Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czernihiwśkyj, Czernihiwśke Biłe Nefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #16
    Wracając jeszcze do dyskusji - na etykiecie mojego piwa, próbowanego w zeszłym roku, w składzie widniał tylko słód jęczmienny. Palivec, możesz to dokładnie sprawdzić na swoim egzemplarzu?
    O wersji ciemnej słyszę pierwszy raz, ahh, szkoda, że na Ukrainę mam tak daleko
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    • Pan_Palivec
      Member
      • 07-2003
      • 40

      #17
      Ponieważ nie posiadam w komputerze rosyjskich czcionek pozwalam sobie na transliterację.
      W składzie występuje: "solod pivovarnij jaczminnij svitlji" i "solod pivovarnij pszenicznji" i "pszenica".Czyli teraz chyba stosuja oba słody.
      Wersję ciemną też widziałem po raz pierwszy - dokładna nazwa to "Bilij Nicz".
      Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

      Comment

      • Pan_Palivec
        Member
        • 07-2003
        • 40

        #18
        Oczywiście pomyłka w nazwie - nie "Bilij Nicz" ale "Bilaja nicz".
        Last edited by Pan_Palivec; 22-08-2004, 22:23.
        Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

        Comment

        • Petrax
          Senior
          • 12-2001
          • 662

          #19
          Czyli Biała Noc
          In cervisia veritas
          http://www.ptxc.de.vu
          Пиво - вот мое экотопливо

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #20
            Dla mnie smakuje jak rozcieńczony belgijski witbier.

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #21
              Ciekawe, o lekkim aromacie pomarańczy wyczuwalnym w zapachu. Ładna etykietka i kapselek. Mocno gazowane, bąbelki do końca szły jak burza do góry. Może nieco mało treściwe, ale na upały jak znalazł. Pycha!
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • Czes
                PremiumUżytkownik
                • 06-2001
                • 752

                #22
                Ciekawe, o lekkim aromacie pomarańczy
                Teraz wiadomo, skąd na Ukrainie pomarańczowa rewolucja

                Przyjechało właśnie prosto z Kijowa w biało-zielonej puszce.
                Wyprodukowane w samym Czernihowie.
                Skład surowcowy: słody jęczmienny i pszeniczny, pszenica, kolendra, chmiel, (ale także pektyny !?) nie pozostawia wątpliwości, ze chodzi o pszeniczniaka w stylu belgijskim, czyli Witbiera!
                I smak to w pełni potwierdza.
                Ukraina potrafi!!!
                O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #23
                  A ja mu dam 4.

                  W butelce okrytej estetyczną etykietą kryje się piwo nęcące owocowym zapachem. W smaku jest raczej gorzkawe z dominującym goździkiem. Piana przykrywająca piwo jest solidna a nagazowanie bardzo regularne i podkreślające smak. Piwo wg mnie na 4, bo choć jest smaczne to jednak daleko odbiega od niemieckich waizenów.

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #24
                    Moja ukochana przywiozła to piwo ze Lwowa w litrowym plastiku. Wczoraj obaliliśmy
                    Kolor witbierowy, nic dodać, nic ująć. Mętność uzyskana dzięki dodatkowi niesłodowanej pszenicy.
                    Zapach bardzo sympatyczny, wyraźnie wyczuwalna kolendra i lekka chmielowość.
                    W smaku jest teoretycznie co powinno być zgodnie z wymogami stylu, bo jest miła pszeniczność, jest kolendra, jest leciutka goryczkowość. Poza tym jest orzeźwiające. Tyle że brakuje hoegaardenowej pełni smaku. W związku z tym 4 z malutkim minusikiem.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #25
                      Browar w Czernichowie został zakupiony przez Sun Interbrew i niestety piwo się pogorszyło jak diabli. Nawet mi się opisywać nie chce. Mam jeszcze jedną butelkę, którą ofiaruję w poniedziałek pawelkowi59 i niech on oceni bo mi tak przykro, że nie mogę

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #26
                        Wypite przed chwilą po długiej przerwie i nadal bardzo dobre, wspaniały owocowy aromat po otwarciu, w smaku bardzo orzezwiające, cytrusowe posmaki z lekka chmielową goryczką w tle naprawde wspaniałe piwo.
                        Ocena to 5.

                        Comment

                        • Budvar
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 265

                          #27
                          Чернигивские Биле Нефильтроване

                          Ekstrakt: 12.0% wag. | Alkohol: 5% obj.

                          Kolor: blada słomka, mętny, oryginalny - w końcu "biłe" ;-) [4]

                          Piana: w miarę wysoka, początkowo puszysta, potem pojawiają się liczne "kratery", a opadając piana "maluje" wzór na szkle [4]

                          Zapach: intrygujący, rzekłbym, że imbirowo-drożdżowo-orzeźwiający(owocowy ?) [4.5]

                          Smak: mało pszeniczny, dominują raczej owocowe nuty, nieco zbyt wodnisty [4]

                          Wysycenie: przyzwoite, raczej niskie [4]

                          Opakowanie: estetyczne, ale bez szczególnego pomysłu [4]

                          Moja ocena (wg ARTomatu): [4.175]

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #28
                            Zapach bardzo owocowy z akcentem na pomarańcze;
                            W smaku lekka cytrusowa kwasowość, lekka goryczka, pozostająca w posmaku w postaci grejfrutowej nuty;
                            Wysycenie słabiutkie, ale mnie to nie przeszkadza; nie zatyka i o to chodzi;
                            Piana z początku średnio gruba, puszysta, opada do płaskiego dywanika na powierzchni, z czasem do okrajca wokół szkła i plam na powierzchni - zupełnie przyzwoicie, zważywszy, że to nie weizen bawarski;
                            Kolor klarowanego soku pomarańczowego, żadna słomka, idealnie jak dla mnie;
                            Opakowanie ładne jak na zdjęciu kolegi sklep-piwowar.
                            Ogólnie dobre, na 4.

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #29
                              Właśnie piłem, jak dla mnie bardzo fajny ukraiński wit. Na pewno jeszcze nie raz zagości u mnie w kuflu. A teraz co ciekawe, kupiłem go na Pasażu Natolińskim, trzeci monopolowy jak się idzie od strony metra. Niestety nie pamiętam ceny, stał sobie obok Obołoni, a zapytana ekspedientka odpowiedziała, że w zależności od tego jak będzie dostępny tak będzie w sprzedaży. Z czego nie ukrywam, że jestem zadowolony
                              Last edited by Maidenowiec; 21-09-2007, 13:17. Powód: Literówki
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #30
                                Tam gdzie ja kupowałem, był w firmowej lodówce Obołona, a zarówno to piwo jak i Obołony są dystrybuowane przez jedną i tę samą firmę. Na kontrze oczywiście informacja po polsku.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎