Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Double Hop Monster IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #16
    Nie wiem co czytał piwowar przed warzeniem ale moim zdaniem wyszła fajna, lekka IIPA (w sensie amerykańskim) ale bardzo mocno naznaczona wyspiarską filozofią warzenia czyli nieprzechmielona, nieprzesłodzona.

    Za 5,25 zł naprawdę warto.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #17
      Przeszkadzała mi nieco wyraźna nuta rozpuszczalnikowa w smaku, poza tym było OK.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #18
        Kolor złoty.
        Piana niezbyt wysoka, nietrwała, opada bardzo szybko
        Zapach: niezbyt intensywny, cytrusy, owoce tropikalne, potem wyczuwalna żywiczność i po ogrzaniu lekka słodowość.
        Smak: chmielowy, cytrusy i lekka żywiczność. Goryczka lekko ściągająca i dość mocna, ale nie tak jak sugeruje nazwa piwa. Alkohol jest niewyczuwalny.
        Wysycenie niskie, za słabe.
        Piwo dość dobre, brakuje mi trochę treściwości.

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #19
          BARWA: Jaśniejszy bursztyn,niemal idealnie przejrzysty. [4]
          PIANA: Drobnoziarnista. Niska była już po nalaniu,po czym natychmiast zmniejszyła się do obwódki i firanki. [1.5]
          ZAPACH: Żywiczny,chmielowy,cytrusowy,drzew iglastych i nut słodowych. [3.5]
          SMAK: Grejpfruta,marakui i chmielu. Bardzo ładna,długo utrzymująca się w ustach goryczka. [4]
          GAZ: Niezły,pozostaje do końca w postaci trzech strumieni o drobnych bąbelkach. [3.5]
          OPAKOWANIE: Butelka 330ml,etykiety całkiem ładne,brak wiadomości o ekstrakcie,kapsel firmowy. [4]

          UWAGI: Trwałość do LUTEGO/FEB 2015,wypite 28.05'14. Kupione jeszcze w promocji. Smakowało,także z zakupu jestem zadowolony.

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #20
            W osiedlowym sklepiku kupiłem te piwko(dodatkowo dwa inne z tego browaru) za 3 zł.Będzie akurat na mecz Anglików.
            mb WOS

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
              W osiedlowym sklepiku kupiłem te piwko(dodatkowo dwa inne z tego browaru) za 3 zł.Będzie akurat na mecz Anglików.
              Który to sklep? Będę w Knurowie za tydzień, to bym kupił

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                Który to sklep? Będę w Knurowie za tydzień, to bym kupił

                Kupowałem przedostatni "trzypak".Jutro zobaczę czy jeszcze coś jest.Sklep "Sisters"w kompleksie "Merkury".
                mb WOS

                Comment

                • madu
                  Member
                  • 03-2011
                  • 76

                  #23
                  Mocna słodowa baza,chmiele wyraźne ale trochę na drugim planie,choć to właśnie one zostają na końcu.
                  Ciekawe,nie ma przegięcia jak to bywa w rodzimych produktach.
                  Solidne i jednocześnie delikatne.

                  Comment

                  • Cyssiek
                    Member
                    • 05-2011
                    • 93

                    #24
                    Pycha, po otwarciu mocny zapach, słodziutki, chlebowy, cytrynowo grejfrutowy

                    W smaku chmiel atakuje (i bardzo dobrze), dalej delikatna nuta alkoholu ale szybko przechodzi na rzecz pełnej krasy klasycznego smaku IPA. Goryczka w głębi języka mocna i krótkotrwała. Piana dostateczna, oblepia ścianki ale robi się tylko ring.

                    Nie smakuje jak 8 zł za 0.33 :C
                    Attached Files
                    "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                    Comment

                    • Crim44
                      Member
                      • 09-2014
                      • 88

                      #25
                      dla mnie w zapachu i smaku jest jak rozcienczony szampan, słodkie ale owoce raczej jasne, na granicach percepcji cytyna i mango, ogólnie OK
                      Last edited by Crim44; 04-04-2015, 23:06.

                      Comment

                      • mszz
                        Junior
                        • 04-2015
                        • 29

                        #26
                        Aromat ziołowy, lekko cytrusowy. Ogólnie jak na IPA niezbyt intensywny. Niestety po zamieszaniu - rozpuszczalnikowy. Piana szybko opadająca, idealnie klarowne. W smaku ziołowe, goryczka wysoka. Alkohol niewyczuwalny, lekki rozpuszczalnik. Wysycenie dość niskie. Ogólnie gdyby nie rozpuszczalnik, byłoby to dobre angielskie IPA. Byłoby.

                        Comment

                        • piwo_szka
                          Member
                          • 01-2015
                          • 71

                          #27
                          A mi piwo bardzo smakowało Może dlatego, że wcześniej piłam Dziko Wiśnio od Smaki Podhala (słodkie, sam sok) i moja percepcja była zaburzona

                          Monster IPA dla mnie był smaczny - wyczuwałam cytrusy, żywicę. W pierwszym odczuciu było słodkie, ale potem to się zrównoważyło przyjemną goryczką. U mnie brak wyczuwalnego alkoholu - nie waliło żadnym rozpuszczalnikiem. Może mało treściwe - to fakt, jest to delikatne piwo, ale na pewno jest smaczne.

                          Jak dla mnie ocena 4.5/5 (nie porównuję z innymi reprezentami tej grupy piw, oceniam samo piwo)

                          Zakupu nie żałuję (żałuję tylko, że wcześniej piłam Dziko Wiśnio, bleh).
                          Attached Files
                          piwna smakoszka na Alkowiki

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎