Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Pszenyczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wedge7
    Senior
    • 01-2007
    • 217

    #91
    Zakupiony we wrocławskim Piotrze i Pawle za 3,99/0,5l w zielonej butelce.


    Kolor: złoty; mętny [4,5]

    Piana: gęsta i wysoka; złożona z drobnych pęcherzyków; śnieżna; niestety szybko opadła i pozostała jako drobny mały dywanik [4]

    Zapach: delikatny, drożdżowy; bananowy [4,5]

    Smak: lekka słodycz; drożdżowy; czuć posmak bananów i goździków ; zdecydowany i wyraźny smak; bardzo smaczne piwo [5]

    Wysycenie: bardzo mocne ale to normalne w tego typu piwie; idealnie [5]

    Opakowanie: niestety zielona butelka; etykieta bez zarzutu [4]

    Ocena: [4,5]

    Comment

    • wedge7
      Senior
      • 01-2007
      • 217

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wedge7
      Zakupiony we wrocławskim Piotrze i Pawle za 3,99/0,5l w zielonej butelce.


      Kolor: złoty; mętny [4,5]

      Piana: gęsta i wysoka; złożona z drobnych pęcherzyków; śnieżna; niestety szybko opadła i pozostała jako drobny mały dywanik [4]

      Zapach: delikatny, drożdżowy; bananowy [4,5]

      Smak: lekka słodycz; drożdżowy; czuć posmak bananów i goździków ; zdecydowany i wyraźny smak; bardzo smaczne piwo [5]

      Wysycenie: bardzo mocne ale to normalne w tego typu piwie; idealnie [5]

      Opakowanie: niestety zielona butelka; etykieta bez zarzutu [4]

      Ocena: [4,5]
      Ocena wg. ARTomatu wygląda następująco: 4,65
      (niestety dopiero niedawno zauważyłem, że ocena piwa nie jest średnio arytmetyczną a wypływa z wag

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #93
        Jak wszystkie piwa Obolonia dostepny w Nowym Jorku ($ 1.59 za 0.5 l). Zapach i wyglad idealnie pszeniczniakowe, w smaku jak dla mnie moze troszke za duzo goryczki. Mocno nagazowane. Ogolnie calkiem dobry przedstawiciel gatunku. 4+ (2-5)
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • micopat
          Junior
          • 04-2007
          • 18

          #94
          Zgadzam się z Szanownym kolegą!! Wielka szkoda że nasi niczego podobnego nie robią - na szczęście robię piwo w domu i kolejna moja warka to będzie pszeniczne właśnie. Pozdrawiam.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #95
            Kolejne podejście.

            piana potężna, nieszło nalać na trzy razy.
            smak jak poprzednio, po prostu pszeniczniak. Dobry pszeniczniak.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Kamień
              Senior
              • 07-2007
              • 361

              #96
              Kupiony za 3,80 zł w sklepie na rogu Narutowicza i Kopcińskiego. Ilość osadu na dnie butelki jest naprawdę imponująca.

              Kolor: Pomarańczowy, odrobinę ciemniejsze niż np. Paulaner. Jest bardzo mętne. Po nalaniu do szklanicy prezentuje się iście wspaniale. Za kolor bez dyskusji należy się 5
              Piana: Bardzo wysoka, może nawet za bardzo. Wygląda tak jak wyglądać powinna: biała, drobnoziarnista, wysoka czapa. Po paru chwilach zaczyna powoli opadać. Zostawia wzorek na szkle - piana oblepia szkło ale ani myśli się zsuwać w dół. Obecna do końca, ale w niewielkiej ilości. Ja generalnie przywiązuję małą wagę do piany. Daję 4,5
              Zapach: Całkiem intensywny, bardzo przyjemny. Bananowo-kwaskowaty. Czuć też drożdże i goździka. Bardzo mi się podobają takie proporcje zapachów. Zapach oceniam na 5
              Smak: Bardzo orzeźwiający, naprawdę przepyszny. Czuć goździki, nadgniłego banana, cytrusową kwaskowość, chmiel i smaczki pszeniczno-drożdżowe. Pozostawia delikatny posmak goździkowo-chmielowy. Jest znakomicie zbalansowany. Zasługuje na 5
              Nasycenie CO2: Typowe dla piw pszenicznych. Jest duże ale przyjemne dla podniebienia. W szkle pracuje całkiem ładnie, ale trudno to zauważyć z powodu dużej mętności. Stawiam 4,5
              Opakowanie: Zielona butelka. Etykieta bardzo ładna, dla nie znających cyrylicy może być mało czytelna - na pierwszy rzut oka nie wiadomo jaką zawartość kryje. Drugi rzut oka rozwiewa wątpliwości, obecny jest napis Naturtub Weizenbier. Za opakowanie dam 4,5

              To piwo bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło! Spodziewałem się dobrego pszeniczniaka ale Obołoń Pszeniczny naprawdę nie ustępuje Paulanerowi, a jest sporo tańszy; takiego Oettingera, kosztującego 3,99 zł, poprostu deklasuje. Zaraz zmieniam ulubione piwa w profilu . W pobliskim markecie Albert mogę go mieć za niecałe 3,60 - nic tylko...

              Comment

              • Obywatel1978
                Senior
                • 09-2007
                • 281

                #97
                W ramach piwnych eksperymentów postanowiłem przetestować pszeniczniaka. Mocno gazowane, dużo piany, smak orzeźwiający - lekko kwaskowy. Ogólnie smakował mi średnio bo chyba nie tego oczekuję od piwa, ale obiektywnie powiedzieć należy, że to piwo dobrej jakości. Przynajmniej nie zepsuło mi smaku bo np. eksperyment z piwem Browar Połczyn tak poraził moje kubki smakowe , że przez resztę wieczoru nie smakował mi nawet mój ulubiony browar.

                4,49 w Kauflandzie. Przy okazji warto wspomnieć, że Kaufland bardzo poprawił zaopatrzenie w zagraniczne piwa. Wybór znacznie większy niż np. w wyżej pozycjonowanym Real'u.

                Aha, i dlaczego niektórym nie podoba się zielona butelka? Ja tam z sentymentem wspominam czasy, gdy butelki zwrotne były i brązowe i zielone a od oranżady jeszcze białe

                Comment

                • ukaszu
                  Junior
                  • 05-2008
                  • 5

                  #98
                  Nic nowego koledzy nie napisze.
                  dobry pszeniczniak - warto się nad nim zadumać,

                  w PiP Głogów za 3,49 co w porównaniu do waszych cen jest nader atrakcyjną


                  pozdrawiam

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #99
                    Mimo wszystko w moim prywatnym rankingu za 2008 rok plasuje się za: Svyturys Baltas Wheat, Franziskaner Hefe-Weissbier, Biłe

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      Dla mnie ciut za kwaśne.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • woli
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 121

                        właśnie spożywam ,w moim rankingu stany średnie ,najlepsze bardzo zimne,ogólnie dobre + dobra cena

                        Comment

                        • TCT
                          Senior
                          • 04-2007
                          • 135

                          Mam wrażenie, że ostatnimi czasy Pszenyczne trochę obniżyło loty - piana, niegdyś tak bujna, że nie dało się nalać "na raz" i pozostająca do samego końca w moich dwóch butelkach zanikła b.szybko. Smak również, jakby uległ pewnemu spłaszczeniu. Nie zmienia to faktu, że jest to nadal ciekawe, orzeźwiające piwo.
                          Dodatkowo, cieszy fakt, że jest to jedyne spożywalne piwo dostępne w moim osiedlowym sklepie Społem dlatego mimo zanotowanej obniżki formy nadal będę je kupował co by źródełko nie wyschło
                          "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                          art. 86 Konstytucji RP

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            Postanowilem zmierzyć się jeszcze raz z tym piwem, po tym jak pierwszy raz trafiło mi się całkowicie niepijalne (stare, zepsute - nie wiem). Teraz trafiłem w Auchanie po 4 z groszem węc stosunkowo niedrogo. Piana na początku gęsta szybko opadła i unosiła się tylko gdzieniegdzie cieńka warstwa. Smak jak dla mnie zbyt 'wytrawny', kwaskowy ale szlachetny. Teraz dopiero czuje syntetyczność okocimia.

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              ps Nie zauważyłem charakterystycznego, 'pomarańczowego' drożdżowego osadu po dolaniu z dna. Czy Obolon tak ma czy też robią go ala Frater?

                              Comment

                              • kogoot
                                Member
                                • 05-2009
                                • 47

                                przeniczne

                                kupilem dzisiaj w krakowie na mazowieckiej jak dla mnie calkiem dobre podobne do niemieckich, piana duza ale w miare szybko opadla
                                dla mnie to 4/5 a cena to 4.10 zl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎