Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrnbräu, Weissbier Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Herrnbräu, Weissbier Hell

    Bürgerliches Brauhaus Ingolstadt AG85053 Ingolstadt
    herrnbräu Hefe weissbier hell ma 5,4%Alk..
    Kolor zöltawy przechodzacy w jasny braz metny.
    Piana obfita srednio dlugo sie utrzymujaca.
    Smak slodkawo -kwaskowaty a w gardle przechodzacy w troche gorzkawy-Bardzo cciekawy
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualna fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #3
      wypiłem z przyjemnością, chociaż znam lepsze pszeniczniaki. kupione w warszawskim sklepie mini-europa. wcześniej go tam nie widziałem, więc może warto odnotować.
      veni, emi, bibi

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #4
        "Hefe Weißbier Hell" z większego i znanego w Polsce browaru w górnobawarskim Ingolstadt.
        Nadal 5,4% alk.

        Aromat - goździki, potem banany
        Piana - średnia, tworzą ją większe pęcherze, któe znikają bardzo szybko bez pozostawienia śladu
        Barwa - wyraźnie zmętnione złoto
        Wysycenie - zdecydowanie wysokie, bardzo mocno musuje, trochę "nadyma"
        Smak - wyraźniejsze nuty korzenne, drożdżowy kwasek, trochę bananów, lekki korzenny finisz
        Treściwość - spora

        Choć treściwe, to bez głębi smaków, jedynie nuty korzenne się wyróżniają. Poprawne, ale bez zachwytów.

        Kupione w Polsce, a jeszcze niedawno sprzedawane było w tej formie:

        https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...zeniczny-jasny
        Last edited by darekd; 27-12-2021, 00:23.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #5
          Click image for larger version

Name:	P1090540.JPG
Views:	542
Size:	20,1 KB
ID:	2322808

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12205

            #6
            Od niedawna dostępne w Aldi za 4,99 zł.

            Opakowanie bez zmian, odczucia podobne. Choć barwa mocno zmętniona w kierunku jasnobrunatnego.
            W smaku te banany nieco bardziej wyraźne, jest korzenność i kwasek owocowy, ale nie do końca cytrusowy. Korzenno-goryczkowy finisz.
            Piana nadal niezbyt trwała, wysycenie i treściwość wysoka. Jeśli chodzi o ocenę, to w lecie trochę zyskuje, choć nie jest to wybitny przedstawiciel stylu.

            Comment

            • SupeR_PiwosZ
              Senior
              • 05-2008
              • 309

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              Od niedawna dostępne w Aldi za 4,99 zł.

              Opakowanie bez zmian, odczucia podobne. Choć barwa mocno zmętniona w kierunku jasnobrunatnego.
              W smaku te banany nieco bardziej wyraźne, jest korzenność i kwasek owocowy, ale nie do końca cytrusowy. Korzenno-goryczkowy finisz.
              Piana nadal niezbyt trwała, wysycenie i treściwość wysoka. Jeśli chodzi o ocenę, to w lecie trochę zyskuje, choć nie jest to wybitny przedstawiciel stylu.
              Moim zdaniem jedna z lepszych pszenic i na całe szczęście dostępna w miarę stałej ofercie jak ich Pils w/w markecie w bardzo korzystnej cenie. Szkoda tylko, że piana jest mocno nie trwała jak na weizena. W moim przypadku jakość doznań degustacyjnych uzależniona była od warki na jaką trafiłem. Raz trafiłem na świeżo uwarzoną w tym samym miesiącu co zakup. Po otwarciu banany biły po nozdrzach co bardziej w pszenicy mi odpowiada, goździk gdzieś mocno w tle. Spora owocowość z mocniej zaznaczoną goryczką niż zwykle w pszenicach. Z kolei warka kupiona bliżej terminu miała bardziej wyczuwalny goździk, banan gdzieś tam majaczył. W smaku podobnie. Kolor, zmętnienie podobne jak na powyższych zdjęciach. Nieco przypomina mi pszenice od Schneider & Son.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #8
                Dalej 5.4% alko i graficznie.

                W aromacie banan, lekko goździk, lekko cytrusy.
                Smak to słodkawy fajny banan, lekko cierpki, mini goździki, nuty cytrusowe, nutka goryczkowa.

                Faktycznie dobra pozycja dla lubiących takie piwka

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎