Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Arendals, Σόλο (Solo) Fouriaris Imperial IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Arendals, Σόλο (Solo) Fouriaris Imperial IPA

    Norweski Arendals Bryggeri dla założonej na Krecie w Heraklionie firmy Grapes & Gratification IKE (dwa słowa o tym projekcie napisałem wcześniej tu). Tym razem imperialna IPA, Fouriaris. Piwo ma 22° Plato ekstraktu, 100 IBU oraz 10% alkoholu.

    Barwa ciemnozłota, wpadającą w pomarańczową. Mocno mętna.
    Drobnoteksturowa, biała piana. Stosunkowo króciutka. Redukuje się do cienkiego nalotu na powierzchni oraz obrączki wokół szkła. Pozostawia ażurowe firanki na ściankach.
    Aromat pomarańczy, słodkich owoców południowych a także cytrusów dominuje na pierwszym planie. Miękka słodowość na dalszym miejscu. Dodatkowo nuty żywiczne i rodzynki.
    W smaku spora dawka żywicznych chmieli z wyraźną, długo wygasającą goryczką. Lekkie klimaty owocowe (brzoskwinie, owoce tropikalne). Odrobina karmelu. W przełyku wyczuwalny rozgrzewający alkohol.
    Nagazowanie umiarkowane ale pasujące.
    Butelka 330ml z czarno-pomarańczową etykietą w formie opaski jak na innych piwach warzonych dla greckiego kontraktowca.

    Przyzwoite, wyraziste i smaczne piwo. Alkohol może zbyt mocno odczuwalny. Na pewno warte jednak degustacji, zwłaszcza TAM. W naszej piwnej przestrzeni już takiego szału nie czyni. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎