Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dinkelacker-Schwaben Bräu, Schwaben Bräu Das Helle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Dinkelacker-Schwaben Bräu, Schwaben Bräu Das Helle

    Kolejne piwo ze Stuttgartu tym razem jasne o zawartosci Alk.5%
    Kolor jasno bursztynowy klarowny.
    Piana obfita trwala
    Smak mocna aroma i dosc silna goryczka
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Siemion
    Member
    • 07-2008
    • 67

    #2
    Jak mówi etykieta: wyborne, pełne w smaku. Rzeczywiście, takie właśnie to piwo jest.
    Kupione w sklepie "Fizz" przy Kobielskiej na Grochowie za 7 zł 40 gr., ale - jeśli mnie pamięć nie zawodzi - widziałem też w delikatesach Mini Europa przy Międzynarodowej.

    Na butelce nie ma informacji na temat importera. Jednak Barlan Beverages zaczął niedawno importować pszeniczniaka Sanwald, także z Dinkelacker-Schwaben Braeu. Może to oznacza, że wkrótce cała paleta piw tego browaru będzie dostępna?

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Bardzo dobre niemieckie piwo o słomkowym, przechodzącym w złoto kolorze.
      Przyjemny aromat chmielowy, słodki.
      W smaku głównie słód, lekka goryczka i wyraźne zboże.
      Czyli jest to helles, dla mnie trochę sztuczny styl, ale niech tam będzie.
      Das Helle ma zbyt jasny kolor jak na ten styl.
      Piwo, które piję jest z datą do 06.03.2014 i ma taką samą etykietę jak na zdjęciu Andiego.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Kolor bladozłoty, ale ładnie nasycony, klarowne, piana wysoka

        Aromat, nuta górna kwiatowa, lekka, orzeźwiająca, nuta dolna bardziej pikantna. Zapach całkowicie normalny, bez achów i ochów

        Smak: wyraźna i przyjemna goryczka, lekki posmak metaliczny, ciekawa woda, dobre, lekkie piwo. Kupiłem głównie ze względu na patent i żeby skosztować. 17.01.16, Lidl
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Kolor jasnozłoty, klarowny, piana wysoka, gęsta, drobna i średnio trwała.
          Zapach słodowo-chmielowy, lekki, przyjemny.
          Smak słodowy z dobrze wyczuwalną i przyjemną goryczką. Pozostaje posmak metaliczny.
          Piwo jest lekkie, orzeźwiające i dobre w smaku.
          Last edited by yaro74; 13-04-2015, 17:52.

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Browar nie rozpieszcza kolekcjonerów . Andi dodał zdjęcie butelki 11 lat temu. Ja kupiłem to piwo wczoraj i butelka, porcelanka, krawatka i etykieta jest dokładnie taka sama.

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #7
              Kolor: jasne złoto
              Piana: wysoka, ale szybko opada, niewiele po niej zostaje
              Aromat: nic nadzwyczajnego, mało intensywny, głównie słód, gdzieś tam dalej chmiel
              Smak: jak wyżej, słód na pierwszym planie, goryczka jak dla mnie delikatna. Jakby tu powiedzieć: optymista mógłby stwierdzić, że piwo jest lekkie i orzeźwiające, malkontent, że cokolwiek wodniste i mało ciekawe. Posmak metaliczny, o którym ktoś pisał, istotnie jest, ale to chyba chmiel, bo test skórny "gwoździa" nie wykazał.
              Wysycenie: dość wysokie, może być.
              Ogólnie: Spodziewałem się więcej po tym piwie. Nie jest złe, ale tylko tyle.
              17/01/16

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6136

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
                Browar nie rozpieszcza kolekcjonerów. Andi dodał zdjęcie butelki 11 lat temu. Ja kupiłem to piwo wczoraj i butelka, porcelanka, krawatka i etykieta jest dokładnie taka sama.
                Teraz to już jest ponad 12 lat i 3 miesiące a grafika dalej się nie zmieniła
                To się nazywa konserwatyzm...

                Piana - startowa większa. Potem mamy cienką, niepełną warstewkę - prawie bez lacingu.
                Barwa - jasne złoto.
                Gaz - średni.
                Aromat - słodowość z domieszką zbożowości i nie za mocnej chmielowości.
                Smak - niezła zbożowość z małą goryczką. Mała kwaskowatość z lekko słodkim.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  #9
                  Znowu się pojawiło w Lidlu.

                  11,3% ekstr.
                  5,0% alk.

                  Aromat - dość mizerny, trochę chmielu, słodowej bazy minimalnie
                  Piana - wysoka, puszysta, umiarkowanie trwała
                  Barwa - jasne złoto
                  Wysycenie - średnie, musujące
                  Smak - przede wszystkim wątła słodowa podstawa, na tym tle goryczka (choć nie wysoka) jest dość wyraźnie wyczuwalna
                  Treściwość - niska

                  Znowu się pojawiło w Lidlu. Ładne opakowanie, wewnątrz niestety płaski przedstawiciel stylu. Pijalny, ale przy wielu wielu (nie tylko bawarskich czy bardziej frankońskich, gdzie helles stanowi istotny segment) o klasę słabszy. Pijalne aczkolwiek nijakie piwo.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czyli jest to helles, dla mnie trochę sztuczny styl, ale niech tam będzie.
                  Das Helle ma zbyt jasny kolor jak na ten styl.


                  Helles czyli jasny. Tak jak u nas kiedyś stosowano jasne pełne. Podgrupa lagerów, podobnie jak dunkel (ciemne), nie wiem czemu sztuczny... Ten jasny lager, od pilsa różniący się tym, że chmieli się stosunkowo oszczędniej, a w związku z tym akcenty słodowe posiadają istotniejszy walor. No i nie może być za jasny na jasne. Biorąc pod uwagę, że często w Niemczech do tego typu piw używa się tylko słodów pilzneńskich (bez np. karmelowych) posiadają taki kolor, nawet często jeszcze bardziej od tego jasne, słomkowe.

                  Comment

                  • nietzschee
                    Senior
                    • 07-2016
                    • 319

                    #10
                    Wygląd: kolor słomka, klarowne, bardzo ładna, drobna, kremowa, piana, bardzo ładny, gęsty lacing.
                    Zapach: jak na lagera to nie jest źle, jest mącznie, chlebowo, chmielowo, trochę owocowo i kwiatowo.
                    Smak: piwo bardzo fajnie chlebowe, bardzo gładkie, a w składzie tylko słód jęczmienny, lekko zbożowe, goryczka niewielka, ale niemiecka chmielowość już bardziej zaznaczona, znów jasne owoce i kwiaty, bardzo fajna maślankowość, którą zazwyczaj czuję w Niemiaszkach z mniejszych browarów. Recenzje w necie miało fatalne (choć bardzo lubię Das Waizen, które stale bywa w marketach – i to w ciekawszej cenie), a to bardzo smaczny lager, owszem pewnie nie wart tych 7 zeta, które kosztuje, bo można za to mieć piwo ciekawsze, już nie wspomnę o niemieckich lagerach, bo tych to z dwa lepsze.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #11
                      To już teraz będzie około (minimum może?) z 15 lat jak nie zmieniła się grafika

                      Piwo w smaku też raczej bez zmian czyli dość przyjemnie słodkawa zbożowość z małą goryczką.

                      Comment

                      • Zaku
                        Junior
                        • 03-2011
                        • 13

                        #12
                        Pite dzisiaj czyli 29.01.2023 i dalej wygląd etykiety identyczny.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎