Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Kupione w Rodzince-Bis za 9,50 zł.

    Pite 21 września 2012 r.

    Kolor: Piękny czerwono-brązowy, pasujący do podwójnego kozła.
    Piana: Średnio wysoka. Opada do drobnych resztek, trochę osiada na ściankach.
    Zapach: Potężna wędzonka, taka lekko popielna, oprócz której czuć w zasadzie niewiele - lekkie owocowo-karmelowe tło.
    Smak: Piwo jest bardzo treściwe, aż lekko słodkawe. Po chwili pojawia się wyczuwalny alkohol oraz solidna acz nieprzesadna wędzonka, a także niezła goryczka. Po pierwszym nadmiernie słodkim łyku kolejne są już znacznie przyjemniejsze.
    Opakowanie: Jak na zdjęciu Latarnika.
    Uwagi: Chyba bardziej pasował mi Urbock ze Schlenkerli. To piwo jest gorzej zbalansowane. jest dobre, ale nie świetne.

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #17
      Ja po pierwszym kontakcie z tym piwem, gdy podobnie jak przedmówca nieco narzekałem na zbytnią słodycz postanowiłem to piwo przeleżakować.
      Piję właśnie piwo z datą do 05.2012 i jest bardziej wytrawne za to wędzoność w smaku pozostała tak samo intensywna. Na minus mogę zaliczyć nieco mniej wyrazisty zapach i brak piany.
      Tak czy inaczej wydaje mi się, że warto było zrobić taki mały eksperyment.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #18
        Dziś wypiłem po raz pierwszy i rozczarowany jestem . Alkohol na pierwszym planie i na drugim też. Rozczarowanie roku, jak dla mnie. Chyba trzeba leżakować.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #19
          Kolor miedziany. Piana nędzna, nie przystoi takiej firmie.
          Aromat zdecydowanie wędzony (a nie metroseksualnie "dymiony"). W miarę ogrzewania wychodzi troszeczkę słodu i suszonych owoców.
          W smaku najpierw wędzonka, potem suszone, słodkie owoce, karmel a na koniec uwędzona goryczka i drewno, jakby polizać osmolone w ognisku polano Treściwość zaskakująco niska.

          Dobre piwo, solidnie wędzone, koźlaka w nim raczej pół niż dwa. Zaliczam je do tych mocarzy które można wypić na trzy razy.
          Etykieta od pierwszego wejrzenia kojarzy mi się ze Stawką większą niż życie odcinek pod tytułem Akcja Liść Dębu
          Last edited by leona; 08-01-2014, 20:20.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9735

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Butelka euro, eta kojarzy mi się jednoznacznie z zeszytem komiksu o dzielnym Hansie Klossie "Akcja 'Liść dębu'" .
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            Etykieta od pierwszego wejrzenia kojarzy mi się ze Stawką większą niż życie odcinek pod tytułem Akcja Liść Dębu
            Taaaa... Chyba wychowywaliśmy się na podobnej klasyce .

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              #21
              Widział ktoś gdzieś w Warszawie?

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                Taaaa... Chyba wychowywaliśmy się na podobnej klasyce .
                Niestety u nas na prowincji dostęp do komiksów był słaby, na własność miałem tylko Poszukiwany Grupenfuhrer Wolf

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9735

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                  Widział ktoś gdzieś w Warszawie?
                  Jakoś niedawno mignął mi chyba w Czarodziejce... Z naciskiem na "chyba"...

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Niestety u nas na prowincji dostęp do komiksów był słaby, na własność miałem tylko Poszukiwany Grupenfuhrer Wolf
                    To nie wina prowincji, tylko... ...za młodyś (był ).

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jakoś niedawno mignął mi chyba w Czarodziejce... Z naciskiem na "chyba"...
                      dzięki

                      Comment

                      • Sekator
                        • 06-2013
                        • 269

                        #26
                        Barwa ruda, lekko zmętniona. Piany brak. Aromat gryząco-wędzony z lekkim alkoholem. Smak mógłby być treściwszy przy prawie 19 stopniach Plato. Oprócz wędzonki na języku karmel. Goryczka na finiszu lekko alkoholowa. Wysycenie niskie. Doppelbock wypada słabo przy innych Schlenkerlach, nawet weizena nie przebija w moim odczuciu. Etykieta za to ładniejsza od pozostałych z tego browaru.
                        http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                        Comment

                        • parztwarz
                          Member
                          • 06-2013
                          • 37

                          #27
                          KOLOR - mętny, jasny burszytn, taki herbaciany - przyjemnie
                          PIANA - nietrawała, pozostawia niewielki krążek, słabo oblepia szkło, grubopęcherzykowa
                          ZAPACH- wędzonka, szynka, nuty dymne, niczym z ubrania po całonocnym siedzeniu przy ognisku, lekko wyczuwalny alkohol, suszona śliwka
                          SMAK - wyczuwam lekkiego gwoździa, średnie wysycenie, niska goryczka w kierunku średniej, nuty wędzone, pijalne, gładkie
                          ocena - 8/10
                          zakupione w Piwa Regionalne za 9,25
                          Last edited by sibarh; 26-04-2014, 04:49.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dziś wypiłem po raz pierwszy i rozczarowany jestem
                            Mam takie same odczucia. W butelce widać wszędzie pływające frakcje białkowe, co udało mi się w miarę zlikwidować po przelaniu. Do tego prawie bez gazu, piana licha, aczkolwiek poprzez lanie z wysoka (by rozbić w/w białka) udało mi się uzyskać coś na kształt lawinowego efektu - pian na dole była bardzo ładna, ale u góry jak z coca coli. Wędzonka wcale mnie nie zaatakowała, ale dobrze że trochę jej czuć, bo nieco przełamuje lepką słodkość. Na dodatek jeszcze dałem za nie 12,50 zł. Urbocka mógłbym pić jeden za drugim, a temu bocku już dziękuję, chyba że uwarzą w tym roku lepszego, bo ponoć robią to tylko raz w roku?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • yoxik
                              Senior
                              • 10-2012
                              • 427

                              #29
                              Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Eiche DoppelbockSchlenkerla Doppelbock

                              Piana skąpa znika. Kolor herbaciany z pływającymi farfoclami. Aromat wędzonka szynkowa. Smak wędzonka lekka słodycz, karmel na końcu lekka wyczuwalna goryczka taka niemiecka lekko metaliczna. Piwo mocno pijalne, gładkie, alkohol nie wyczuwalny Bardzo dobre.
                              Również tutaj
                              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                              Comment

                              • Swaroga
                                Senior
                                • 10-2011
                                • 115

                                #30
                                Heller, Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbock

                                Chyba najmocniejsze pod względem alkoholu piwo z historycznego browaru restauracyjnego Schlenkerla.
                                Wędzone z użyciem drewna dębowego.
                                8%

                                OCZY : śliczny brązowy kolor z małą pianką o cieniutkich pęcherzykach. Kolor piany jest szary.

                                NOS : czarna czekolada, toffi, sernik z rodzynkami, banan, drewno, alkohol i dym.

                                USTA : gęste piwo o mlecznej teksturze. Delikatnie gazowane. Na starcie w ustach piwo ma dosyć wyrazisty słodki smak. Szybko natomiast wyczuwa się kwaskowatość estrów. Nie jest ona przesadna i świetnie wżenia się w całość. Gorzkość nie jest intensywna ale bogata w nuty alkoholowe z dodatkiem pieprzu. Trochę przypomina syrop na kaszel w posmaku. Wędzone nuty są bardzo subtelne ; nie da się ich zapomnieć ale nie dominują smaku.

                                ODCZUCIA : jest o piwo wyraźnie z "wyższej polki". Bogate ale wymagające. Alkohol jest wyraźny i rozgrzewa od środka. Nuty wędzone są faktycznie inne niż u swoich braci z tego samego browaru ; czuć jest bardziej drewno niż węgiel. Na pewno nie zawaham się spróbować to piwo ponownie.

                                OCENA :
                                smak : 8/10
                                pijalność : 5/10

                                Click image for larger version

Name:	heller.jpg
Views:	1
Size:	31,4 KB
ID:	2049263
                                Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
                                https://www.facebook.com/hipester
                                Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
                                www.ratebeer.com/user/137460/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎