Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weihenstephan, Weihenstephaner Xan Hefe Weissbier Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    Weihenstephan, Weihenstephaner Xan Hefe Weissbier Premium

    Piwo z najstarszego browaru na świecie Bayerische Staatsbrauerei Weihenstephen, Freising. Sprzedawane jako nowość w sześciopakach, w butelkach 0,33 l. Sześciopaki z daleka prezentują się całkiem całkiem jednak z bliska jest gorzej. Wszystkie, które przeglądałem miały na butelkach bardzo niechlujnie poprzyklejane etykiety. Średnio 3 dobre, 1 krzywo i 2 wręcz flejowato. No i cena dość wysoka ( jak na niemieckie warunki) 3,99 Euro + kaucja za butelki.
    A samo piwo dość interesujące. Zawartość alkoholu 5,4 % vol.
    Piana lekko ciemna, nie za gęsta i dość szybko opadająca, barwa ciemny bursztyn, czyli oba elementy niezbyt typowe dla jasnych pszeniczniaków. Smak za to bardzo dobry, pełny, pszeniczny z delikatną nutka chmielowej goryczki.
    Nazwa piwa "XAN" pochodzi od Xanthohumolu, bardzo silnego antyoksydanta zawartego w chmielu, któreg zbawienny wpływ na organizm ujawniłłby się dopiero po spożyciu (info z netu) 120 galonów piwa dziennie. Nie chce mi się przeliczać ale to i tak raczej nie na siły jednego piwosza
    Last edited by biermann; 06-03-2005, 20:52.
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    [QUOTE=biermann]
    Nazwa piwa "XAN" pochodzi od Xanthohumolu, bardzo silnego antyoksydanta zawartego w chmielu, któreg zbawienny wpływ na organizm ujawniłłby się dopiero po spożyciu (info z netu) 120 galonów piwa dziennie. Nie chce mi się przeliczać ale to i tak raczej nie na siły jednego piwosza

    Tak, 120 galonow piwa mialo by rzeczywiscie dzialanie zbawienne(absolutnie).

    Comment

    • bratperlyfana
      Junior
      • 12-2003
      • 12

      #3
      W Düsseldorfie raczej go nie znajde.....choc ostatnio zauwazylem, ze zaczely pojawiac sie tu ostro piwka z innych regionow Niemiec...
      Pozdrawiam

      Marcin

      Comment

      • piwowar2
        Senior
        • 11-2001
        • 588

        #4
        Warzone na Westfali albo okolicach(Weihenstephan wykluczam, bo jest to za maly browar - dlatego piwo jest nie do dostania).

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
          Warzone na Westfali albo okolicach(Weihenstephan wykluczam, bo jest to za maly browar - dlatego piwo jest nie do dostania).
          Weihenstephan jest dostepny na Westfalii i to zaröwno w Sklepach TrinkGut i TOP.
          Ostatnio wlasnie w Hagen sie Pojawily 2 rodzaje XAN
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • piwowar2
            Senior
            • 11-2001
            • 588

            #6
            Chodzi mi o to, ze wielkie kampanie produkuja piwa byle gdzie. Np. browar Patrizier(czy Tucher, to sie zmienia) produkuje Jever´a na poludnie Niemiec. Zas odwrotnie ktos tam(czy nie sam Jever?) produkuje Tucher Weizen dla polnocnych Niemiec. Browar Weihenstephan o cos takieg nie posadzam, choc nie wiem, do jakiej grupy on nalezy, czy tez jest "jeszcze" samodzielny.

            Comment

            • biermann
              Senior
              • 09-2001
              • 2552

              #7
              Próbowałem zrobić zdjęcie piwa wypitego przeze mnie, ale mi się nie udało. Zatem zdjęcie z ulotki reklamowej.
              Attached Files
              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎