Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Robinsons, Iron Maiden Trooper

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #16
    Testowane w weekend w PDSL za 15 zyli, czyli chyba nie najdrożej jak na warszawski pub.
    Smak rozczarował. Słaba goryczka, ciastkowa słodowość wykończona posmakiem selera. Przypomina próby uwarzenia anglika przez polskie średniaki w latach 90tych. Taka podróż sentymentalna. Da się wpić ale po tej cenie spodziewałem się więcej niż fajnej etykiety.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Co robić? Ślubna przywiozła, wypić trzeba .
      Kolor typowo "wyspiarki", złotobursztynowy. Piana kremowa, bardzo drobna, ale niezbyt wysoka.
      Pachnie słodowo z lekkim chmielowym akcentem, zaskakująco (jak na parametry) wyczuwalny alko.
      W smaku takie sobie - ziołowa delikatna goryczka, tło słodowo-karmelowe, w sumie trochę wodniste.
      Gazu też zaskakująco dużo. Po co? Najlepszą stroną piwa jest opakowanie, bez dwóch zdań .
      Oczywiście, zachwyt dotyczy przede wszystkim fanów Iron Maiden (nie mylić z groupies irona ) oraz miłośników historii wojskowości imperialnej (kontra).

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #18
        Piwo zakupione z ciekawosci, za Iron Miden nie przepadam.

        Piana poczatkowo wysoka, po chwili opada do obraczki zaledwie. Barwa ciemnomiedziana, zapach chmielowy, w smaku goryczka, nieco slodu, po przelknieciu troche wodniste. Nic specjalnego, na pewno do niego nie wroce.

        Link: http://www.robinsonsbrewery.com/cata...90/category/22
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #19
          Nie jestem fanem "ajronów", po piwo sięgnąłem raczej z kronikarskiego obowiązku. Zapach zaskoczył mnie swoją intensywną owocowo-karmelową wonią, ale przede wszystkim intensywnością. Serio, spodziewałem się bezpłciowego, masowego ale'a czy bittera, a tu taki zonk! Do tego sporo nut biszkoptowych, słodowych i ziołowych. Smak już nie jest tak intensywny, ale - mimo czytanych wcześniej w internetach negatywnych opinii - nie uważam, by było źle (albo moja warka jest zwyczajnie lepsza?). Sporo karmelu i słodowości, goryczka raczej nikła. Mocne górnofermentacyjne posmaki owocowe, kwiatowa i ziołowa chmielowość. Nie jest to wszystko przesadnie intensywne, ale źle też nie jest.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #20
            Piwko lekkie, przyjemne i pijalne, jednak drogie jak Bittera. Dostałem w prezencie i wypiłem z przyjemnością, ale to jednak Anglia... A Anglia wieje nudą... Zdecydowanie lepiej Angolom wychodzi muzyka od piwa.

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
              Dostałem w prezencie i wypiłem z przyjemnością, ale to jednak Anglia... A Anglia wieje nudą... Zdecydowanie lepiej Angolom wychodzi muzyka od piwa.
              Żartujesz, szczególnie wieje nudą z takich browarów jak Magic Rock, Buxton czy Partizan.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #22
                Sprecyzuję... Bardziej mi chodziło o typowo angielskie style: bitter, english IPA, barley wine - wyspiarska nuda (dla mnie oczywiście, ale co kto lubi)...

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  #23
                  W Anglii w Morrisons jest po 1,65 £ więc jest to około 10 zł.

                  Barwa - jaśniejszy bursztyn.
                  Piana - dość szybko opadła do cieniutkiej niepełnej warstewki i grubszej obwódki. Zostawia mało śladów na szkle.
                  Gaz - średni.
                  Aromat - karmel, do którego doszła metaliczność od chmielu.
                  Smak - niewiele tego tyle co w lekkim, może ciut lepiej nachmielonym bitterku. Goryczka zauważalna ale nie jakaś duża.

                  Kupione z sentymentu... raczej jednorazowo.
                  Aktualnie za 1£ można kupić Spitfire Gold, który jest zdecydowanie ciekawszy smakowo.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4998

                    #24
                    Zestaw piwo plus szklanka w metalowym kubelku:
                    Attached Files
                    5410 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #25
                      No ładne cacko! Ile taka przyjemność?

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                        No ładne cacko! Ile taka przyjemność?
                        $23.00
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6136

                          #27
                          To się nazywa być prawdziwym fanem !

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                            To się nazywa być prawdziwym fanem !

                            Fanem jestem, nawet bylem kiedys dawno temu na ich koncercie w dawnej lodzkiej Hali Sportowej, ale tym razem zakup podyktowany byl nowym kapslem
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6136

                              #29
                              Ech Ajron dodawał smaku w życiu w tamtych czasach...

                              Kapsle z tej serii czy jeszcze nowsze?
                              Attached Files

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4998

                                #30
                                Z tej serii.
                                5410 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎