Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schumacher, Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Schumacher, Alt

    Browar domowy w Düsseldorfie Schumacher Oststrasse 123 istniejacy od 1838 roku.
    Wspaniale piwo jak ostatnio troche przecholowalem w Piciu mego ulubionego napoju musialem zonie przyzec ze nie bede pil wiecej jak 3 butelki na dzien.
    Bylem w sklepie i zauwazylem Schumachera z Düsseldorfu.
    Jest do nabycia tylko w 1 litrowych butelkach.
    Przynioslem do domu i wypilem ale zonie przyzeklem ze tylko 3 butelki
    Zawartosc Alk.4,6%.
    Barwa zlocisto bursztynowa klarowna.
    Piana obfita i trwala.
    Bardzo silna goryczka przechodzaca w gorzkawy smak ale puzniej pozostawia przyjemny smak ze silna aroma .
    No nic dodac nic ujac przyjemne piwo a röwniez zona byla zadowolona ze tylko 3 butelki wypilem
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Nie zgadzam sie tu z Andi. Dla mnie to piwo jest zbyt cienkie. Optycznie owszem, ale smakowo brakuje w nim czegos szczegolnego.

    Comment

    • krzysp
      Member
      • 12-2002
      • 44

      #3
      A grdzie się TO kupuje
      Masz naprawdę wyrozumiałą żonę. Gdybyś chciał się jej pozbyć...

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        Przed tygodniem odwiedziliśmy z kolegą ten browarek. Alt piliśmy lany. Piwo o pięknej ciemnobursztynowej barwie i mocnej pianie, o wyraźnej goryczce, generalnie smaczne. Na mój smak ekstrakt 11-12°Blg. Co ciekawe podawane w szklankach 0,25 l, nie zauważyłem by ktokolwiek pił z 0,5 l choć taka wielkość istniała w menu. (cena 1,70 €-0,25 l, 3,40 € 05, l)

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Niepasteryzowany , z krótka miesięczną datą przydatności do spożycia. Litrowa butelka taka jak na zdjęciu Andiego (taka butelka występuje co najmniej od 16 lat , w 1993 r. po razy pierwszy ją zakupiłem). Ciemnobursztynowa barwa, cierpki, gorzkawy smak. Mniej wytrawny niż inne alty. Piana gęsta, drobnoziarnista , osadza się na ściance szklanki. Kolejny Alt z małego rzemieślniczego browaru w Dusseldorfie, który serwuje piwa na miejscu w lokalu.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Flasza na wynos nadal trzyma rozmiar.
            Zmieniła się eta, teraz jest ciemnoniebieska z wyeksponowanym białym godłem browaru i datą "1838".
            Barwa nasycona, ciemnobursztynowa, klarowna. Piana kremowa, drobna, wysoka, ale niezbyt trwała.
            Pachnie słodowo, karmelowo, orzechowo, z dalekim powiewem suszonych owoców.
            W smaku karmel, lekka goryczka w stylu orzechowym, delikatne rodzynki, zbilansowany.
            Gaz średniowysoki, odpowiedni.
            Małżonka przytargała ze służbowego wyjazdu do Duesseldorfu , niniejszym jestem wdzięczny.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎