Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, Special London Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    #16
    Kolor - jasna herbata, leciutko opalizujący.
    Piana - niezbyt obfita, raczej gęsta, o średniej trwałości.
    Zapach - intensywny, lekko słodowe, jakby troszkę ciasteczkowe tło i świetne żywiczno ziołowe nuty chmielowe, do tego lekkie cytrusy. Bardzo apetyczny.
    Smak - podobnie jak w zapachu jest lekki słód z delikatnym karmelem ale to tylko tło dla intensywnej chociaż nie przytłaczającej chmielowej goryczki, posmaków żywicznych i owocowych (głównie cytrusy). Słodowość ładnie równoważy goryczkę, piwo jest dość treściwe, sprawia wrażenie lekko oleistego w ustach. Długi chmielowy finisz.
    Wysycenie - niskie do średniego.
    Opakowanie - nowa butelka i etykieta na zdjęciu poniżej.

    Kupione za 4,99zł w Auchan - promocja.
    Świetne piwo, chodziłem koło niego jakiś czas ale zawsze regularna cena mnie odstraszała. Teraz grzechem było nie spróbować i wiem, że nawet i za te 10/11 zł nie żałowałbym zakupu. Świetne, bogate w smaku i zapachu piwo, pewnie jeszcze do niego wrócę.
    Attached Files
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #17
      Bardzo dobre piwo! Smakowało mi zdecydowanie bardziej niż wypite wcześniej ESB. Porządna piana, wyraźny chmielowy, cytrusowy aromat. Pełny smak, goryczka i smaczki niemal jak w IPA.
      Niestety cena mało zachęcająca - blisko 12 zł, kupione w Almie.
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • tofas
        Senior
        • 11-2007
        • 131

        #18
        Piwo o urzekającej aparycji, ciemno-pomarańczowe, zgaszone, nie do końca przejrzyste. Piana nie imponuje obfitością ale nie musi, jest lekko przybrudzona, złożona z drobnych pęcherzyków i przede wszystkim trwała. Ale’owy ideał. Sam wygląd powoduje ślinotok. Dalej równie pięknie. Aromat mocno chmielowy, cytrusy i żywica oraz trochę ziołowego charakteru. W tle wspaniała, złożona słodowość. Dobrze wypieczone zbożowe ciasteczka z karmelem i mleczną czekoladą! Coś cudownego! Smak zrównoważony, chmiel i słód świetnie się wzajemnie uzupełniają. W smaku pierwszy atakuje chmiel, cytrusowy, żywiczny trochę perfumowany i ziemisty. Następnie na krótką chwilę przebija się estrowy, dojrzały banan. Zanim zdążymy się z nim przywitać zaczyna zalewać nas fala wspaniałej słodowości. Ciasteczka (biszkopty), karmel, lekko podpieczone ziarno, nuty czekolady i chleba. Jest słodko ale tylko przez chwilę. Zaraz potem nadchodzi goryczka. Wyraźna, mocna ale delikatna zarazem. Nie drażni, nie pali, nie szczypie, tylko lekko drapie. Ładnie rozlewa się po całym podniebieniu zastępując słodkość i tworząc wytrawny, długi finisz. Wysycenie jak na ale’a jest duże, mocno musujące i w połączeniu z wysokim ekstraktem daje wrażenie gęstości, piwo wydaje się kremowe i gładkie. Świetna pijalność. Świetne piwo. Bardzo przyjemnie się je pije.

        Comment

        • TheBobolo
          Member
          • 07-2014
          • 59

          #19
          Piwo kupione za 8,85 zł w Carrefour w Kłodzku

          Barwa : miedziana, jasnobursztynowa, klarowna, na końcu równomierne, opalizujące zmętnienie [4]
          Piana : kremowa, gruba warstwa, trwała, jasnobeżowa, okleja szkło [4.5]
          Aromat : owoce leśne, karmel, mleczna czekolada, lekka wiśnia [4]
          Smak : kawowy, lekki orzech, trochę alkoholu, mocny chmiel z przyjemną, lekko garbnikową goryczką, jagody, czekolada, karmel [4.5]
          Nasycenie : lekkie, ale nie zabiera orzeźwienia [4]
          Opakowanie : pękata butelka, etykieta z motywem Londynu, złoty niededykowany kapsel [3.5]

          Ocena ogólna : [4.225]

          Bardzo przyjemne English Strong Ale, nie jest ciężkie, całkiem orzeźwiające, z przyjemną goryczką. Dobrze pijalne.
          Begonia non omlet.

          Comment

          • yoxik
            Senior
            • 10-2012
            • 427

            #20
            Young's, Special London Ale

            Piana obfita szybko sie redukuje do niewielkiego kożucha ładnie zdobi szkło. Kolor bursztyn opalizujący. Aromat cytrusowy, cytrynowy z lekką słodowością przyjemny. Smak podobnie, jest cytrynowy posmak, słodowość oraz wysoka goryczka według mnie trochę za długa i męcząca. Piwo pije się przyjemnie Dobre.
            Również tutaj
            https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #21
              Wodnistości ty nad poziomy wylatuj. Delikatny opiekany zapach i niska ale wysuszająca goryczka. Nie jest nędzne, zwyczajnie słabe.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #22
                Barwa pomiędzy złocistą a bursztynem, lekko zmętniona. Piana początkowo obfita, jasna, opadła do małej warstwy i tak pozostała. W aromacie dominują słody w połączeniu z chmielami. Początkowo wyczułem aromatyzowane mydło, z czasem doszły nuty kwiatowe. W smaku jest lepiej. Słody kontrują wyraźną goryczkę w kierunku wytrawnej (żywica, cytrusy). Wysycenie spore, podbite przez alkohol potęguje goryczkę i odczucie lekkiego szczypania na języku.
                Podsumowując. Całkiem dobre piwo!

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #23
                  Piwo wyraźnie owocowe, kwiatowe i takie... Mydlane. Posmaki słodowe, goryczka niska. Nie wiem, co sądzić o tym piwie; jest w porządku, pije się przyjemnie, ale jednocześnie trochę beznamiętnie. I czekam, aż mi się zacznie mydłem odbijać.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #24
                    Od razu piszę że było ok!

                    Piana - nie za mocna, na dłużej cienka warstewka.
                    Lacing - jest go trochę ale raczej "grube oczka" lub "pajęczyna". Jest też krążkowanie.
                    Barwa - coś między pomarańczowym a żółtym.
                    Gaz - średni.
                    Aromat - słód z lekkimi owocami może i coś z cytrusa, ziołowa chmielowość gorzkawa.
                    Smak - słodkawe z goryczką ziołową, owocowość w typie dojrzały żółty melon... pod koniec lepka słodycz

                    Nieźle weszło. Nie było wodniste. Spoko... 6,4%
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎