Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursus, Ursus Retro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Ursus, Ursus Retro

    Jeszcze nie tak dawno SABMiller, a teraz Asahi. Największy browar w Rumunii zmienił barwy klubowe i pojawiają się nowe produkty. Choćby Ursus Retro, wprowadzony do sprzedaży na początku 2018 roku. Ma nawiązywać symboliką do przełomu lat 80-tych i 90-tych. Co ciekawe, piwo zdobyło srebrny medal na całkiem prestiżowym festiwalu World Beer Awards w 2018 roku. To oczywiście lager, tyle, że niepasteryzowany, choć pewnie mikrofiltrowany. Ma 5,3% alkoholu przy 12°P ekstraktu.

    Barwa jasnego złota. Czy nie za jasna przy tym ekstrakcie? Piwo jest przejrzyste w pełni.
    Biała piana. Średnia po nalaniu. Posiada niejednorodną teksturę. Umiarkowanie oblepia szklankę, redukując się do trwałej szumowiny.
    Aromat nikły, w przeważającej części słodowy, o chlebowym charakterze. Chmiele daleko, i dają się nawet wyprzedzić drożdżom.
    Smak lagerowy, o zadziwiająco wysokim udziale goryczki. Pozostaje ona całkiem długo w ustach. Oblicze piwa zbudowane jest z trawiastych, siennych chmieli współtowarzyszących zbożowej, ziarnistej słodowości. Balans jest niezły a profil czysty.
    Wysycenie średnie w kierunku wyższego, żywe.
    Butelka typu euro z utrzymaną, zgodnie z nazwą, w stylu retro, etykietą. Estetyka nie przyprawiająca o szybsze bicie serca. Kapsel przygotowany specjalnie dla marki.

    Całkiem przyzwoite piwo. Dobrze zbalansowane i posiadające naprawdę charakterną goryczkę. Żaden tam eurolager. Doskonale nadaje się do robienia niedźwiedzia z kolegą, a już zwłaszcza z koleżanką. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    Doskonale nadaje się do robienia niedźwiedzia z kolegą, a już zwłaszcza z koleżanką. 7,5 w skali 1-10.
    To przekonuje ale czy dostępne w kraju gdzie ursusem się ryje a nie go pije?
    To klasyczna butelka euro?

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Darku, czy klasyczna to nie wiem. Kształtem przypomina, ale pomiarów suwmiarką ani tym bardziej żadnym skaningiem nie czyniłem
      Dostępne tutaj raczej nie jest, ale TAM robi małą furorę, zwłaszcza, że było wsparte całkiem niegłupią kampanią reklamową, nagrodzoną jakąś branżową (kur.. powinienem w sumie wiedzieć) nagrodą. Jest do odnalezienia w sieci w każdym razie
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9730

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi

        Doskonale nadaje się do robienia niedźwiedzia [...] z koleżanką.
        Z NIEDŹWIEDZICĄ???

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Piłem w.czerwcu w Rumunii i było beznadziejne.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎