Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Oksamytowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kielbaska
    Junior
    • 08-2009
    • 28

    #46
    Właśnie je piję, pierwszy raz. Kolor herbaciany, dość ciemny. Zapach razowego chleba, smak bardzo słodowy, mocne skojarzenia z kwasem chlebowym. Piana mogłaby być trochę trwalsza, ale to szczegół. Nasycenie CO2 w sam raz. Piwo smaczne, "relaksujące". Polecam!

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #47
      Kolor: piękny ciemnobordowy, bardzo ładne refleksy pod światło.
      Piana: ciemnobeżowa, szybko znika.
      Zapach: Delikatny, słodowy z leciutkim owocowym akcentem.
      Smak: Jak w nazwie - w ustach aksamitne i gładkie. Palony słód, troszkę owoców, leciutka goryczka i gdzieś daleko delikatna nutka kawowa. Wytrawne, nie czuć słodyczy.
      Wysycenie: Bardzo dobre
      Opakowanie: ładna butelka z jeszcze ładniejszą etykietą. wszystkie potrzebne informacje podane na kontrze.

      Kupione za 4.09zł w PiP. Na tyle delikatne, że smakuje też ludziom, którzy niekoniecznie do piwa są przekonani (moja dziewczyna).
      Posmakowało mi już dawno, teraz raz w miesiącu kupię butelkę. Bardzo dobre piwo, "samo się pije"
      ocena 4 z dużym plusem
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • krsone82
        Junior
        • 12-2009
        • 8

        #48
        mhm.....

        Naprwdę świetne piwo....jedno z niewielu w których ZUPEŁNIE niczego mi nie brak/bądź też nie ma za dużo.....Nazwa jak najbardziej zobowiązuje....chyba jedno z lepszych piwek jakie miałem przyjemność pić....POLECAM.

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krsone82 Wyświetlenie odpowiedzi
          niczego mi nie brak/bądź też nie ma za dużo
          mógłbyś jakoś rozwinąć tę myśl?

          Comment

          • granat862
            Senior
            • 12-2004
            • 945

            #50
            Kolor brunatno rubinowy.
            Piana drobnopęcheżykowa średniowysoka, szybko opada.
            W smaku słodowość z owocowym akcentem, za bardzo nagazowane
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • celtyk87
              Senior
              • 11-2008
              • 208

              #51
              Na ukrainie butelki tego piwa są zwrotne? Jak tam ogólnie przedstawia się sytuacja opakowań zwrotnych?

              Comment

              • lisiewski
                Senior
                • 12-2009
                • 459

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                Na ukrainie butelki tego piwa są zwrotne? Jak tam ogólnie przedstawia się sytuacja opakowań zwrotnych?
                Sam jestem ciekaw odpowiedzi na to pytanie.

                A co do samego Aksamitnego, to przypomina mi nieco rozwodnionego Koźlaka amberowskiego.

                Comment

                • Maykel
                  Member
                  • 01-2010
                  • 49

                  #53
                  Co do butelek na Ukrainie. Byłem kilka razy i zawsze gdy cena za butelke piwa wynosiła np. 5 UAH to nie doliczono mi nigdy kaucji za butelke (ta sama cena była za piwo pite "na miejscu" jak i na wynos). Ukraińcy płacili tyle samo co my Spotkałem się natomiast z sytuacją, gdzie jakieś dzieci chodziły i zbierały butelki. Pewnie mają gdzieś skupy butelek w miejscach wiadomych tylko tubylcom.

                  Comment

                  • kruger_nr1
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 801

                    #54
                    Maykel ma racje, na Ukrainie nie ma w sklepach zwrotów butelek, ale skupy funkcjonują. Widziałem na Krymie, jak grupa wyrostków myła wieczorem na plaży setki butelek z piwa nazbieranych w reklamówkach i workach, a następnie pakowała je do skrzynek przywiezionych na przyczepce za starą ładą....
                    Kolekcja puszek piwnych:
                    http://puszkikrugera.web-album.org/

                    Comment

                    • TomX
                      Senior
                      • 09-2004
                      • 1035

                      #55
                      Bardzo fajne piwo, o niezwykle pięknym, głębokim kolorze, z obfitą i dość trwałą pianą. Zapach jest bardzo pełny, słodowy, natomiast smak - bardzo wytrawny, z odrobiną owocowej kwaskowatości, nutka paloną i silnym akcentem chmielowym. Troszkę za silnie wysycone. Opakowanie - prześliczne etykiety, firmowy kapsel, szkoda tylko, że butelka zielona.

                      Bardzo mi smakowało, choć wolę bardziej słodowe trunki. Polecam. Dla mnie solidne 4.5
                      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Regent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tak nagle browar ten pojawił się na naszym rynku i co chwilę czymś zaskakuje. Obolon - Oksamitowe to piwo bogate w smaku słodowo- goryczkowe, przypalane. Zachwyca przede wszystkim barwa wiśniowo - rubinowa. I kto by przypuszczał, że na Ukrainie robią tak dobre piwa, tylko pozazdrościć.
                        Za komuny ukrainskie piwa byly wstretne. A obecnie? Nie ustepuja czeskim. I nic w tym dziwnego, bo to wlasnie Czesi nauczyli Ukraincow piwo warzyc. A to Aksamitne
                        z Obolona jest reklamowane jako ulubione piwo ukrainskich kobiet. Rubinowa barwa i dziwny smak, niepodobny do niczego co znam. I slodkawe i kwaskowe i goryczkowe - 3 w jednym
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • CyboRKg
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 593

                          #57
                          Podobne, ale lepsze od "Warmiaka" z Kormorana. Dzis mialem okazje degustowac to piwo po raz kolejny i smiem twierdzic, ze jest lepsze od kazdego polskiego piwa ciemnego, lekkiego.
                          "Jedno pivo ne vadi!"
                          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                          Comment

                          • qbaseq
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 100

                            #58
                            Pokuszę się o ocenę tego sympatycznego i oryginalnego trunku

                            Kolor - ciemna czerwień wpadająca w brąz, a może to już jest brąz ... ? akurat z koloru mi też się kojarzy z Amberowskim Koźlakiem
                            Piana - tutaj słabo, nawet lejąc "z góry" nie da się jej wyprodukować jakiejś przesadnej ilości , opada też szybciutko
                            Zapach - nie jest zdecydowany, lekko słodowy, wydaje mi się że wyczuwam delikatnie gorzką czekoladę
                            Smak - właściwie "niepodobny do niczego" wytrawny, nie ma tu goryczy a na samym końcu poczułem kwaskowatość, jakby lekko rozwodnione - ale nie jest to duży minus, piwo "przyjmuje się" do organizmu rewelacyjnie
                            Wysycenie - duże, myślę że właściwe dla takiego lekkiego i przyjemnego piwka
                            Opakowanie - Obołoniowa klasyka w bardzo dobrym wydaniu - kolorystyka i czcionki iście królewskie !

                            Podsumowując - bardzo dobre piwo z Ukrainy które nie wpisuje się w nasz polski "mainstream" typu jasne pełne spod firmowego parasola, może właśnie za to je lubię , od czasu do czasu ubarwia moje piwne doznania, ocena - czwórka z plusem

                            Comment

                            • Vospyl
                              Junior
                              • 01-2010
                              • 8

                              #59
                              Smak: Na samym początku muszę zaznaczyć, że to nie jest już ten sam Obołóń Oksamytowe co jeszcze rok temu. Od pierwszego łyka mocno wybija się słodowa nuta, mocno słodka, lecz jednak nie przesadnie. Dość wyraźnie podszyte jest to umiarkowaną goryczą i lekko rozpościera się nad tym stonowana spalenizna. Gorzkie nuty dochodzą do głosu znacznie wyraźniej po paru łykach a wspomniana spalenizna trochę mocniej się wybija gdzieś pod koniec. Jest to napój bardzo przyjemny w odbiorze, choć może się chwilami wydawać nieco za lekkie jak na 14% ekstraktu. Polecam [4]
                              Zapach: Nie należy do najintensywniejszych, jednak jest miły. Czuć słód wymieszany z lekką spalenizną, gorzkie akcenty w zapachu są dość nikłe. Kiedyś czułem więcej palonych nut, a teraz są jakieś za słaba jak dla mnie. [3.5]
                              Barwa: Wygląda to jakby do rozpuszczonego rubinu ktoś dolał nieco dziegciu. Też spodziewałem się czegoś nieco bardziej jednak koloru kamienia szlachetnego. Miłe jest to dla oka, przyznaję, ale przy wcześniejszych konsumpcjach miewałem lepsze odczucia [4]
                              Piana: Lekko beżowa, raczej średnio-gruboziarnista. Średnio obfita od zarania swych dziejów. Trochę niepokoi tempo w jakim opada, bo gdzieś od połowy to już jest jej tylko na pół palca. Taki stan pozostaje do ostatniego łyka. Dobrze, że pozostał chociaż taki kożuszek, bo nie wiem co by było z i tak mizernym przy końcu poziomem wysycenia. [3.5]
                              Wysycenie: Z początku jest jak na dark lager'a nieco za wysokie (przynajmniej ja tak sądzę, lepiej mi się pije ciemniaki z mniejszą zawartością CO2). Dopiero gdzieś po koło połowie ten poziom opada do idealnego dla mnie. Trzeba jednak przyznać, że tempo ulatywania gazu jest za szybkie i pod koniec już niestety brakuje tlenku węgla (IV) [4]
                              Opakowanie: Wygląda bardzo zachęcająco, dość przygaszona czerwień pięknie komponuję się ze złotymi napisami wokół etykiety, szczególnie ładnie prezentują się na krawatce. Sam biały napis "Obołoń" rodzi tutaj przyjemny kontrast z resztą dekoracji. Informacja o zawartości ekstraktu też jest zawarta. Butelka z zielonego szkła w standardowym kształcie. [5]
                              Last edited by Vospyl; 12-11-2010, 00:11.

                              Comment

                              • gobi12
                                Junior
                                • 04-2010
                                • 7

                                #60
                                Smak: Ciężki do określenia, niepodobny do niczego innego. Raczej słodki niż gorzki, jednak zawiera w sobie pewną nutę kwasowości. Mimo to smakuje świetnie i chce się go pić i pić. [4]
                                Zapach: Dość słaby, ale zauważalny zwłaszcza zaraz po odkapslowaniu butelki. [3]
                                Barwa: W normalnych warunkach brunatno-herbaciana, jednak patrząc pod świtało widzimy piękny ciemno rubinowy kolor. [4,5]
                                Piana: Mało obfity kożuszek pojawia się zaraz po przelaniu do szkła, jednak po 2-3 minutach znika bez śladu. Zdecydowania najsłabszy element tego piwa. [2.5]
                                Wysycenie: Początkowo jest bardzo wysycone, mocno szczypie w język (co lubię), po kilkunastu minutach zmniejsza się do poziomu "standardowego". [4]
                                Opakowanie: Wszystkie informacje podane, ładna etykieta, ode mnie plus za wytłoczoną na butelce nazwę browaru. [4.5]
                                Średnia: [3.75]
                                Cena: 5,35zł

                                Średnia mocno zaniżona przez słabą pianę, jednakże piwa warto spróbować, bo po prostu doskonale "wchodzi". Polecam!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎