Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka, Lwiwśke Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #91
    Lwowski również trafił do mojego blogowego cyklu o odleżakowanych porterów. Wersję pitą przed laty w terminie opisałem w poście #14, tu zaś będą wrażenie z egzemplarza degustowanego 640 dni po terminie:

    Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło głęboka czerwień. Za jasny na 20°.
    Piana: Średnio wysoka, kremowa. Opada do niepełnej obwódki, niemal nic nie osadza się na ściankach.
    Zapach: Przede wszystkim czuć wyraźny alkohol, poza tym nuty owocowe (winogrona, truskawki) i niewiele więcej.
    Smak: Z początku porter jest gęsty i treściwy, ale to wrażenie szybko ucieka, ponieważ tu też pojawia się wyraźny alkohol. Jest lekka palona goryczka, jest trochę smaczków owocowo-orzechowych w tle, ale po pozytywnym pierwszym łyku czuć już niemal tylko alkohol na tle lekkiej paloności.
    Podsumowanie: Temu porterowi nie służy nie tylko to, że jest w łapach koncernu, ale i fakt leżakowania. Powinien mieć mnóstwo smaku i niewiele alkoholu (w końcu jest stosunkowo lekko odfermentowany), a jest wręcz przeciwnie.
    Czy warto leżakować? Nie. Tak silny alkohol niemal dwa lata po terminie nie wróży dobrze dalszemu leżakowaniu.

    Comment

    • Niph
      Junior
      • 04-2013
      • 3

      #92
      Kupiłem to cudo w Almie, za niecałe 5zł.
      Genialna piana bardzo wysoka, gęsta, kremowa, powoli opada osadzając się przy tym mocno na ściankach pokalu.

      W smaku... nie polecam, jak dla mnie sam spirytus, maskuje prawie wszytskie inne posmaki.
      Poza tym spodziewałem się piwa prawie czarnego, a tu lekka niespodzianka.

      Za to bardzo podoba mi się butelka

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #93
        nieco zmieniła się eta. niestety, zawartość także
        partia z datą 19 VI to głównie słodycze
        na razie ten porterek idzie u mnie w odstawkę
        szkoda
        veni, emi, bibi

        Comment

        • focus25
          Member
          • 01-2011
          • 39

          #94
          piwo pite ok 1,5 roku po terminie przydatności, ostatnie 2 lata spędziło w mojej piwniczce.
          Efekty leżakowania przeszły wszelkie oczekiwania, piwo utleniło rewelacyjnie.
          W aromacie wyczuwalna alkoholowość, pięknie komponująca się z nutami ciemnych, czerwonych owoców.
          W smaku dość wytrawne, czuć lekką palność, nuty sherry.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #95
            Pity 5 miesięcy (bez jednego dnia) po dacie ważności.

            Przelewam to piwo i tu małe zaskoczenie... Ten porter nie jest czarny. Nie jest nawet brunatny. Jest... Rubinowy? Ciemnobursztynowy? Niestety, należę do tych facetów, którzy rozróżniają tylko trzy kolory, więc nie opiszę go dokładnie. Ale na pewno nie jest typowy dla porterów bałtyckich.

            Piana opadła w kilka minut i nie ma po niej śladu, chociaż sądząc po jej początkowej konsystencji i wyglądzie można by przypuszczać, że będzie utrzymywać się dosyć długo.

            Aromat mocno kawowy. Poza tym nuty świadczące o lekkim utlenieniu, tj. śliwka czy w tym wypadku raczej wiśnia, także są obecne. Ale co najważniejsze: smak jest dosyć wytrawny, nie ma tej słodyczy, która mnie czasem w porterach męczy,. Jest treściwość (w końcu to 8% alkoholu z 20% ekstraktu), jest słodowość, ale nie słodycz! Lekka paloność, wiśnia, do tego niestety delikatny, ale jednak obecny posmak alkoholu. Albo raczej odalkoholowa gorzkość. I znowu – jak pierwsze łyki nastroiły mnie bardzo pozytywnie, tak kolejne stawały się trochę męczące. Ale i tak po opróżnieniu butelki miałem ochotę na następną...
            Attached Files

            Comment

            • grisza-ns
              Junior
              • 05-2014
              • 5

              #96
              Bardzo dobry porter z kresowego Lwowa. Barwa mniej czarna niż naszej czołówki, a smak powiedziałbym lżejszy. Ale to bardzo dobry porter, lepszy niż Lubuski, Okocim czy Grant. Dla mnie czołówka.

              Ta czekolada i lekkość. Południowo-wschodnia Polska też robi dobre portery

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale na pewno nie jest typowy dla porterów bałtyckich.
                Wschodnie portery tak mają.
                Jest gładszy niż cieszyński, ale za to mocniejszy. Ostatnio sprzedają go z zawieszką stylizowaną na dwie splecione flagi: polską i ukraińską.

                Comment

                • baroN1
                  Senior
                  • 08-2011
                  • 181

                  #98
                  20blg, 8%alk,
                  termin 13.07.2013

                  gushing przy otwieraniu, ale do opanowania wszystko (nie to co przy pardubickim...)

                  barwa (w teku) praktycznie czarne nieprzejrzyste,
                  piana: jasno beżowa, drobna, ale opada szybko

                  słodowy, mokry karton, delikatna nuta alkoholowa, po zakryciu ręka i zamieszaniu czuć bardzo delikatną nutę owoców (sliwek, wisni), po chwili dolałem 1cm od krawędzi szkła i aromatu nie ma kompletnie.

                  smak: coś jak słodki dunkel, do tego lekki alkohol, ogólnie wodniste bardzo

                  podsumowując: jedno z goryszych piw jakie piłem... zeby ocenić smak musiałem wypić 200ml piwa, totalnie nijakie. Piwo z kategorii nie do powtórzenia nigdy.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #99
                    Barwa: ciemny rubin. Na pewno nie czarny
                    Piana: dość intensywna, średnie i małe pęcherzyki, beżowa. Szybko opada, ale zostaje kożuszek i coś tam zdobi szkło
                    Aromat:Słodka kawa z odrobiną coli. Karmelek i lekka wiśnia. Pachnie bardziej jak konkretny koźlak niż porter

                    SMAK:słodka czarna kawa, lekka kwaskowość. Lekka paloność i wiśniówka. Jest słodowość, niby wytrawne a zarazem lekko lepkie. Smakuje jak dobry porządny mocny koźlak. Alkohol praktycznie dla mnie niewyczuwalny. Zdradliwie pijalny bo w kilka minut zniknęło pół butelki. Troszkę za mało się tu dzieje, ale jest przyjemnie

                    Opakowanie: coś tam po swojemu piszą, ujdzie


                    UWAGI:warka do 15.12.14
                    kupiony kiedyś tam w almie za ok 4,5zł
                    W tej cenie można brać, co też jutro uczynię
                    Bardziej dla mnie jest to mocny konkretny koźlak (coś jak Herrnbräu koźlak) niż porter.
                    Grunt, że w miarę tani i dość smaczny
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      Na naklejce importera 8,5% na kontrze oryginalnej 8% alko.

                      Piana - nie bardzo trwała. Po dłuższej chwili niepełna warstewka.
                      Barwa - czerwonawy rubin.
                      Gaz - średni.
                      Aromat - suszona śliwka a może i wiśnia, kawa, dobry karmel.
                      Smak - bardzo lekko się pije, nie jest za słodko ale też nie za treściwie. Lekka przyjemna goryczka z kierunku kawowa owocowość.

                      Mam drugie nie będę długo leżakował tzn zaraz zniknie.
                      Jest coś oryginalnego w tym porterze, coś co mi bardzo podeszło.

                      Gdyby nie słabość piany i ciut za mała treściwość piwo znalazło by się u mnie w czołówce tego typu piwek.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        14.11.15

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          o to świeżynka

                          Niestety moja alma chyba zrezygnowała z ciemnych mocniejszych piw, bo na półkach można tylko znaleźć okocim P i żywiec P
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            Dostałem te dwa porterki od znajomego za przysługę i nie wiem gdzie kupował.
                            Przy okazji zapytam go w której sieci .
                            Last edited by Javox; 14-02-2015, 11:33.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Pewnie z almie, tylko w takiej gdzie ktoś takie piwa tam kupował, nie jak ja który kupiłem ostatnie dwie sztuki w listopadzie z datą grudniową 2014
                              Można było jeszcze dostać mocne koziołki, kilka innych ciemnych, a teraz półki zaczyna przypominać tą z tesco sprzed 3 lat
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎