Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krostitzer, Ur-Krostitzer Schwarzes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sowiet
    Member
    • 08-2011
    • 54

    Krostitzer, Ur-Krostitzer Schwarzes

    Zakupione Drink Shop Września. Cena: 6 zł.

    Ciemny niemiecki Vollbier.

    Zawartość ekstraktu: 11,6 % [według strony]
    Alkohol: 4,8% Vol. [według etykiety]

    Podejścia uczyniłem dwa. Przy pierwszym zarówno w zapachu, jak i smaku zidentyfikowałem wiśniową nutkę, co w sporej mierze mi się spodobało, ponieważ zapach ten nie narzucał się, a jedynie dopełniał ogół pod koniec. W drugim podejściu zwątpiłem co do obecności wiśniowych akcentów na rzecz jakby delikatnej korzenności. Goryczka ładnie wyczuwalna, później jakby lekko gorzkie. Przy pierwszym podejściu piłem jednak wcześniej dwa inne piwa, natomiast przy drugim było to piwo pierwsze. Warka ta sama.

    Piana ładna, dość gruba, beżowa. Wysycenie orzeźwia, dla mnie w sam raz.

    Barwa jak na zdjęciu ;] Ciemny kasztan. ;]

    Opakowanie: Kapsel dedykowany. Analogiczne do Pilsnera, utrzymane w ciemnych barwach. Brak informacji o ekstrakcie. Reszta jak widać. ;]

    Polecam, będę wracał, chociaż cena mało niestety zachęcająca.
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 24-02-2018, 07:49.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12200

    #2
    Saksoński browar z okolic Lipska, którego jasny Ur-Krostitzer jest ogólnie dostępnym piwem w regionie.

    Na stronie masa informacji, ale nie związanych z piwem.

    Unsere Bierkultur mit Ur-Krostitzer Pilsner, Ur-Krostitzer Schwarzes, Ur-Krostitzer alkoholfreies Pilsner und Schwedenquell.


    Alk. ten sam, ekstrakt według strony 11,3%

    Aromat - słodowy, nieznacznie palony, na początek wyraźne tony razowe, potem o dziwo trochę wanilii
    Piana - spora, raczej trwała, tak jak na zdjęciu u przedpijcy, ale to raczej nie jest beż
    Barwa - jak na zdjęciu - prawie schwarz, pod światło trochę tonów rubinowych
    Wysycenie - średnie, musujące
    Smak - lekki razowy chleb, sporo palonych, goryczkowych tonów
    Treściwość - umiarkowana

    Prosty schwarz, mocno palony, mało treści, ale czysty w odbiorze, wytrawny. W sumie ok. Oprawa graficzna bez zmian i dobrze.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12200

      #3
      Po latach opakowanie bez zmien (minimalnie zmieniony Click image for larger version

Name:	P1070700.JPG
Views:	46
Size:	25,7 KB
ID:	2314815 kapsel). Oceniam podobnie, jak na koncernowy produkt pije się bez problemów.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎