Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Aass, Premium Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Aass, Premium Pilsner

    Aass to najstarszy norweski browar, założony w 1834 roku w leżącym nieopodal Oslo mieście Drammen i w latach 60-tych XIX wieku wykupiony przez Poula Lauritza Aassa. Przedsięwzięcie do tej pory znajduję się w rękach rodziny Aass.
    Premium Pilsner ma 6,5% alkoholu. Ekstraktu i składu nie podano.

    Bladozłocista, klarowna barwa. Jak na domniemaną zawartość ekstraktu wygląda dość mizernie.
    Biała, niezbyt wysoka po nalaniu piana. Opadając do zwartego i trwałego kożuszka zostawia sporo śladów na szkle.
    W zapachu obok słodowej nuty mocne odcienie trawy, siana, choć czai się też w tle lekki masełkowaty diacetyl.
    Smak płaski, z cieniem gryzącej goryczki i z klimatami mokrego ziarna obok trawiastych posmaków. Po ogrzaniu pojawia się alkoholowa smuga. Piwo jakoś tak niezbyt przyjemnie wygasa na podniebieniu.
    Nasycenie gazem średnie. Nic nie szczypie i nie kłuje.
    Butelka 330ml z wytłoczeniami i z utrzymaną w srebrnym nastroju samoprzylepną etykietą, na której widnieje oblicze pierwszego właściciela z Aassów. Sympatyczny kapsel firmowy.

    Marne piwo. Do Asa mu bardzo daleko. Życzę właścicielom dużo sukcesów, bo to jeden z nielicznych już niezależnych historycznych browarów norweskich. Ale za piwo więcej jak 6 w skali 1-10 nie mogę dać. Come aass you are...
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎