Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Buxton, Buxton SPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Buxton, Buxton SPA

    Golden Ale z niewielkiego browaru Buxton w hrabstwie Derbyshire. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelce. Alkohol 4,1% W składzie chmiele amerykańskie i nowozelandzkie oraz pszenica.

    Barwa złota, wpadająca w lekki odcień pomarańczowy. Wyraźny i prawidłowy brak klarowności. Na dnie niewielkie resztki drożdży.
    Piana niewysoka, o drobnej teksturze i białej barwie. Redukując się zostawia na ściankach wyraźne ślady. Ma wyjątkową żywotność - pozostaje niezmienną, cienką, mimo to zwartą pierzynką do końca konsumpcji.
    Stonowany, ale przyjemny aromat z gorzkimi cytrusami i słodkimi truskawkami(?) na pierwszym planie. W tle wyczuwalny charakter piwa nie poddanego filtracji i pasteryzacji, w postaci nieznacznych nut drożdży i pszenicy.
    Smak jest bardzo interesujący. Zdominowany przez wyraźną, grapefruitową goryczkę, która dosłownie jak błyskawica przelatuje, by pozostawić delikatnie jedynie, za to bardzo długo gasnące odcienie w posmakach. Po chwili dochodzi do głosu słodowość. Treściwość nieduża, może nieco zbyt. Lekko cierpkie w charakterze.
    Nagazowanie jest na bardzo niskim poziomie, może to wyjaśnia wyjątkową trwałość piany.
    Bardzo ładnie oklejona butelka 500ml. Etykieta samoprzylepna w stonowanej kolorystycznie, elegancko dyskretnej konwencji. Kapsel niestety goły.

    Bardzo ciekawe piwo, o wyrazistym profilu smakowym. Choć to lekki ejl. Mimo wszystko gdyby podrasować odrobinę treściwość i wysycenie byłoby jeszcze więcej niż 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Kolor: Żółty przechodzący w jasnopomarańczowy, mocno zmętniony.

    Piana: Niska, ale bardzo ładnie koronkująca. Drobnoziarnista, szybko opada do cienkiego meszku.

    Zapach: Bardzo przyjemny, rześki aromat chmielowy z dominacją cytrusów.

    Smak: Lekki, kwaskowy, cytrusowy, z wyraźną mocną, pestkowo grejpfrutową goryczką na finiszu.

    Odczucie w ustach: Piwo lekkie, dość wytrawne, bardzo nisko wysycone, kwaskowe z mocną i długą goryczką. Jedyne czego piwu brakuje to efekt orzeźwienia.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Nowa etykieta:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎