Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Biłe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #76
    Aktualny, nowy design.
    Attached Files

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #77
      W dalszym ciągu jest to smaczny witbier.
      Nie takie jak nasze Viva La Vita, no ale te nasze jest imperialne.
      Zielona butelka odstrasza, na szczęście skunksik jest na prawdę minimalny, tylko doświadczony piwosz( jak ja he..he..) go wyczyję.
      Piwo przewyższa Hoegaarden a jest minimalnie słabsze od Blanche de Namur.
      Mam nadzieję, że Obolon nie pójdzie w ślady naszego Ambera.
      Trzymajcie stary poziom!

      Comment

      • Horse1963
        Senior
        • 06-2009
        • 547

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        Zielona butelka odstrasza, na szczęście skunksik jest na prawdę minimalny, tylko doświadczony piwosz( jak ja he..he..) go wyczyję.
        Wykryć w tym piwie skunksa to naprawdę mistrzostwo świata

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
          Wykryć w tym piwie skunksa to naprawdę mistrzostwo świata
          Starałem się, ale nie wiem, czy mi się to udało.
          Białe stosuje jednak chmiele i są to niemiecki Hallertau i czeski Żatecki (czyli niemiecki Saaz).
          Chmiel jest. Zielona butelka też jest. A i może piwo leżało gdzieś na słońcu .Nawet kolendra, nie zagłuszyła skunksa.
          Właśnie piję Magnata, oczywiście z zielonej butelki i skunks też jest jest.
          W Magnacie wyczuć skunksa to żaden problem, ale zapewniam, że w witbier z Ukrainy też może go mieć. Ani kolendra, ani drożdże tego nie ukryją jeśli piwo jest przechowywane w niekorzystnych warunkach.
          Do skunksa potrzebna jest zielona butelka( może być przezroczysta), chmiel i nasłonecznienie.

          Comment

          • patyczek
            Senior
            • 01-2013
            • 220

            #80
            Zakupione w Kauflandzie za 4.99, a więc nie za tanio.
            Data spożycia do: 26.05.2014.
            Opakowanie: No cóż, nie jestem zwolennikiem złoceń i srebrzeń. Kiepski dobór kolorów, grafika nader oszczędna. Całość bardzo szablonowa, tradycyjna i niestety kiczowata. Plus za kontrę po polsku i pełne informacje. Kapsel firmowy. Ocena: 3.5
            Piana: Wysoka o sporych bąbelkach, niezbyt trwała, zostawia po sobie cienki kożuszek i wiele plamek i kropek na szkle. Ocena:4.0
            Kolor: Słomkowo cytrynowy, mętny. Ocena:4.0
            Wysycenie: Dosyć wysokie, ale pasuje do gatunku. Ocena: 4.0
            Zapach: Przede wszystkim słodowy. Są cytrusy, z cytryną na czele, białe pieczywo, białe wino, agrest. Ocena: 3.5
            Smak: Kwaskowo słodkawy. Znowu słód i cytryny na pierwszym planie. Jest również wspominany tu wielokrotnie szampan, a raczej białe wino musujące i ... oranżada. Ocena: 4.0
            Uwagi: Piwo bardzo lekkie i orzeźwiające. Może niezbyt treściwe, wręcz nieco wodniste, w porównaniu z taką Viva la Witą na przykład. Ale na skwar idealne, no i nade wszystko o oryginalnym i fajnym smaku.

            Comment

            • Ravf
              Senior
              • 06-2013
              • 264

              #81
              Całkiem dobry witbier, na pewno lepszy od naszego Namysłowa przy podobnej cenie. Piana wysoka, po jakimś czasie opada i nie zdobi szkła. Zapach cytrusowo-drożdżowo-zbożowy. W smaku ponownie cytrusy i posmak drożdżowy, delikatna zbożowość i goryczka. Wysycenie średnie. Po za tym zielona butelka i niezbyt atrakcyjna etykieta.

              Comment

              • kgr71
                Junior
                • 05-2012
                • 2

                #82
                Bardzo dobry witbier w bardzo dobrej cenie. Zapach raczej słodowy. W smaku połączenie delikatnych cytrusów i kolendry. Lekkie i pijalne piwo.
                Bardzo fajnie, że jest tak szeroko dostępne. Można je spotkać niemal w każdym hipermarkecie.

                Comment

                • She-He-Beer
                  Junior
                  • 10-2013
                  • 22

                  #83
                  POLECAM...tak powinna się rozpocząć i zakończyć niniejsza recenzja Obołonia Białego. Mętny kolor mleczno-słomokowożółty bardzo mi się podoba, a o zapachu nawet nie wspomnę bo jest bardzo ciekawy i jego kompozycja daje nam od razu sygnał że mamy do czynienia z trunkiem przemyślanym i dobrej jakości. Przyczepiłbym się minimalnie do jego nasycenia bo mogłoby być odrobinę większe. Drugą kwestią jest piana bo niby ładnie się buduje ale nie towarzyszy nam przez cały czas konsumpcji. Tyle z wad bo reszta to same zalety. Obołoń Biały nie jest wyrazisty bo wszystkie smaki drożdżowe, kwaskowe, cytrusowe i korzenne wzajemnie się przenikają i żaden nie jest dominujący; ale moim zdaniem to właśnie jest zaleta tego trunku. Bardzo podoba mi się że ukraińscy piwowarzy dodali do Obołonia kolendry przez co to piwo na pewno wyróżnia się z szeregu bo charakterystyczny korzenny posmak jest całkiem miły i przyjemny. Piwo po skończeniu nie pozostawia w ustach żadnych natrętnych posmaków i całościowo podsumowując stwierdzam że to kolejny bardzo dobry trunek z browaru Obołoń i bardzo go wszystkim polecam.

                  Moja ocena: 7,5/10
                  Z założenia nie przepadamy za piwem mało smacznym, bez wyrazu i bez polotu.
                  http://she-he-beer.blogspot.com/

                  Comment

                  • Dewasto
                    Member
                    • 01-2014
                    • 65

                    #84
                    Nie wiem dlaczego, ale Wam trafiają się dobre egzemplarze. Może dlatego, że ja kupiłem w świetlistym Kauflandzie i dopiero w domu palnąłem się w twarz, że mogłem syf za 5 gierappa wziąć. I tak było. Śmierdział jak jakiś Carlsberg. Siestra stwierdziła, że nawet mydłem czuć z butelki. W smaku było jakieś kwaśnawe. Ciężko było mi przemęczyć tym bardziej, że to było moje pierwsze (nie licząc swojego produktu) piwo tego wieczoru.
                    Aaa i nie będę nawet oceniał bo nie chcę sobie przypominać.
                    https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #85
                      Toż z tym Carlsbergiem to jednak lekka przesada, albo jakaś faktycznie popsuta partia.

                      Rasowy wit, klasyka gatunku, nie rozwodniony, kolendry odpowiednio dużo, wysycenie jak należy nie za niskie, ale też nie przegazowane.

                      Jak dla mnie jeden z lepszych witbierów, bez zmian od kilku lat już.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • ejsi
                        Junior
                        • 03-2004
                        • 1

                        #86
                        Niestety muszę potwierdzić to co napisał dewasto - może faktycznie popsuta partia albo po prostu coś się zmieniło - smak całkiem nijaki (niczym wspomniany Carlsberg), zapach również, a czytając opinie, zastanawiałem się czy aby na pewno piłem to samo piwo...
                        Rejestracja: 03-03-2004
                        Postów: 1

                        Comment

                        • DonaldDuck
                          Junior
                          • 12-2013
                          • 4

                          #87
                          Tak niewiele komentarzy dla tak dobrego piwa! Ludzie, lato nadchodzi, a to najlepsza pora na to piwo (lub to najlepsze piwo na tę porę ;-)).

                          Informacje z kontretykiety:

                          "Piwo "Obolon Białe" niefiltrowane, pasteryzowane. Jęczmienno-pszeniczne piwo warzone wg tradycyjnej, belgijskiej receptury. Piwo najlepiej smakuje podawane w temperaturze 8*C w wysokiej szklance."

                          Pojemność butelki: 500 ml (butelka zielona)
                          Ekstrakt: 11,5%
                          Alkohol: 4,7%

                          Skład: woda, słód jasny jęczmienny i pszeniczny, pektyny, kolendra, drożdże, chmiel.

                          "Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie ani sztucznych przyspieszaczy fermentacji."
                          Attached Files

                          Comment

                          • Dewasto
                            Member
                            • 01-2014
                            • 65

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DonaldDuck Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak niewiele komentarzy dla tak dobrego piwa! Ludzie, lato nadchodzi, a to najlepsza pora na to piwo (lub to najlepsze piwo na tę porę ;-)).

                            Informacje z kontretykiety:

                            "Piwo "Obolon Białe" niefiltrowane, pasteryzowane. Jęczmienno-pszeniczne piwo warzone wg tradycyjnej, belgijskiej receptury. Piwo najlepiej smakuje podawane w temperaturze 8*C w wysokiej szklance."

                            Pojemność butelki: 500 ml (butelka zielona)
                            Ekstrakt: 11,5%
                            Alkohol: 4,7%

                            Skład: woda, słód jasny jęczmienny i pszeniczny, pektyny, kolendra, drożdże, chmiel.

                            "Nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie ani sztucznych przyspieszaczy fermentacji."
                            No dobra, ale niby co z Twojego postu wynika?
                            https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                            Comment

                            • DonaldDuck
                              Junior
                              • 12-2013
                              • 4

                              #89
                              Szczegółowe informacje dla potencjalnych nabywców + fotografia (informacja wizualna; butelka, etykieta, piwo) + lakoniczna (przyznaję) opinia o produkcie. A co miało wynikać?

                              Comment

                              • Dewasto
                                Member
                                • 01-2014
                                • 65

                                #90
                                Jakaś recenzja by się przydała skoro to dobre piwko.
                                https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎