Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bayreuther Bierbrauerei, Aktien Original 1857

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cap-n-go
    Senior
    • 05-2005
    • 273

    Bayreuther Bierbrauerei, Aktien Original 1857

    Barwa jasna słomka, piana nietrwała, lekka zniknęła w minutę. Alkohol 5,3, ekstraktu nie podano ale w smaku to piwo jest mniej treściwe niż niejedna czeska jedenastka. Smak niewyraźny, praktycznie zabliżony do klasyki koncernowej a przecież na takie to piwo nie wygląda bo butelka z ceramicznym zamknięciem posiada stylowe beżowo - brązowe etykiety ( w stylu Żywego ) - porażka na całej lini, moze to jakas nieudana warka? (data przydatności : 16.01.10).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Piwo ma barwę lekkobrudnobursztynową . Piana biała, drobna, średniowysoka.
    Zapach piwniczno-chlebowo-chmielowy, w sumie ładny. W smaku lekki kwasek, ale dominuje chlebowość, w oddali słód. Przyjemnie zbalansowane.
    Nagazowanie dosyć duże, odpowiednie. Butelka z krachlą, prosta, elegancka etykieta, kremowa z brązowymi napisami.
    Mnie zasmakowało...

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kupione w Zofmarze za 5,20 zł.

        Kolor: Dość jasne złoto. Do hellesa pasuje.
        Piana: Średnio wysoka, opada do cieniutkiej kołderki i trochę osadza się na ściankach.
        Zapach: Silny, słodowo-chmielowy, ale niestety z wyraźną metaliczną piwnicznością.
        Smak: Bardzo fajna słodowość z wyraźną ziarnistością, wyraźna chlebowość. Piwo jest dość treściwe, co podkreśla jeszcze niewielkie nagazowanie. Goryczka słabiutka, ale to nie przeszkadza, bo dobrze czuć naprawdę fajny komponent słodowy.
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Prosta i gustowna etykieta. Szkoda, że użyto tak słabego kleju, bo po pobycie w lodówce kontra trzymała się tylko ba naklejce importera.
        Uwagi: Nie rewelacja, ale i tak to niezłe piwo.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Aktien Original

          Kolor: Jasnozłoty.
          Piana: Całkiem wysoka, biała, średniobąblowa. Opada do grubej powłoki lekko oblepiając ścianki. Do końca zostaje niepełna warstwa.
          Zapach: Brzeczkowo-chmielowy z akcentami razowego chleba. W tle lekki słód. Ładny.
          Smak: Treściwy, słodowy początek. Poprzez chlebowe smaczki dociera niezbyt mocna, chwilę zostająca w posmaku goryczka. Nawet smaczne, ale nie wyróżnia się.
          Wysycenie: Średnie, raczej niewysokie.
          Opakowanie: Jak na fotce sibarha.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Barwa jasnozłocista.
            Piana całkiem konkretna. Mięsista, z tendencją do oblepiania szklanki. Zostaje na powierzchni do końca.
            Aromat słodowo-chmielowy, aczkolwiek wyczułem nieco dziwne jakby "mięsne" klimaty.
            Za to w smaku bardzo przyjemna słodowość i mocna, wyrazista szyszka chmielowa. Do tego nieco żywiczne posmaki. Sympatyczne, treściwe, z lekka ziołowe odczucia. Choć finisz tylko delikatnie zaznaczony. Nie ma też jakiejś szczególnej kontynuacji na podniebieniu poza nieznaczną goryczką.
            Wysycenie prawidłowe, choć osobiście uważam, że nie zaszkodziłoby o stopień wyższe.
            Opakowanie jak na ostatnim zdjęciu. Według mnie bardzo eleganckie, choć oszczędne. Dalekie od niemieckiej przeciętności. Butla z zamknięciem patentowym.

            Smaczne piwo z Bawarii. Zasługuje w podsumowaniu na 8 w skali 1-10, choć zapach mnie w pewnym sensie niemiło zdziwił.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6119

              #7
              Widzę i smakuję że niewiele się nie zmieniło...

              Ja bym to piwo nazwał raczej pils... ale to nie jest istotne...
              Piana po nie długim czasie uciekła, gaz... ? kilka kilkanaście bąbelków "na postoju"...
              Zapach ok - popieram opis Pancernika... "piwniczno-chlebowo-chmielowy"... i kolor jasny, pilsowy...
              Smak klasyczny ale jak głębiej posmakować to przez "słodkawy słód" przebijają się szlachetniejsze smaczki...
              Jednak pilsów i podobnych do tego piwa jest sporo i wolę szukać pełni i stylu choćby w Zwicklach... czego u nas raczej nie uświadczysz...

              Oczywiście piwo w swojej klasie jest niezłe i wypiłem je ze smakiem....

              Graficznie i ogólnie bez zmian....
              Last edited by Javox; 14-01-2013, 19:07.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Original Landbier 1857

                Zmienili etę i trochę nazwę

                zaw. alk. 5,3 i mocniejszy helles czyli eksportowy.

                Aromat – słodowy, trochę chlebowy
                Piana – wysoka, średniotrwała, zostawia kożuszek
                Barwa – słomkowa
                Smak - chlebowa, pełna słodowość z leciutkim owocowym kwaskiem, finisz dłuższy z umiarkowaną goryczką
                Treściwość - średnia

                Smaczne, choć podobne jak wiele innych piw w tek kategorii z tej części Bawarii.

                Na stronie wciąż:



                ale teraz napisy w poziomie /nadal krachla/
                Attached Files

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Original Landbier 1857

                  Zmienili etę i trochę nazwę
                  Okazuje się, że nie zmienili. Tylko na niektóre rynki wypuszczają ten Oruiginal Landbier w wersji helles (jasnej, podczas gdy na miejscowym rynku ich Ladbier jest ciemny - dunkel)

                  W odbiorze mniej więcej takie samo jak w 2016. Kwaskowo-drożdżowa nuta wydaje bardziej wyraźna a słodowa mniej. Poza tym dobre. Może trochę jak na "export" czy "landbier" to rochę lekkie.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #10
                    Eksportowa wersja 0,33 l. (kapslowa, nie krachla) Click image for larger version

Name:	P1070922.JPG
Views:	81
Size:	21,3 KB
ID:	2315897

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎