Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, Spitfire

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #46
    Piana - średnia, dość trwała. Na dłużej grubsza warstewka i lacing.
    Barwa - klarowna bursztynowa herbata.
    Aromat - nie za wyraźny, słód, łuski jęczmienne.
    Gaz - nie za duży.
    Smak - Chmiel jest wyraźny. Jest niezła goryczka na "słodkawym", lekki karmel, zbożowość, dopasowana owocowość.

    Nie jest źle, to dość przyjemne piwo. Miało być pospolicie a jest przyzwoicie.
    Attached Files

    Comment

    • Revers
      Junior
      • 07-2014
      • 5

      #47
      Barwa: miedziany, dobrze zaparzona herbata [5]
      Piana: Niska, ale trwała, nieźle oblepia szkło [4]
      Zapach: na początku mocno chmielowy, żywiczny trochę pomarańczy, potem bardziej słodowy i estrowy w stronę moreli [4]
      Smak : Słodowy, nieco żywiczny .Goryczka ziołowa niezbyt intensywna, ale nieco tępa [3,5]
      Wysycenie: niskie odpowiednie do stylu [5]
      Opakowanie: Ciekawe, pojawiają się motywy patriotyczne związane z brytyjskim lotnictwem,. Niestety brak informacji o ekstrakcie i wg. mnie niepotrzebne sugestie dotyczące smaku i zapachu [4]

      Comment

      • Puszek_72
        Senior
        • 02-2012
        • 269

        #48
        Piana: niska, rzadka ale stabilna

        Barwa: mocno zaparzona herbata, klarowne

        Smak: cierpki posmak chmielu nie do końca przyjemny, lekko wodniste, w tle przytłumione owocowe posmaki, słody wyczuwalny karmel ale taki mocno rozpuszczony w wodzie

        Wysycenie: OK

        Opakowanie: Ładny kapsel, sporo do poczytania ale pełnego składu brak, grafika jakoś mnie nie urzekła

        Ogólnie piwo do wypicia, nie żałuj że spróbowałem ale nie będę specjalnie tęsknił. Pije się dobrze ale bez wiekszej przyjemności

        Comment

        • TheBobolo
          Member
          • 07-2014
          • 59

          #49
          Piwo zakupione w Intermarche w Nowej Rudzie za cenę 6.99 (nie żadna promocja, tylko jak widać regularna cena.)

          Barwa : mocna herbata, klarowne [5]
          Piana : dość szybko opada, ale występuje lekki lacing [3.5]
          Aromat : miód spadziowy, toffi, nuty karmelowe, syropu klonowego, brązowy cukier, lekkie jagody [5]
          Smak : mocno chmielowy, dość spora goryczka, delikatny kwasek (?), pełne w smaku [4]
          Wysycenie : mocne, ale nie przesadne [4.5]
          Opakowanie : ładne motywy brytyjskiego lotnictwa, szczególnie kapsel, ogólnie pozytywne wrażenie [4.5]

          Ocena ogólna : 4.4
          Begonia non omlet.

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #50
            BARWA: Bursztynowa,przejrzysta z niewielką ilością drobinek. Piwo trochę jaśniejsze od Bishops Fingersa. [4.25]
            PIANA: Średnioziarnista wpadająca w jasny beż,wysoka,ale szybko opada,średnio oblepia szkło,nie znika całkowicie . [3.75]
            ZAPACH: Chmiel,słód,owoce,toffi. [3.5]
            SMAK: Przyjemna chmielowa goryczka,słody,owoce,karmel. Zakończenie gorzkawe,pozostaje w ustach długi czas. [4]
            GAZ: Początkowo spory,ostatnia szklanka prawie bez gazu. [1.75]
            OPAKOWANIE: Bezbarwna butelka z tłoczeniami (identyczną ma Bishops Fingers),fajne etykiety (z genezą powstania piwa i składem,zawartości ekstraktu,brak), również kapsel wygląda ciekawie z umieszczonym znakiem rozpoznawczym lotnictwa brytyjskiego. [3.5]

            UWAGI: Warka do maja 2015 (na polskiej ,,dolepce'' do czerwca'15),wypite 2.07'14. Kupione w Lidlu. Przyjemne piwko,piło się z przyjemnością.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #51
              Chyba za długo je trzymałem (choć datę ma jeszcze kilka miesięcy) albo piłem za zimne lub mam już przepalony język.

              Jak kiedyś mi to piwo smakowało i było porządnym bitterem tak teraz przypominało rozwodnione koncernowe marcowe

              Słaby aromat, piana jak z ludwika a smaku leciutkie kwiaty, średnio wyczuwalna herbaciana goryczka a na końcu koncernowa wodnista pustka.

              Wypić wypiłem, ale bez jakiś większych uniesień.

              Za lidlową cenę można było wychylić w ramach ugaszenia wieczornego pragnienia, za tescową bardzo bym żałował
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #52
                Klarowny, bursztynowy kolor przyciąga oko, podobnie jak piana, jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, pozostawiająca lacing na szkle. W aromacie mamy zapach słodów i owocowy bukiet (przez moment też cytrusów) plus goryczkę chmielową. W smaku zaskakuje goryczka, już lekko zalegająca na języku (piwo stało prawie poł roku!), kontrowane jest przez owocowość i słody (karmel?). Ale mamy też posmak paloności. Niskie wysycenie sprzyja degustacji nawet więcej niż jednego piwa.

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #53
                  Kolor: herbata, z tych mocniej zaparzonych. Klarowne.
                  Piana: słaba, na początku coś było, ale opadła zdecydowanie za szybko.
                  Aromat: całkiem ciekawy choć oczywiście mógłby być bardziej intensywny. Są owoce, są zioła (chmiel!). Jest też coś jeszcze, pan ekspert z Lidla określił to jako "mleko w bukiecie" . No może raczej cukierki toffi?
                  Smak: Goryczka ziołowa, może też trochę w kierunku żywicy. Nie za wysoka, a jednak cokolwiek zalegająca. Piwo trochę wodniste.
                  Wysycenie: chyba mogłoby być nawet wyższe.
                  Ogólnie: żadnych wielkich doznań smakowych to piwo nie przynosi, ale nie jest złe. Wczoraj piłem czeskiego Radegasta, który był kompletnie wyprany ze smaku. Spitfire jednak nie był. Myślę, że za niecałe 4 pln warto spróbować.
                  Butelka z datą 06/2016.

                  Comment

                  • Ravf
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 264

                    #54
                    Kupiłem na promocji w Lidlu i uważam, że było warto ale za "normalną" cenę bym raczej nie brał. Zapach dosyć intensywny słodowo-chmielowy (chmiel w ziołowych klimatach). Smak słodowy z wyraźną, ziołowo-żywiczną goryczką, tego się nie spodziewałem.
                    Last edited by Ravf; 22-07-2015, 18:51.

                    Comment

                    • PiVoSH92
                      Member
                      • 05-2015
                      • 82

                      #55
                      Całkiem fajne, słodowe i karmelowe w aromacie, smak lekko estrowy, ale też pewne karmelowe nutki i goryczka, która nieco zalega, ale nie jest za niska. Na minus pewna wodnistość, ale całokształt na +, szczególnie za 4zł. Zaraz kończę i testuję Bishop's Finger

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        #56
                        PIANA: Duża, obfita po czym opada i ładnie oblepia szkło

                        KOLOR: ciemny miedziany, klarowny, ciemny bursztynowy

                        ZAPACH: słód, karmel, chmiel ziołowy, żywiczny, słodkość, toffi

                        SMAK: orzechy, słodowość, karmel, goryczka chmielowo - ziołowa, zalegająca, lekko kwaskowe w stronę wytrawności, wodniste

                        WYSYCENIE: średnio - niskie, poprawne

                        OPAKOWANIE: bardzo ładne, przezroczysta butelka 0,5l jak na fotce - zmieniła się trochę etykieta na dole

                        UWAGI:

                        Warka:
                        06 - 2016
                        L153 01:42K

                        ALC. 4,5% VOL.

                        Podobne do Bishops Finger i uważam że Bishops Finger jest lepsze jednak.
                        Czegoś brakuje temu Piwu hmmm ... treściwości zapewne.
                        Trochę się na nim zawiodłem bo spodziewałem się czegoś więcej.

                        Polecam spróbować ale nie koniecznie więcej kupować.
                        Bishops Finger wygrywa

                        Pozdrawiam
                        Attached Files
                        Last edited by slyboots; 06-08-2015, 00:19.

                        Comment

                        • dezerter028
                          Junior
                          • 08-2016
                          • 1

                          #57
                          Spitfire

                          Witam to mój pierwszy post ale mam nadzieje ze sie spodoba . W sieci sklepów L..l jest spitfire po 3,99!!!!!!!!!!!

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dezerter028 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Witam to mój pierwszy post ale mam nadzieje ze sie spodoba . W sieci sklepów L..l jest spitfire po 3,99!!!!!!!!!!!
                            witamy i od razu kierujemy do zapoznania się z takim o to wątkiem https://www.browar.biz/forum/showthr...114915&page=17 :]

                            pozdrawiam
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #59
                              Etykiety z minimalnymi zmianami...

                              Piana - średnia ale dość trwała, pełna warstewka na długo.
                              Lacing - spory i ładny.
                              Barwa - bursztyn.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - lekka chmielowość gorzkawo trawiasta.
                              Smak - raczej wytrawne, gorzkawa ejlowość i orzechy włoskie.

                              Nie było źle jak na takie "masowe" piwo

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #60
                                Aktualny wygląd tego piwa...
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎