Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sławutycz, Sławutycz Czerwone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    Sławutycz, Sławutycz Czerwone

    Славутич, Червоне

    Warzone przez browar w Zaporożu należący do koncernu Slawutic :

    ВАТ Пиво-безалкогольний комбінат Славутич
    Украіна, 69076м. Запоріжжя, вул.Сапожнікова. 6

    Alk. 5% Ekstrakt 12%

    Piana - drobniutka ale niestety opada za szybko
    Kolor - brązowo-bursztynowy
    Smak - lekko kwaskowo-owocowe, słaba goryczka

    Zdecydowanie warte wypicia.

    Wydaje mi się, iż gatunkowo jest to piwo podobne do śp. EB Red'a, aczkolwiek nie mogę pamiętać jego smaku więc pewien nie jestem. Jak widac na Ukrainie robią wiele ciekawych piwek czego nie można powiedzieć o naszym rynku.
    Last edited by delvish; 03-12-2011, 21:12.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #2
    Jak zwykle foteczka :
    Attached Files
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #3
      Piana słaba, zapach delikatnie owocowy-wiśniowy.
      Gazu sporo a kolorek miedziano-czerwony.
      W smaku wytrawne, lekko kwaskowe, z nutkami owocowymi i chmielowymi. Smaczne i warte polecenia.
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo przywiezione z Ukrainy. Butelka 0,5l. Moc 5%, ekstrakt 12. Zapach typowy dla lagrów. Barwa zgodnie z nazwą i wzornictwem etykiety. Piękna ciemna miedź. W piwach tego kalibru nie spotykana. Za ten walor 6. Piany właściwie brak. Gazu dużo, ale nie za dużo. Smak ciekawy. Piwo słabe więc nie czuć mocy. Na pierwszy plan wysuwa się mocna goryczka, ale nie ostra. Ma taki jakiś inny smak. Gorzki posmak w ustach utrzymuje się dość długo. Zgadzam się ze Svenem, że czuć nutki chmielowe. Wydawało by się, że jest ubogo, ale smakuje całkiem fajnie. Niestety mój egzemplarz miał 3 dni do końca ważności i nie wiem jak to wpłynęło na jego smak (może dlatego goryczka była mocniejsza, a nutek owocowych nie było jak u kolegów). Podsumowując. Piwo o ciekawym smaku, przepięknej barwie zgodnej z nazwą, świetnie dobranej kolorystycznie szacie opakowania i na każdą okazję. Po prostu dobre. Moja ocena to 4+ (1-6).
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎