Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heineken Romania, Silva Premium Blonde Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Heineken Romania, Silva Premium Blonde Lager

    Silva to była lokalna rumuńska marka z browaru w miejscowości Reghin. Była, bo Heineken położył łapę i podobnie jak w innych miejscach na świecie zamknął przedsięwzięcie, by zheinekenizować produkcję po swojemu.
    Obecna Silva, w wersji premium lagera ma 5,2% alkoholu, skład podany na etykiecie w sposób podstawowy i dodatkowo jakieś marketingowe pierdy po rumuńsku.

    Barwa złota i całkowicie przejrzysta.
    Biała piana. Dość drobna, ale stosunkowo trwała.
    Aromat poprawny stylowo, choć taki na 3/4 swoich możliwości. Miękkie zbożowe słody, siano, trochę trawiastego chmielu i nieznaczny cień drożdży na koniec.
    Smak sprawia już niestety dużo gorsze wrażenie. Słodowość trochę kartonowa, mocno określająca profil. Goryczka chwilowa, ale ostra, piołunowa. Piwo jest lekko cierpkie, z odrobiną melonowej słodyczy. W posmakach łodygowa gorzkość.
    Nagazowanie normatywne. Wyczuwalne w ustach, dodające piwu rześkości.
    Butelka 330ml z taką sobie etykietą, bo źle zbalansowaną. Czerwony napis Silva tłumi resztę tematyki. Aczkolwiek podoba mi się pomysł z trawestacją starego jak świat motywu I ♡ ..., gdzie serce zastępuje stylizowana szyszka chmielu. Za to na kapslu jakieś mazy rocznego dziecięcia.

    Nie jest to piwo po które bym sięgnął bez dodatkowej i to naprawdę kuszącej zachęty Koncernowa masowa nuda, choć ta goryczka nietypowo jakoś tutaj miesza. To, że na etykiecie producent podpina się pod authentic romanian craft-quality uważam jednak za chamówę. 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    7 w skali 1-10? To chyba jakiś ponury żart jeśli chodzi o tego sikacza.

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Masz rację, musiała mi się włączyć jakaś zaćma degustacyjna, silva romana jedna...

      A tak na serio, to w swojej subiektywnej ocenie przyjmuję 7 jako podstawę, zerówkę, bazę. Że powyżej to już plusuje, a poniżej łapie doły za coś tam. Ta Silva, a biorę pod uwagę wszystkie składowe, trochę jak w ARTo-macie, miała i plusy i minusy. I tak wyszło subiektywnie... Choć nie uważam, że powinienem się jakość specjalnie tłumaczyć mimo wszystko
      Last edited by wpadzio; 22-07-2019, 23:14.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎