Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Unicer, Super Bock Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Unicer, Super Bock Stout

    Butelka 0,33,zawartość alkoholu 5%.Beżowa,dosyć gęsta,chociaż nietrwała piana.Strumień piwa w czasie nalewania przypomina barwą słabą kawę.W kuflu kolor jest inny z pozoru niemal czarny.Dopiero pod światło widać ciemnowiśniowy,piękny odcień.Piwo dosyć łagodne jak na stouta-zdecydowanie półwytrawne chociaż wyrażnie czuć goryczkę.Delikatnie przypalone z karmelowymi nutami.W tle subtelny kwaskowato-słodkawy posmak o trochę podpiwkowym charakterze.W sumie przypomina mi mieszankę solidnego stouta ze zwykłym ciemnym piwem co bardzo mi odpowiada.
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Jak by nie te srodki konserwujace w piwie w postaci Stabilizatora
    E405 i srodköw barwiacych E150C mozna by to piwo pic codziennie.
    Dodam jeszcze ze Butelka ma wytlaczane litery SABOR AUTENTICO.
    Piwo to kosztuje 0,65€ i o dziwo nawet nie ma kaucji za butelke
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      #3
      Dostępne w sklepiku "Kawa i wino z Portugalii" w CH Auchan Komorniki w cenie 2.50 PLN / 0.33 l

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        #4
        To piwo pojawiło się w mikołowskim Auchan. Średnio przyzwoity ciemniak, ale ani "super", ani "bock", ani nawet "stout" to nie jest.
        W moim egzemplarzu piana choć krzaczasta, trzymała się dosyć długo. Niestety bezzapachowe, jakieś nutki kawowe w tle. Wodniste.
        Idealny ciemniak na plażę po prostu...
        Last edited by iommi; 11-12-2006, 11:24.
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • Marian_3136657
          Junior
          • 11-2007
          • 1

          #5
          To chyba cena promocyjna?

          Comment

          • Noman
            Member
            • 04-2007
            • 30

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marian_3136657 Wyświetlenie odpowiedzi
            To chyba cena promocyjna?
            W Panoramie dostępny za 3 zł za 0,33.

            Dla mnie przyzwoity stout. Barwa ciemna, wpadająca w ciemną wiśnię. Piana szybko opadająca. W smaku dostrzegalna nuta czekoladowa.
            Zdecydowanie ciekawa oferta, przy niemal całkowitym braku tego rodzaju piw w Poznaniu.
            Nawiasem, gdyby ktoś wiedział gdzie w Poznaniu lub jego okolicach można kupić Stouta z GAB-a to prosiłbym o info.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Parametry i opakowanie j.w.
              Ciemnobrązowe, klarowne, średnio nagazowane, piana przy laniu z góry wysoka, gęsta i dosyć trwała.
              Zapach ciemnosłodowy, karmelowy, palony.
              Smak ciemnego słodu, gorzkiej czekolady, palonej goryczki.
              Nie jakiś specjalnie głęboki ale całkiem treściwy. Piwo jest barwione karmelem amoniakalnym. Stout to chyba nie jest, chyba raczej ciemny lager.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Zakupione w Auchan na Modlińskiej, W-wa w sklepiku "Kawa i wino z Portugalii" za 3 zł

                Kolor mocny, prawie nieprzenikniony, przebłyskuja w swietle wisniowe refleksy, piana dośc obfita przy nalewaniu, szybciutko opada, ciemnobeżowa, w smaku goryczka, paloność i lekko słodkawe nuty. W skład sie nie wpatrywałem ale byc moze dali tam jakąś substancje barwiacą (karmel) gdyz w smaku przypomina mi momentami nasze nektóre ciemniaczki. Ogólnie dobre na łyk do kolacji ale bez rewelacji.

                W sklepiku było w sumie 6 różnych portugalskich piw, wszystkie po 3 zł. Przy okazji pewnie zakupię kolejne.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  #9
                  W mikołowskim Auchanie też po 3 zł. Z pierwszym łykiem całkiem,całkiem.Pózniej juz bez wyrazu.Jak je kupowałem to była dostawa firmowych szklanek Unicer.Ceny od 2 z hakiem.
                  mb WOS

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Zakupione w październiku w Portugalii.

                    Kolor: Bez światła czarny, pod światło ciemna czereśnia. Piwo klarowne.
                    Piana: Wysoka, beżowa.
                    Zapach: Dużo nutek "ciemnych", pachnie prawie jak porter bałtycki.
                    Smak: Treściwy, mocno "ciemny", smakuje jak słabszy porter bałtycki.
                    Uwagi: Bardzo dobre piwo, ale na pewno nie jest to stout

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #11
                      Czemu to nie miałby być stout? Ja rozumiem, że pewien wzorzec na G jest najbardziej kultowym piwem na świecie , ale w czym nie Super Bock nie dociąga do gatunku?
                      Piana obfita i gęsta, nasycenie małe, kolor prawie czarny, zapachy ciemne, karmelowo-słodowo-palone, smak co prawda za słodki, ale za to z fajnymi nutkami toffi, palonymi i słodowymi.
                      Mnie smakowało.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czemu to nie miałby być stout? Ja rozumiem, że pewien wzorzec na G jest najbardziej kultowym piwem na świecie , ale w czym nie Super Bock nie dociąga do gatunku?
                        G. nie jest dla mnie wzorcem. Już prędzej Beamish. Przyznam, że nie pamiętam już za dobrze tego Super Bocka, ale miał dla mnie za mało tej palonej goryczki, a za dużo innych, owocowo-karmelowych smaczków. Bliżej mu było do porteru angielskiego czy, jak pisałem, do rozcieńczonego bałtyckiego niż do stouta. Co nie zmienia faktu, że mi smakował.
                        I jeśli Tobie pasuje do definicji stouta, to na zdrowie!

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #13
                          http://www.bjcp.org/2008styles/style13.php, punkt 13b. Są stouty wytrawne i słodkie, to zdecydowanie jest słodki.
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Jak już się powołujesz na BJCP, to wczytaj się porządnie.
                            Dark roasted grains and malts dominate the flavor
                            I tu wg mnie jest pies pogrzebany, bo paloność nie dominowała w smaku. Owszem, była dobrze wyczuwalna, ale stanowiła tylko jeden z równorzędnych komponentów.
                            Poza tym niemal na pewno jest dolnej fermentacji, co chyba nie pozwala mu być stoutem, nieprawdaż?

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              #15
                              Owszem, ale tego nigdzie nie napisali. Ani ja nie napisałem, że akurat super bock jest wzorem czegokolwiek.
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎