Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Köstritzer, Schwarzbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    #76
    Aromat: nikły, palony, karmelowy, słodowy, kwaskowy. Cały czas przeszkadza kartonowa nutka utlenienia.

    Piana: wysoka, gęsta, trwała

    Barwa: ciemnorubinowe, klarowne

    Smak: grzeczny, łagodny, lekki. Pomaki palone niezbyt smaczne, w typie kawy zbożowej, poza tym lekkie ale przyjemne nuty karmelowe i słodowe. Mało rozbudowany, ale przyjemny - ani paloność, ani słodycz, ani goryczka nie przesadzone i dobrze zbalansowane. Końcówka dość pusta, palono-słodka.

    Goryczka: niska, przyjemna

    Odczucie w ustach: lekkie, gładkie, mało treściwe ale nie wodniste, lekko szorstkie na języku, nagazowanie niezbyt wysokie

    Ogólne wrażenie: piwo bardzo poprawnie uwarzone, przyjemne w odbiorze i pijalne. Całkiem dobre, a jak na produkt masowy to nawet bardzo całkiem.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #77
      Kolor: Szchwarz Nazwa nie kłamie.
      Piana: Ładna, centymetrowa warstewka. Niestety trochę za szybko znika. Delikatnie brudzi szkło, zostawia cienki meszek.
      Zapach: Wyraźnie palony, kawowy z domieszką karmelu, lekki kwasek chlebowy.
      Smak: Na początku silna goryczkowa paloność i lekki razowy kwasek, potem chwila pustki i wodnistości, a na końcu solidna kawowo-chmielowa goryczka.
      Nasycenie: Niskie, drobne, ale lekko szczypiące. Pasuje.
      Opakowanie: Klasyczne, stylowe i eleganckie. Bardzo mi się podoba.

      Fajne, przyjemne piwko na wieczór. Lekki i nieuderzający do głowy ciemniak.
      Last edited by wrednyhawran; 16-10-2011, 21:04.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • fakaj
        Junior
        • 02-2012
        • 19

        #78
        A mnie osobiście smakował. Fajne, lekkie piwo ciemne, o złożonym, acz delikatnym smaku. Na języku miałem słodowy smak, a po przełknięciu piwa, ta słodowa nuta była zagłuszana kawowym aromatem oraz delikatną goryczką. Fajne, wytrawne. Pod światło wiśniowe refleksy. Wydaje mi się, że jest to piwo trochę mętne, choć ręki sobie uciąć nie dam.

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #79
          Jedno z najlepszych piw ciemnych, jakie miałem dotąd okazję spróbować. Barwa: czarna i nieprzejrzysta, pod światło lekko czerwona. Smak: łagodny, palone słody, na końcu kawowa i chmielowa goryczka. Piwo bardzo treściwe. Piana: koloru kawy z mlekiem, mało obfita ale trwała do końca pokalu. Zapach: bardzo delikatny - palone słody.

          Polecam to piwo!
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #80
            Barwa baaaaardzo ciemno brązowa. Z wiśniowymi przebłyskami pod światło.
            Piana potężna. Ciemnobeżowa. Drobnoteksturowa. Nalewane na trzy razy. A czapa jak grzyb atomowy sterczy ponad szklanką. Po 20 minutach cały czas półcentymetrowa pierzyna na powierzchni.
            Aromat słodów karmelowych na pierwszym planie. Lekka słodycz w tle pomieszana z nieco kawowymi nutami.
            W smaku całkiem wytrawna goryczka. Mocno palone ziarno kawy. Posmaki słodowe. Te goryczkowo-palone nuty bardzo długo pozostają na podniebieniu.
            Nasycenie umiarkowane, jednak na tyle wysokie, że jest w stanie zbalansować dość wytrawny profil smakowy.
            Opakowanie niemalże jak na zdjęciu sibarha sprzed trzech lat. Różni się nieznacznie zmienionym liternictwem i kształtem krawatki. Kompozycja czerni, czerwieni, złota i bieli z gotyckim krojem czcionki. Bardzo stylowe, oddające charakter piwa. Do tego ładny dedykowany kapsel. Parametry bez zmian.

            Kostritzer Schwarzbier to ponoć klasyka gatunku. I choć dziś chyba nie miałem dnia na ciemniaka, to trudno mi się do czegoś przyczepić, a piana robi wrażenie piorunujące. Jak dla mnie to jednak piwo zdecydowanie degustacyjne. Uczciwie muszę dać 8,5 w skali 1-10.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #81
              Mi to piwo nie podeszło. Było jakieś nie wyraźne, bez charakteru.
              Czarna dziura z Pinty wyraźnie lepsze. Eta zdobyta, raczej bez powtórki.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • erudyta
                Senior
                • 11-2008
                • 189

                #82
                Dziś po raz kolejny uraczyłem się Köstritzerem i po raz kolejny mam pozytywne odczucia.

                Barwa: czarna, pod mocnym świetle rubinowe przebłyski
                Piana: beżowa, wysoka i gęsta, opada wolno i pozostaje do końca, pozostawia ślady na szkle
                Zapach: niezbyt intensywny, dominuje palony słód, karmel oraz nuty kawowe
                Smak: przyjemna palona goryczka karmelowo-kawowa, pozostaje na języku, bardzo smaczne
                Wysycenie: odpowiednie
                Opakowanie: nowa butelka, z tłoczonymi literami, jak na zdjęciu, plus dedykowane szkło

                Poziom alkoholu 4,8%
                Cena: 0,70 €

                Polecam, piwo naprawdę godne uwagi
                Attached Files

                Comment

                • gramak
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 267

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika erudyta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Cena: 0,70 €
                  A ja zapłaciłem 5,20 PLN. I gdzie tu sprawiedliwość? A co do piwa, to smakowało mi . Ładna, beżowa piana, która dotrwała dzielnie do końca, wysycenie może odrobinkę zbyt wysokie, ale akceptowalne. Smak wytrawny z elementami kawy (chyba raczej zbożowej), trochę paloności i brak słodyczy. Ładne klasyczne opakowanie i dedykowany kapsel. Dobre, choć pozbawione fajerwerków piwo, do którego warto wrócić
                  http://www.ohbeautifulbeer.com/

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    #84
                    Jakby kogo interesowało to jest dostępne w puszce 0,5 w warszawskiej Winotece w Zebra Tower przy trasie Łazienkowkiej za 3,89 pln. Recenzji nie będzie bo żona mi wczoraj wypiła

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #85
                      Przyjemnie się pije, ten "cudowny" brak słodyczy wiele rekompensuje... nawet świadomość kto to produkuje...
                      Niski alkohol i nie za skrajne smaki schwarzpiwka też pi pasowały...
                      Piana poniżej oczekiwań, zapach przyjemny i średni gaz.... w skrócie...
                      Graficznie świetnie, kapsel z przyjemnością włącza się do kolekcji...

                      Czyli da się zrobić piwo dla mas w parametrach do przyjęcia....

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #86
                        Tym razem Bevgroup popisało się i sprowadziło do III RP niemieckie ciemne piwo. Dzięki Bogu, że sprowadzają Chimay.
                        Piwo rewelacyjne nie jest ale patrząc na ostatnie dokonania importerskie Bevgroup to tu jest nieźle.
                        Kolor to schwarz. Zapach delikatny, trochę karmelowy.
                        Smak palony, jest goryczka, lekka kawa. Słodyczy brak.

                        Piwo normalne do picia. Jak mawia Browar Besko nie unijne.

                        Comment

                        • Rogerson
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 421

                          #87
                          Pojawiło się w jednym z wrocławskich Freshmarketów (konkretnie w tym na ulicy Głównej) w cenie 4,99.
                          Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, czy to ogólnopolska akcja, że to piwo jest dostępne we Freshu.

                          Last edited by Rogerson; 24-09-2013, 12:22.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #88
                            W Warszawie też jest, w takiej samej cenie.

                            Comment

                            • Tomi45
                              Senior
                              • 07-2011
                              • 165

                              #89
                              Jest też w katowickich Żabkach

                              Comment

                              • concerto
                                Senior
                                • 09-2003
                                • 859

                                #90
                                Faktycznie pojawiło się Żabkach min. dolnośląskich razem z innymi piwami niemieckimi - wszystkie za 4,99 czyli na razie dość drogo.

                                Trzeba poczekać aż zrobią nastepny "festiwal piw" czy coś takiego.
                                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎