Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czernihiwśkyj, Czernihiwśke Biła Nicz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    #31
    Piana: olbrzyma, kremowa
    Kolor: nieco metny, ciemny rubin
    Zapach: slodkiego karmielowego slodu
    Smak: wyrazny alkoholowy smak z owocowa podstawa, ktory prawie wnet gubi sie. Juz po 10 lykow czuje sie chemiczny dodania.
    Attached Files

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #32
      Ekstr. 12%, alk. 4.8%, opakowanie jak na zdjęciu Hrustgurda tylko góra etykietki bez tego ozdobnika i kontra jak w poprzedniej wersji. Kapsel jak na zdjęciu MarcinaKa z poprzedniej strony.
      Ciemnobrązowe, mętne, niezbyt nagazowane, piana po nalaniu z góry wysoka i sztywna, dosyć trwała.
      Zapach ciemnosłodowo-kwaskowy ze śladem mlecznej czekolady, średnio intensywny.
      Smak ciemnosłododowy, mocno kwaskowy, drożdżowy.
      Do wypicia, niezbyt rozbudowane smakowo ale przyjemnie orzeźwiające.
      Kupione za 4 zł w łódzkim Zofmarze.
      Last edited by lzkamil; 17-03-2011, 00:46.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #33
        nie wiedzieć czemu, myślałem dotąd, że to jest jakieś morderczo mocne piwo. tymczasem to wcale udana ciemna odmiana biłego. dodatek kolendry i w tym razem daje przyjemny efekt. gdyby jeszcze było ciut mniej słodyczy, byłoby akurat.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          #34
          Kolor - ciemny brąz, mętne.
          Piana - beżowa, gęsta, przy nalewaniu bardzo obfita ale przeciętnie trwała.
          Zapach - średnio intensywny, słodowy, lekko palony, z wyraźnie wyczuwalną kolendrą, w tle lekkie cytrusy.
          Smak - ciemnosłodowy, nie do końca wytrawny bo z jednej strony paloność a z drugiej czekolada i nieco słodyczy. Do tego nieco mniej wyraźna niż w zapachu kolendra, dość wysoka kwasowość i lekka nuta drożdżowa. Całość niezbyt treściwa, przyjemnie orzeźwiająca.
          Wysycenie - średnie do niskiego, nie obraziłbym się na większe.

          Kupione za 5,50zł w stołecznej "Joli".
          Ciekawe, smaczne piwo.
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12203

            #35
            Mam inne odczucia jak Hrustgurd, jeśli chodzi o smak. W zapachu rzeczywiście lekko karmelowe akcenty, początkowo nuta kolendry. W smaku natomiast sympatyczne piwo. Bez chemii, czuć kolendrę, lekka słodycz i kwasek, subtelna goryczka w ustach.
            Taka ciemna fantazja inspirowana witem /?/. Oryginalne. Lekkie, niezbyt treściwe, ale z tego co pamietak i tak chyba pełniejsze niż Biłe. Całkiem przyjemne, powrócę do niego.

            Kupione we wrocławskim Browarku, dystrybutor UDH Poznań.

            Comment

            • Hrustgurd
              Senior
              • 05-2007
              • 431

              #36
              no wczesniej pilem naprawde smaczne, ale w ten raz moze zle zachowanie? trzeba bedzie jeszcze raz wypic.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12203

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
                no wczesniej pilem naprawde smaczne, ale w ten raz moze zle zachowanie? trzeba bedzie jeszcze raz wypic.
                Być może. Może to piwo jest warzone w różnych browarach i to ma wpływ, jak myślisz?
                W moim przypadku to Nikołajew, etykietowane na rynek rosyjski, mołdawski i polski

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #38
                  Kupione w Zofmarze za 4,00 zł.

                  Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło z czerwonymi przebłyskami, bardzo mętny.
                  Piana: Średnio wysoka, szybko opada do szczelnej warstwy.
                  Zapach: Nie wiem dlaczego, ale spodziewałem się ciemnego weizena, a to ciemny witbier (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi)! Czuć bardzo silnie kolendrę, oprócz tego sporo nut cytrusowych. Z "ciemnych" aromatów da się wyczuć odrobinę karmelu.
                  Smak: Z początku dość lekki, dopiero po chwili pojawia się słaba słodowość z solidnymi nutami cytrusowymi oraz kolendrą w tle. Do tego czuć niezbyt silną goryczkę, po części paloną, a także słabiutkie akcenty karmelowe. Wysokie nagazowanie raczej odbiera piwu treść, po lekkim odbąbelkowaniu pije się przyjemniej.
                  Opakowanie: Trochę inne niż na zdjęciu MarcinaKa. Etykieta sympatyczna, dość prosta, z niekrzykliwą kolorystyką. Kapsel dopasowany do niej. Kontra po rosyjsku, mołdawsku i (bardzo zdawkowo) po polsku. Butelka InBev. Wkrótce wkleję fotkę.
                  Uwagi: Nie czytałem wcześniejszych opinii, dlatego to piwo było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Aż pozazdrościć Ukraińcom, że u nich koncern robi takie piwa.
                  Last edited by Twilight_Alehouse; 25-07-2011, 22:09.

                  Comment

                  • zgroza
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 3597

                    #39
                    Gdybym na browarze nie przeczytał, to nie powiedziałbym, że to pszenica, i to jeszcze z dodatkiem niesłodowanym. Dość smaczne piwo, dominują słodkawo-karmelowe nuty, ale jest też lekka ostrawość i paloność, w mojej butelce nut cytrusowych nie stwierdzono. Trochę zbyt mało aromatyczne mimo wszystko, ale nadal całkiem przyjemne.
                    Lotna ekspozytura browaru

                    Też Was kocham.

                    Comment

                    • Warchlando
                      Member
                      • 06-2012
                      • 94

                      #40
                      Ekstrakt - 12,5%, zaw. alk. - 4,8%
                      Kolor -ciemny brąz, nieprzejrzysty
                      Piana - beżowa, średniowysoka, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, pozostawiając niewielką warstewkę
                      Zapach - słodowo-ziołowy, z nutką kolendry oraz skórki pomarańcza, a także wyczuwalny karmelowy aromat oraz owocowość, aromat dosyć intensywny
                      Smak - słodowo-ziołowy, z posmakiem kolendry oraz posmakiem trawiastym, wyczuwalne owocowe smaki, z lekko wyczuwalnymi cytrusami, goryczka łagodna
                      Wysycenie - średniowysokie
                      Opakowanie - ładnie dobrana kolorystyczne etykieta komponująca się z piwem, na kontrze skład, ekstrakt, zaw. alk., kapsel dedykowany
                      Uwagi - piwo jest dosyć nietypowe, ale jak na mój gust bardzo dobre i bardzo pijalne. Piwo o dobrej treściwości
                      Warka do 5.01.2014

                      Comment

                      • Doczu
                        Member
                        • 07-2007
                        • 77

                        #41
                        Dodam że na Ukrainie jest do kupienia choćby na przejściu granicznym w Szehyni po 6 hr czyli niecałe 2,40 PLN

                        Comment

                        • KarlPopper
                          Senior
                          • 11-2013
                          • 133

                          #42
                          1. Kolor ciemny, czarny, spodziewałem się bardziej brązowego a'la dunkelweizen a tu pozytywne zaskoczenie [5]
                          2. Piana trwała pęcherzyki średnie i duże [5]
                          3. Zapach podobny do piw niefiltrowanych, odrobinę cytrusów i kolendra [4.5]
                          4. Smak Piwo cięższe od niefiltrowanego (nawet dunkel weizena) ale lżejsze od większości piw ciemnych, tak czy siak bardzo ciekawe i smaczne doznanie. [4.5]
                          5. Wysycenie W sam raz na styl [5]
                          6. Opakowanie: Fajerwerków nie ma, ale etykieta estetyczna, a ciemny kapsel bardzo ładny [4.5[

                          Pite 6 grudnia 2013. Zakupione w Almie. Amatorom ciemnych piw pszenicznych zdecydowanie polecam!
                          Last edited by KarlPopper; 25-01-2014, 23:39.
                          Live Craft. Die Punk.

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #43
                            Świetne piwo, taki wit w wersji black

                            Do rzeczy, jest kolendra, są orzechy włoskie, pszenica, odrobinkę cytrusów, no coś nie spotykanego raczej.

                            Dałbym 5, ale jest niestety troszkę za słodkie.

                            Bardziej cenię sobie piwa ukraińskie niż czeskie.
                            Last edited by Mario_Lopez; 27-03-2014, 11:23.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • TheBobolo
                              Member
                              • 07-2014
                              • 59

                              #44
                              Barwa : bardzo ciemna, czarna, mętna [5]
                              Aromat : pierwsze skojarzenie - Danonki morelowe, potem kwas chlebowy, suszone owoce, kolendra, zioła, lekki banan [4.5]
                              Smak : charakterystyczna dla ciemnych piw paloność, słodkawy, drożdżowy posmak, dość mocna goryczka, morele, ciemny chleb [5]
                              Nasycenie : nie za mocne, ale wyczuwalne [4.5]
                              Opakowanie : ładne, czytelne, bez większych fajerwerków, ale nieprzesadzone [4]
                              Piana : beżowa, ładna, ładnie oblepia szkło [4.5]
                              Begonia non omlet.

                              Comment

                              • Neptune
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 184

                                #45
                                Widok tego piwa mnie zaskoczył. Myślałem, że black witbier to gatunek hybryda; dopiero powstający twór. A tu proszę. Spory browar warzy ciemne piwo z udziałem kolendry i niesłodowanej pszenicy. Kupione za 4 z groszem.

                                Barwa: ciemnobrunatna [4]
                                Piana: słabutko, znika po 15 sekundach [1.5]
                                Aromat : no witbier jak w mordę strzelił. Bardzo wyraźna kolendra i pomarańczowa cytrusowość. [3.5]
                                Smak: także charakterystyczny dla witbierów. Bardzo lekki z cytrusową kwasowością i kolendrą. W tle nuty karmelowe. [3.5]
                                Nasycenie : spore, przyjemnie drapiące w podniebienie [4]
                                Opakowanie : ładne, czytelne, bez większych fajerwerków, ale nieprzesadzone [4]
                                Ogółem: przyjemny, sesyjny czarny witbier. [3.5]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎