Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Silva Reghin, Silva Strong Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Silva Reghin, Silva Strong Dark

    Producent Brau Union Romania S.A. Bukareszt
    Ekstrakt - 16 P, alk. 7 %.
    Coś w rodzaju koźlaka. Barwa wybitnie koźlakowa. Ładnie wyważone. I pełnosłodowe, i słusznie chmielone. Nie przyprawia o orgazm, ale trzeba przyznać, że bardzo porządne piwo. W Polsce takich mało. Nazwa mało fantazyjna (chodzi o określenie "Strong Dark", może ktoś wie, jak tłumaczyć/co znaczy marka SILVA".
    Oczywiście import prywatny.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
    Nazwa mało fantazyjna (chodzi o określenie "Strong Dark", może ktoś wie, jak tłumaczyć/co znaczy marka SILVA".
    Z ciekawości zerknąłem do słownika i Silva nie znaczy nic.

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Gratuluję posiadania słownika. Jednakże coś znaczyc musi, nie jest to chyba przpadkowy zlepek liter-sykab. Znajź w słowniku polsko-rumuńskim słowo Kuntersztyn lub Zagłoba, które jednak cos znaczą. Tyle, że kazdy Polak powie Ci, kto zacz Zagłoba, a mało który piwosz, kto Kuntersztyn. Do wytłumaczenia SILVY może trzeba nam... kogoś bardziej znającego kulturęi historię Rumunii.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Jeju, jaki kolega drażliwy... Odpowiedziałem na pytanie "jak tłumaczyć". A jeśli hcesz więcej, to prosze bardzo, czasem lubię się zabawić wyszukując takie rzeczy (Tobie się chyba nie chciało?). Silva to nazwa browaru w miejscowości Reghin zamkniętego przez Brau Union (a więc przez Heinekena), marki Silvy sa obecnie produkowane w innych browarach. Browar powstał w 1972, produkcja została zakończona stosunkowo niedawno. O tej porze nie chce mi się już sprawdzać niczego więcej, ale sądze że rano znajdę to bez problemów...

        A rumunofilów na tym forum za bardzo się nie spodziewam. To dość rzadka specjalizacja i krąg zainteresowania.

        Comment

        • atheus
          Member
          • 10-2006
          • 67

          #5
          Dostałem to piwo od kolegi, który był na wycieczce w Rumunii. Bardzo dobre piwko. Zapach mocno słodowy z elementami paloności. Barwa ciemnej herbaty, jak zauważył Kolesław "wybitnie koźlakowa". Piana na początku duża, niestety szybko opadła do cienkiej warstewki. W smaku też przypomina koźlaka. Słodowo-palony zakończony nienachalną goryczką. Etykieta estetyczna, czarna ze złotą obwódką, w dobrym guście wg mnie. Wg mnie w smaku przypomina Koźlaka Ambera, jest tylko mocniej palone. Polecam jeśli ktoś natrafi

          Comment

          • Jedrekno
            Junior
            • 11-2007
            • 6

            #6
            Silva

            Nazwa "Silva" pochodzi z łaciny - las, puszcza. Nazwa starej firmy z tego regionu, to piwo było zawsze dobre. Teraz ten browar jest w posiadaniu Haineken Romania.

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1301

              #7
              moim zdaniem, do amberowskiego koźlaka się nie umywa, ale wypiłem dla odmiany z przyjemnością po odmianie jasnej, w kolorze jasnej aż nadto. piwo "las"? czemu nie...
              veni, emi, bibi

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jedrekno Wyświetlenie odpowiedzi
                Nazwa "Silva" pochodzi z łaciny - las, puszcza. Nazwa starej firmy z tego regionu, to piwo było zawsze dobre. Teraz ten browar jest w posiadaniu Haineken Romania.
                To się zgadza : Transylwania - Kraina za lasami ( Trans - sylwa )

                Comment

                • Kolesław
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1130

                  #9
                  Obrazek słaby, ale lepszego, póki co, nie ma.
                  Attached Files

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎