Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kumpel, El Zołotystyj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Kumpel, El Zołotystyj

    Кумпель, Ель Золотистий
    Piwo z nowej serii kumplowskich "górniaków". Niestety dość intensywny posmak drożdżowy oraz zbyt niska temperatura podania nie pozwoliły odkryć jego zalet.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Niestety nie jestem na 100% pewien, czy to to samo piwo - od barmana uzyskałem jedynie informację, że jest to piwo górnej fermentacji. Drugi wątek dotyczący kumpelowskich "górniaków" dotyczy piwa ciemnego, więc może dobrze trafiłem. Butelka na wynos bez etykiety.

    Zapach mocno drożdżowo-owocowy. Smak takiż. Goryczka dosyć mocna, nawet lekko zalegająca, w typie cytrusowo-ziołowym (ale amerykańce to raczej nie są). Posmaki przypominające belgijskie ale'e, ale raczej te lżejsze. Szczypta posmaku aptecznego. Nawet złożone to piwo i raczej smaczne, chociaż nie bez wad.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎