Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Dragon Rice Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • t_h_u_n_d_e_r
    Junior
    • 08-2015
    • 17

    Baltika, Dragon Rice Beer

    Piwo ma 4,2%.
    Degustacja z cyklu:
    "Bo ty lubisz różne dziwne piwa, to ci kupiłem takie ZAGRANICZNE, i oryginalne bo z RYŻU"

    Gdyby piwo było kobietą, to Kelly Bundy przy tym specifiku zostałaby prezesem MENSY

    Pustka, pustka, pustka!!!
    Last edited by sibarh; 11-09-2015, 13:12.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Kolega powyżej po prostu zj...ał to piwo. Ja może kilka słów więcej

    Warzone w którymśtam browarze należącym do koncernu Baltika, oznaczonym obok datownika literą F. Ponieważ dystrybutor zakleił połowę kontry wyjątkowo podłą naklejką, nie jestem w stanie sprawdzić w jakim. Zresztą to i tak bez znaczenia
    Piwo wprowadzone do sprzedaży latem 2012, warzone ponoć według tradycyjnej chińskiej receptury.

    Blada, słomkowa barwa. Całkowicie klarowna.
    Biała piana o dość drobnej teksturze. Pieni się opadając niczym z płynu do mycia naczyń.
    Aromat bardzo wycofany, śladowy wręcz. Słodowość połączona z gotowanym ryżem.
    Smak jest taki jak zakładano. Piwo z ryżu (a dokładnie z kaszki ryżowej). Bardzo delikatne, z wysuwającymi się na pierwszy plan ryżowymi nutami oraz słodkawymi słodowymi klimatami. Zero goryczki.
    Nagazowanie stosunkowo wysokie, ale ma tendencje do spadku w osi czasu.
    Zielona butelka o nietypowej objętości 470ml. W Rosji lubią bawić się takimi niestandardami, jak widać. Etykieta prosta, motyw złotego chińskiego smoka i zaczerpnięty z tradycyjnego języka chińskiego znak oznaczający to mityczne stworzenie. Powtórzony na kapslu.

    W każdym chińskim barze TAM otrzymamy podobny produkt. Ma być popitą do konsumpcji. Jeśli ktoś nie lubi coli albo wody. Ale po co w Rosji wypuszczać taki absmak? W kategoriach piwnych oczywiście nie ma co strzępić pióra. 5 w skali 1-10. Choć absolutnie nie czuję się rozczarowany.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Barwa słomkowa, piwo jest klarowne.
      Piana biała, złożona z grubych pęcherzyków, krótka, nieźle zdobi szkło.
      Aromat słodowy, kartonowy z lekkim ryżem i kukurydzą.
      W smaku nie ma smaku... Jest woda i na siłę wyczuwalny słód. Na tym tle nawet tak niskiego alkoholu nie czuć. Goryczki oczywiście też nie ma, jest natomiast gaz. Ładny kapsel.

      Piło mi się to prawie jak gazowaną wodę.
      Termin do 01.09.2016.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Faktycznie piwo ale "sikacze" amerykańskie:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎