Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • naczelnik
    Senior
    • 08-2003
    • 1884

    #16
    Zestaw Obolonów otrzymałem od kumpla, mieszkającego rzut beretem od granicy.
    Piwo o dość łagodnej goryczce, bardzo zachęcajacej do kolejnych łyków.
    Jak na mój gust zbyt nagazowane, sporymi bąblami, które w żaden sposób nie pomagają utrzymać się pianie. Ta znika chwilę po przelaniu piwa do kufla.
    Kolor złotawy, niezbyt jasny.
    Jakoś nie mogę doszukać się konkretnego zapachu, który bym zapamiętał z tego piwa. Musi być bardzo delikatny, bo mój węch póki co ma się nienajgorzej.
    W smaku pociągająca delikatna gorycz, połączona z lekkim słodkawym posmakiem.

    Spite ze smakiem. Chętnie wrócę do niego za jakiś czas, by odświeżyć miłe doznania.
    Popieram domowe browary!

    Polakom gratulujemy naczelnika

    Zamykam browar.
    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #17
      Odp: Obolon Premium

      Viktor napisał(a)
      Adres : www.obolon.ua
      Także www.obolon.pl


      Jak dla mnie dość smaczne, choć nie jestem fanem tej "kwaskowatości". Tylko kolor jakiś taki jaśniutki.

      A na marginesie, że też polskie browary nie potrafią zadbać o estetykę swoich produktów, tak jak udaje się to sąsiadom z niespokojnej dziś Ukrainy.
      Last edited by arcy; 23-11-2004, 21:22.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #18
        Kupione w łódzkim Zofmarze na Pomorskiej.
        W przeciwieństwie do niektórych przedpijców nie dopatrzyłem (doniuchałem/domlaskałem) się ani "braku zapachu" ani "kwaskowatości" Ale do rzeczy.
        Kolor złocisty, pilsowy, ani za jasny ani za ciemny.
        Piana po nalaniu z góry bardzo ładna, spora, drobnobąbelkowa, średniej trwałości.
        Nasycenie dosyć mocne.
        Zapach czysto chmielowy, wyraźny, pod koniec nieśpiesznego popijania dochodzą nutki słodowo-owocowe.
        W smaku zdecydowana przewaga chmielu nad słodem. Konkretna ale nie przesadna goryczka, zdecydowany chmielowy smak, leciutki smaczek słodowy. Ma swój charakter, mi jak najbardziej pasi.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #19
          Jasna barwa.
          Zpach słabo wyczuwalny.
          Piana średnia ale resztki pozostają do końca.
          Dość dziwne w smaku, lekka goryczka, także lekko kwaskowate i co dziwne czuć alkochol.
          Piwo to jest lekkie w smaku.
          Mi osobiście jakoś nie przypadło za bardzo do gustu choć złe nie jest.
          Ocena to 3.8

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #20
            Typowy koncerniak. Bardzo wytrawne piwo - albo raczej wytrawione Gorzka woda z lekką kwaskowością i alkoholowym zapaszkiem.

            Zdecydowanie polecam...



            ...fanom Żywca.

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Rebeliant
              Junior
              • 04-2007
              • 17

              #21
              Dobre piwo ale bez rewelacji Można pić je taśmowo gdyby ktoś np bał sie eksperymentować na Ukrainie

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #22
                Piana poprawna, gęsta, ale nie kremowa, kolor dość jasny, słomkowy. Smak klasyczny, choć jak dla mnie mało treściwy. Kapsel dedykowany, ale browarowi nie piwu.

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
                  Typowy koncerniak. Bardzo wytrawne piwo - albo raczej wytrawione Gorzka woda z lekką kwaskowością i alkoholowym zapaszkiem.

                  Zdecydowanie polecam...



                  ...fanom Żywca.
                  Ciekawe, bo mniej więcej to samo chciałem napisać Dodam tylko że smak szlachetniejszy niż Żywiec, niewiele odbiegający ale pije się przyjemniej. Swoją drogą nie wiem czy wielu z forumowiczów nie idealizuje tego smaku ze względu na markę Obołoń.

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #24
                    Smakuje jak "Magnat" przefiltrowany o jeden raz za duzo Ma znacznie mniej intensywny zapach i smak. Piana tez mniej twala. Podobno ma o 0,2% alk wiecej. Mimo to smakuje niezle jak na koncerniaka. Moze konkurowac smialo z holenderskim "Grolschem" i wloskim "Peroni". Lepszy od polskich koncerniakow
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #25
                      Jak dla mnie nie ma co porównywać go do polskich koncerniaków, Obołoń Premium jest jak dla mnie bardzo dobrym pilsem o intensywnym zapachu o głębokim smaku, jak będę miał częściej okazję, to z chęcią wypróbuję wszystkie jego odmiany.
                      Last edited by Mario_Lopez; 12-08-2010, 11:28.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment


                      • #26
                        Dzisiaj miałem okazję spróbować. Muszę zgodzić się z przedmówcami, że z początku było troszkę kwaskowate, ale już od 2/3 bardzo smaczne, z wyraźną goryczką.
                        Piana biała, utrzymała się dłużej niż na pozostałych, próbowanych przeze mnie ukraińskich browarkach.

                        Generalnie godne polecenia - 3.75 / 5 się należy

                        Więcej spostrzeżeń do przeczytania na moim piwnym blogu, na którego serdecznie zapraszam:
                        Doszedłem dzisiaj do wniosku, że w sumie to mógłbym się przenieść na Ukrainę. Przynajmniej jeśli chodzi o aspekt piwny. Ichniejsze piwa w po...

                        Comment

                        • robert2
                          Member
                          • 08-2011
                          • 87

                          #27
                          Bardzo dobre piwko z lekką goryczką- polecałbym szczególnie na upał
                          Delikatne w smaku bardzo orzeźwiające
                          Chciałbym żeby polskie koncerniaki takie piwa robili...

                          Comment

                          • karabach
                            Senior
                            • 09-2011
                            • 163

                            #28
                            kurcze mam jedno u siebie tylko z datą do listopada 2007
                            chyba nie zaryzykuje
                            Rzeczpospolita Krakowska
                            jak wychodze to tylko na pole

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robert2 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chciałbym żeby polskie koncerniaki takie piwa robili...
                              Oj, to prawda! Piłem już sporo róznych Obołoni, ale dopiero teraz wpadł mi w łapy Premium i muszę powiedzieć, że zaskoczenie jak najbardziej pozytywne. Zwraca uwagę intensywny słodowo-chmielowy zapach wymieszany z przyjemną ziołowością. Smak nie jest ani trochę wodnisty. Głównie fajnie świeża słodowość, ale średniogłęboka goryczka też ładnie współpracuje, tworząc zacną i harmonijną całość.
                              Miła niespdzianka, bo piwo zakupiłem w nowootwartym sklepie z alkoholami (głównie winem) za zaledwie 2,29 zł i wcale nie była to promocja, a stojący obok Obołoń Pszeniczny kosztował 3,99 zł czyli normalnie. Spodziewałem się więc czegośc słabego w odbiorze, ale słabo nie jest na pewno. Jeżeli właścicielom sklepu się nie pokićkało i nie okaże się nagle, że to jednak 4,29 miało być, to chyba często będę korzystał z tej ukraińskiej opcji

                              Comment

                              • MrGodiva
                                Member
                                • 11-2014
                                • 56

                                #30
                                W zapachu lekki miodzik, bardzo lekki słód, i alkohol. Smak - strasznie wodniste, jak jakiś light, wyczuwalny też taki jałowy słód i ta miodowość, kolor - badosłomkowy. Piana znika błyskawicznie jak w Pepsi, chociaż... zostaje na parę minut grubopęcherzykowa obrączka.

                                Nie wiem jak to piwo może nazywać się Premium - to jest jakiś rozcieńczony typowy lager. Tak się zastanawiam: patrząc na wcześniejsze komentarze można dojść do wniosku, żo piwo na przestrzeni lat może zmieniać się znacznie bo trudno wytłumaczyć aż takie różnice w ocenie!
                                Last edited by MrGodiva; 01-05-2015, 23:32.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎