Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, Waggle Dance

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #31
    Skąd więc rozbierzność w ekstracie?
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #32
      FCJP rozbieŻność.

      Tamta informacja o 16 % ma 4 lata. A poza tym 16% ekstraktu i 5% alk. oznacza stopień odfermentowania poniżej 50%. Takie cuda współcześnie się raczej nie zdarzają. 12% ekstr i 5% alk to jest norma.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #33
        Postaram się znaleść kontretykietę z wcześniejszego piwa.I to załatwi sprawę.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #34
          Piwko wygląda tak.Jest to jedna z 6 możliwych etykiet.
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
            Nawet niezłe to piwo. Zabierałem się za nie kilka razy, i jakoś nie mogłem przełamać nieufności. Ale w końcu kapsel został zdjęty. Piwo barwy miodowej, o zapachu miodowym i wyraźnym smaku prawdziwego miodu. Coś w sam raz dla pełnoletniego Kubusia Puchatka. Piana początkowo obfita dosyć szybko zanika, pozostawiając tylko wianuszek towarzyszący nam do samego dna. Z danych technicznych: alk. 5%; Eks Sec Pri 16% (cytuję z etykiety – co znaczy, może pomożecie). Butelka 0,5l.
            Aha! Robione w Londynie.
            Tylko ta cena...
            Znów wypiłem, i tym razem muszę stwierdzić: brak zapachu miodu, w smaku miód bardzo odległy. Ale Kubusiowi i tak by smakowało.
            Aha - teraz na kontrze widnieje wyraźnie Ext Sec Pri 12%.
            Last edited by adam16; 13-10-2005, 19:37.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #36
              Miałem okazję spróbować. W sumie nawet dobre, ale miodek trzeba sobie chyba wyobrazić. O ile w zapachu odległe nutki są wyczuwalne, to w smaku ja zupełnie nic nie wyczułem. Nie spodziewałem się miodowego podobnego do ciechanowskiego, ale na jakieś słodkie akcenty liczyłem. Generalnie jest to dobre, delikatnie goryczkowe piwo,które ma ładny złoto-pomarańczowy kolor i trwałą pianę.
              Dostałem je w "paczce różności" od Bobireda, który jakiś czas przebywał w Anglii, dzięki wielkie
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #37
                Aktualna fotka:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #38
                  Piana: obfita, drobno i średniopęcherzykowa.
                  Kolor: złocisty, głęboki, wpadający w bursztyn, bardzo delikatnie opalizuje.
                  Wysycenie: średnie, w kierunku niskiego.
                  Zapach: przyjemny, miodowy, ale bardzo subtelny, do tego słód i karmel.
                  Smak: nie jest słodkie, czego każe nam oczekiwać nos. Z wyraźnie zaznaczoną goryczką. W smaku miodu już nie czuję, czuć za to smak chmielu. Generalnie nieco mdłe.
                  Opakowanie: ładne, w złotych barwach, przezroczysta butelka ładnie uwidacznia złoty kolor piwa, ale i tak wolałbym brązową. Firmowy kapsel.

                  Dobre piwo, ale bez ekscytacji. Ciechan Miodowy jest jednak ciekawszy.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • arek36
                    Member
                    • 01-2007
                    • 73

                    #39
                    Piwo lepiej prezentuje się w butelce (ładny kolor), niż w smaku.
                    Nie warte swojej ceny.

                    Comment

                    • krzysiek2006
                      Member
                      • 05-2006
                      • 37

                      #40
                      Wczoraj wziąłem się za to piwo. Butelka ogólnie super, fajny kapselek i etykieta, ale smak nijaki, nic tam miodu nie czułem, polskie miodowe (Ciechan czy Fortuna) już są lepsze. Rzeczywiście jeżeli chodzi o cenę to nie warte tych 11 zł. A specjalnie piłem pierwsze żeby wypić na "Czysto" i żeby smak innych piw nie zaćmił tego. Cóż pierwszy i ostatni raz.

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #41
                        Bardzo wątły aromat miodu, jeszcze bardziej wątły smak miodu. Z tym miodem to rzeczywiście jak w powiedzeniu: chciałaby, a boi się. Wystarczyłoby dołożyć więcej miodu i byłoby ok., bo chmiel jest dobrze wyczuwalny.

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #42
                          Zapach średnio intensywny, chmielowo - mocno ziołowy z miodowym tłem, acz wyraźnym. Niestety im bliżej dna szklanki tym miód coraz słabszy (odparowuje czy co?)
                          W smaku niespodzianka - gdzie jest ten miód? Owszem, bardzo przyjemne ale z super goryczką, ale gdzie jest ten miód, pytam się?
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • Ramiel
                            Senior
                            • 11-2010
                            • 207

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            W smaku niespodzianka - gdzie jest ten miód? Owszem, bardzo przyjemne ale z super goryczką, ale gdzie jest ten miód, pytam się?
                            To samo chodziło mi po głowie. Jednak samo piwo bardzo dobre.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #44
                              Miód zeżarły drożdże . Myślę, że dodają go przed zadaniem drożdży - to by tłumaczyło małą ilość wyczuwalnego miodu w końcowym produkcie i jego klarowność.

                              Piwo jest bardzo dobre - lekki aromat miodu i bardzo lekki posmak miodu nie dominują tylko są gdzieś z boku. Dzięki temu nie zalepia słodkością.
                              Akurat trafiłem na promocję z okazji ostatniego dnia przydatności do spożycia i nabyłem je za 5,99
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • wpadzio
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 2645

                                #45
                                Barwa ciemnozłocisto-miodowa (ale może się zasugerowałem). Klarowna.
                                Piana niezbyt pokaźna. Szybko opada do marnego kożuszka.
                                W zapachu dominuje dość wyraźnie słodowość. Może i cień miodu gdzieś z tyłu (ale może się zasugerowałem).
                                Smak jest dość przyjemny. Mocno słodowy, lekko słodkawy, goryczka delikatna. Wyczuwalne zbożowe posmaki. No i chyba miód (ale może się zasugerowałem).
                                Nasycenie w górnej strefie stanów średnich. Podkreśla orzeźwiający charakter tego piwa.
                                Opakowanie jak na zdjęciu sibarha. Przaśne, słodkie, całkiem sympatyczne. Kapsel też miodowy.

                                Oficjalnie od 2006 roku po połączeniu Young's Brewery z Charles Wells Ltd producentem tego piwa jest Wells & Young's. Smaczne, dość jednostronne jednak smakowo piwo. Podkreślanie na etykiecie jego miodowego charakteru mija się raczej z celem. No ale chyba się za bardzo zasugerowałem
                                Jeśli oceniałbym pod kątem wizualnego przekazu z opakowania i powiedzmy oczekiwań z tym związanych dostałoby ode mnie 4. Przy nieco innym podejściu spokojnie zasługuje na 7 w skali 1-10.
                                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                                Serviatus status brevis est
                                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎