Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cölner Hofbräu Früh, Früh Kölsch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • erudyta
    Senior
    • 11-2008
    • 189

    #16
    Barwa: jasnozłota, klarowna
    Piana: biała, wysoka, średniopęcherzykowa, opada szybko, postrzępiona pozostaje do końca
    Zapach: słodowy, średnio intensywny, w tle chmiel,
    Smak: słodowy, chmielowa goryczka jest na średnim poziomie, (niższa niż w przypadku Gaffela), niestety ale w moim przypadku wyczuwalny był metaliczny posmak, w smaku bardziej przypomina pilsa, w miarę picie pojawiają się różne inne posmaczki
    Wysycenie: odpowiednie, szczypie w język
    Opakowanie: bez zmian jak na zdjęciu

    Cena: 0,79 €

    Piwo orzeźwiające, lekkie, dobre na upalne dni, ale jak dla mnie to za mało kölscha w kölschlu

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #17
      Jest wyraźna słodowość i całkiem wyraźna goryczka /szczególnie na finiszu/, przy czym treściwość raczej niewysoka,
      troszkę takiej ciut palącej "siarki", takiej jak w innych piwach tego stylu. Rzadkie wydajko pijam piwa kolońskie, ale wszystkie wydają mi się dość podobne i to jest w takiej normie.
      Może pod koniec brakuje minimalnie wysycenia. Niezbyt ekscytuje mnie ta kategoria, choć te piwa zazwyczaj pije się gładko i przyjemnie. Tak też jest i w tym przypadku. Kupione w Drink-Hali we Wrocławiu

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #18
        Fruh kolsch

        Piana drobna pozostaje na długo krążek.Kolor jasny klarowny. W aromacie lekka kwaskowatość i delikatnie słodowe, niewiele. Smak lekkie piwo słodowość słabo wyczuwalna kwaskowatość i delikatny posmak poziomek. wszystkie smaki na granicy percepcji. Jest tez goryczka na finiszu bardziej wyraźna nie za wysoka. lekka metaliczność od chmielu. Piwo idealne na lato ale szału nie ma niewiele lepsze od poprawnych koncernowych lagerów.
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Piwo dalej wygląda tak samo, jak na zdjęciu Slavoya sprzed 11-u lat.
          I jak tu nie być konserwatystą
          W zapachu rzeczywiście czuć tę górną fermentację. Piwo jest wyraźnie owocowe, nawet przypomina trochę belgijski blonde. I to tyle. Chmielu tu jak na lekarstwo, estry są, ale tak tu może być.

          W smaku dosyć spora goryczka. Niestety ta goryczka jest trochę tępa, jakiś nieprzyjemny chmiel (Tettnanger?) Słodu i słodyczy tu nie ma. Piwo ma też lekkie winne akcenty, oczywiście przypomina delikatnie wino, ale super wytrawne.

          Koniec końców jednak to piwo mi smakowało, tym bardziej, że dawno nie piłem już coś kolońskiego.

          Piwo jest smaczne, goryczkowe, bez słodowe, ale trochę za wytrawne, winne.
          Ogólnie piwo z datą do 03.1014 mi smakowało.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #20
            Muszę skorygować datę, widać już za dużo wypiłem.
            To piwo, które mi smakowało jest z datą do 03.10.2014

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 573

              #21
              Piwo o barwie słomkowej i metaliczno-słodowym zapachu. W smaku również głównie słód, goryczki jak na lekarstwo. Piana minimalna, delikatny lacing. Nic specjalnego, biorąc pod uwagę cenę, która wynosiła 0,99 Euro. Kupione w Getränku w Soest NRW. Raczej nie powrócę, gdyż wolę bardziej goryczkowe, wyrazistsze piwa. Ocena 2,5/6.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎