Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø, Imperial India Pale Ale / # 500

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    Nøgne Ø, Imperial India Pale Ale / # 500

    Uwarzone dla uczczenia pięćsetnej warki w browarze Nøgne Ø. Butelka 0.5 l, alk. 10%, 100 IBU, 5 rodzajów chmielu

    Kolor: brunatny, pod światło ciemnobursztynowy z widocznym osadem
    Piana: niewysoka i nietrwała, opada do małej wysepki
    Wysycenie: ok
    Zapach: silny aromat sosnowo-chmielowy z karmelowymi nutkami
    Smak: podpalany słód z akcentem sosnowym wsparty wyraźną owocowością, potężna chmielowa goryczka, alkohol dobrze ukryty ale czuć, że piwo jest mocne
    Bardzo dobre - tylko do degustacji
    Attached Files
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualne foto warki nr 931:
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 09-07-2014, 19:35.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Warka 1632 (jeśli dobrze odczytałem), rozlane 04/04/2016.

      Kolor: u mnie to raczej ciemniejszy bursztyn/pomarańcz, zmętnione. A pod koniec to nawet solidnie zmętnione. Spory osad na dnie butelki.
      Piana: średnia, lepsza niż się spodziewałem, coś na szkle pozostało
      Aromat: chmielowo-słodowy, ale tak na bogato. Owoce tropikalne (coś jak przejrzałe mango, ananas), wyraźnie słodka nuta. Ale też karmel, rodzynki, suszone śliwki. Spodziewałem się więcej nut leśnych, ale te raczej daleko w tle.
      Smak: znakomite! Świetnie zbalansowane piwo. Owszem goryczka jest konkretna (deklarują 100 IBU), ale na pewno nie ekstremalna, nie przykrywa reszty, doskonale komponuje się z bazą słodową. Piwo jest słodkawo-gorzkie w najlepszym tego słowa znaczeniu. Bardzo gładkie, wręcz oleiste w odbiorze. Alkohol świetnie ukryty (10%!), owszem pijąc trudno się nie zorientować, że to "waga ciężka", ale przede wszystkim dlatego, że wspaniale rozgrzewa. Nuta likierowa (?) jeśli jest, to subtelnie wpisuje się w całość. W smaku żywica bardziej wyczuwalna niż w zapachu.
      Wysycenie: niskie, dopasowane

      Ogólnie: wyśmienite piwo, nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia z DIPA, ale w tym stylu niczego lepszego jeszcze nie piłem.
      Na szczęście nie wiem, ile kosztowało . Taki prezent otrzymałem, czasem fajnie mieć urodziny.
      Last edited by Admirador; 08-09-2016, 18:51.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎