy sprawił, że nawet do pustego szkła wsadzałem nos aby upewnić się, że już pusta

                wiem, że do nabycia w BOMI w jakiejś kosmicznej jak na sklep cenie ponad 9 zł, jak znajdę w jakiejś znośnej w Warszawie nie zawaham się zakupić ponownie.
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #23
                  Kolor: mocno mętne, przybrudzone złoto, lubię taki odcień w pszenicach bardziej niż barwę jasno cytrynową [5]
                  Piana: Drobna i gęsta, szybko opada, pozostawia nikłe ślady na szkle. Jak na weizena z bawarii to lipa [3]
                  Zapach: Goździki dominują, po chwili wyczuwam też aromaty bananowe jednak dużo słabsze, schowane gdzieś za goździkami. Zapach dosć intensywny i niejednostronny[5]
                  Smak: Są goździki z zapachu, jest lekka kwasowość, delikatne banany i goryczka dość spora jak na weizena. Moim zdaniem goryczka dobrze pasuje do całości, dobrze kontruje początkowy cytrusowo-goździkowy smak który wyczuwam jak pierwszy po wzięciu piwa do ust. Treściwość średnia.[4,5]
                  Wysycenie: Bąble pracują cały czas, w smaku czuć szczypanie. Dla mnie odpowiednie [5]
                  Opakowanie: Etykieta klasyczna dla bawarskich pszenic, logo z biało-niebieskimi rombami. Kapsel dedykowany, całość dość prosto podana, bez fajerwerków ale z klasą [4]

                  Bardzo solidna pszenica, smaczna, zakupiona w PiP za przeszło 8 zł. Szkoda że ta cena taka mało zachęcająca.

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #24
                    Miodowa, wpadająca w pomarańczową barwa. Klasycznie nieklarowne.
                    Piana mięsista, długo utrzymuje się półcentymetrową kołdrą. Pozostaje praktycznie do końca.
                    W zapachu dominuje estrowa bananowość i drożdże.
                    Smak niestety dla mnie rozczarowujący. Słabe nuty goździkowo-bananowe. Wyższa niż spodziewana goryczka. Nadmierna kwaśność. Brakuje mi tego charakterystycznego ducha piwa pszenicznego.
                    Do wysycenia nie mam żadnych zastrzeżeń.
                    Opakowanie graficznie bardzo przyzwoite, choć wieje nieco nudą klasyki. Elegancki kapsel.

                    Spodziewałem się, że będzie lepsze od pitej kilka godzin temu filtrowanej pszenicy z tego samego browaru (http://www.browar.biz/forum/showpost...8&postcount=15). Jednak zawiodłem się. Brakuje mu charakteru i treści. Nie mogę pozbyć się wrażenia, że dobrą pszenicę przepłukano słabym słodowo ale mocno nachmielonym pilsnerem.
                    W zęby nie gryzie, ale w skali 1-10 ode mnie tylko 6.
                    Last edited by wpadzio; 20-02-2012, 23:26.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • dryx
                      † 1966-2017 Piwosz w Raju
                      • 04-2002
                      • 1735

                      #25
                      Aktualna odsłona piwa. Zakupione w delikatesach Delima w promocyjnej cenie 4,49 zł.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Mario7
                        Junior
                        • 06-2012
                        • 12

                        #26
                        Zakupiłem przedwczoraj w Krakowie u "Marii" a trafiłem bo mają ostatnio braki w pszenicy z Niemiec

                        i właśnie to piwko kosztuje. Przyznam że bardzo smaczne.
                        Piana dość obfita acz jak szybko się pojawiła tak szybko zaczęła opadać, ale się utrzymywała przez jakiś czas. Kolor bardzo ładny, bursztynowy, mętny weizen.
                        W zapachu wyczuwalna słodycz, zapach bananów i goździków. Dość intensywny i przyjemny.
                        W smaku delikatny, czuć lekką goryczkę już na początku ale przyjemnie się pije.
                        Ogólnie to mocno wyczuwalna słodkość owoców cytrusowych, bananów, trochę nutek pszenicznych, orzeźwiające;]
                        Gdybym jednak miał stwierdzić jednym zdanie to byłoby; "Bez wyrazu"
                        Jak dla mnie za dużo gazu jak na pszeniczniaka ale ogólnie mocna 4. Takie 4+ Skosztuje ponownie jak będzie

                        (cena o ile dobrze pamiętam 5,5zł :P )
                        Moja mała kolekcja, ciągle w edycji. Aktualizacja z 14.10.2012

                        Comment

                        • x57
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 247

                          #27
                          Kolor ciemnozłoty.
                          Piana wysoka i bardzo trwała.
                          Aromat zbożowość, goździki, po ogrzaniu mocniejszy banan, gdzieś w tle plączą się jakieś pieprzowe fenole.
                          Smak zgodny z aromatem, mocna słodowość, pełne ale orzeźwiające, nagazowane wysokie,
                          goryczka niewyczuwalna.
                          Doskonale zbalansowane.
                          Dobre piwo.

                          Comment

                          • DonZ
                            Senior
                            • 03-2013
                            • 303

                            #28
                            Piwko ładnie mętne z wyraźnymi nutami charakterystycznymi dla pszenicy, choć w smaku dość odmienne do tych co miałem okazje pić, najbliżej chyba mi porównać do Hoegaardena, przynajmniej jak pamiętam, niemniej ciemniejsze mega sycące, ale to chyba przez wysycenie bo aż mi wychodzi ze szkła, z butelki też chciało. Piana ładna duża czapa ale szybko opada. Świetne jest nie dziwię się tych 99 na ratebeer

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6130

                              #29
                              Piana - spora na dłużej gruba warstwa.
                              Lacing - dość fajny, jest też grube krążkowanie.
                              Barwa - mętny żółto pomarańczowy.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - banan i goździk.
                              Smak - nie ma wrażenia cienkości. Banan i goździk bez goryczki. Mało kwaskowe.

                              Pije się bardzo dobrze... wypiłem ze smakiem.

                              Chętnie wrócę...
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎