Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eder & Heylands, Schlappeseppel Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Eder & Heylands, Schlappeseppel Pils

    Choc nietypowe dla Bawari röwniez browar w Aschaffenburgu robi Pilsa
    Zawartosc Alk.5%
    Kolor jasno bursztynowy
    Piana obfita srednio dlugo sie utrzymujaca
    Mocna aroma i goryczka silniejsza jak w Exporcie
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualnie 5,1%, P11:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • erudyta
      Senior
      • 11-2008
      • 189

      #3
      Barwa: jasnozłota, klarowna
      Piana: biała, gęsta, wysoka, opada nie za szybko
      Zapach: intensywny, przyjemny, chmielowy
      Smak: głownie chmielowy, trawiasty, w tle słód, przyjemna chmielowa goryczka na wysokim poziomie, utrzymująca się jeszcze chwile w ustach
      Wysycenie: wysokie, czuć na języku
      Opakowanie: jak powyżej, duży plus za informację o ekstrakcie, co w Niemczech nie jest powszechne

      Cena: 0,80 €

      Poziom alkoholu: 5,1%
      Ekstrakt: P11

      Piwo pite przy okazji wczorajszego finału Ligi Mistrzów, mimo że wynik nie zadowolił, to przyjemnym wspomnieniem wieczoru pozostało to właśnie piwo. Piło się go bardzo przyjemnie, goryczka była w porządku, może było tylko trochę wodniste, ale ogólne wrażenie bardzo dobre. Polecam

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andi Wyświetlenie odpowiedzi
      Choc nietypowe dla Bawari röwniez browar w Aschaffenburgu robi Pilsa
      Aschaffenburg leży jedynie 10 km od granicy z Hesją, (40 km od Frankfurtu nad Menem, to niemal centrum Niemiec) więc pewnie dlatego wpływy bawarskie nie są tam aż tak silne. Nawet gwara bawarska tam nie dociera

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Butelka, etykieta i kapsel jak na zdjęciu Sibarha. Brawo za konserwatyzm.
        Kolor słomkowy, piwo jest klarowne.
        Piana biała, wysoka tylko po nalaniu.
        W zapachu lekki słód i i jeszcze lżejszy chmiel. Czuć delikatniuszną ścierkę.
        W smaku brak słodu ( to mi trochę przeszkadza) i dużo kwasku ( to już dyskwalifikacja), a goryczki tyle ile prawdy w mediach.
        Jestem ciekaw, czemu w niemieckim piwie, aż tak eksponowane jest słowo pils, czyżby laurka dla Czechów ? Nie wierzę...

        Piwo jest słabe, na dodatek odgazowane.
        Warka: Mindestens haltbar bis Ende 01.2017.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Co do zapachu, zgadzam się z wpisem wyżej, natomiast niekoniecznie co do innych diagnoz.
          Kwasku żadnego nie zauważyłem, raczej bardzo ładna ziołowa goryczka z delikatnym tłem słodowym, Piana utrzymuje się dość długo i osadza na szkle,
          Browar położony o rzut beretem od granicy Frankonii i Hesji, nic więc dziwnego, że troszkę zatrąca bardziej północnoniemiecką interpretacją pilsa, choć oczywiście bez przesady.
          Jak na dostępną w Polsce produkcję, bardzo przyzwoite.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎