Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Charles Wells, Banana Bread Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sklep-piwowar
    Senior
    • 10-2002
    • 559

    #16
    wriggle napisał(a)
    . Cena to bodajże 7.40, w przecenie [nienawidzę wyrazu 'promocja']

    Promocja to magiczny wyraz ,a zwłaszcza działa w hipermarketach.Znałem wielu kierowników działów w hiperach i wiem że po włożeniu towaru w specjalne miejsce dla promocji - sprzedało się w tej samej cenie bez obnizki

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #17
      Nie znoszę tego typu wynalazków, ale czegóż nie robi się dla forum. Wiec i po to sięgnąłem. I musze powiedzieć, że po raz pierwszy przyjemnie sie rozczarowałem. Naprawde dobre piwo, niesłodkie, o zrównoważonej goryczce, i ten zapach.l Natomiast niestety ten banan ma dość intensywny plastikowy posmak. No cóż, ale wszystkie produkty bananowe mają taką wadę.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • fat_fire
        Member
        • 09-2004
        • 80

        #18
        Na początku nadmienię ,że delikatnie mówiąc za bananami nie przepadam... I właściwie do piwa skusiła mnie bardzo ładna butelka i cena 4,99 !!! w Poznańskim Piotrze i Pawle. Kapsel zdjęty i odpychający zapach bananów na pierwszy rzut ale to tyle ,dalej już przywykłem i było milutko , piwko trudno porównywać , głęboka goryczka ach.... pycha jade jutro zrobić zapas!!!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          kolor - ciemnobursztynowy, klarowne
          piana - dośc mierna, szybko opada, średnie pęcherzyki, kolor - jasny lekko przybrudzony beż
          gaz - dla mnie za duzo, za bardzo gazuje, "uchodzi nosem"
          zapach - słodowo-bananowy
          smak - poza jak dla mnie wstrętnym chemicznym bananowym posmakiem nic innego nie czuje, za diże nagazowanie sprawi, że jest szczypiące, jak dla mnie już lepszym bananowym jest jabłonowski produkt, połowę butelki wylałem
          opakowanie - bardzo ładne, zgrbana zamieszczona wcześniej etykieta, firmowy kapsel
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #20
            Kiedyś próbowałem. W zapachu faktycznie mnóstwo banana, w smaku też. Szkoda że w smaku rzeczywiście ten banan jest mocno chemiczny... Łyk mi wystarczył, za to znajomy od którego próbowałem wypił całość z entuzjazmem.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              i jeszcze bananowy kapselek
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #22
                zaw. alk. 5,2%, but. 0,568 l (pinta)
                dostępne w kraju

                Po kilku latach od premiery tego piwa na polskim rynku postanowiłem do niego wrócić i jeszcze raz przetestować tym bardziej, że ukazało się w nowej odsłonie (na zdjęciu).
                Kolor - ciemnej, gorzkiej herbaty;
                piana - dość gęsta i wysoka, ale nietrwała, szybko opada do cienkiej kołderki rysując apetyczne ślady na bokach szklanki;
                nasycenie - słabe, czyli typowe;
                zapach - bardzo dojrzałych bananów i trochę słodu na okrasę;
                smak - oczywiście bananowy, ale - jak już ktoś wcześniej zauważył - zaskakująco wytrawny w porównaniu ze słodkim zapachem; bananowy smak jest syntetyczny, mało naturalny, jakby na siłę wciśnięty pomiędzy słabe, choć dobre nutki słodowe i typowo brytyjską, mocną goryczkę. Ponadto w smaku przewijają się jakieś kwaskowate wtrącenia, kiepsko komponujące się z aromatem bananowym
                opakowanie - zmienione, teraz przezroczysta butelka i bardzo sugestywna etykieta; z daleka wygląda na piwo z czarnej Afryki

                Testując to piwo zastanawiałem się, po co im ten banan Chyba lepiej wypadłoby zwykłe, słodowe "bread beer"
                Attached Files
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #23
                  Zgodze sie z przedmowca. Smak bananowy jakis sztucznawy, ale samo piwo oryginalne. Zapach przyjemny, ale nie wystarczy do uratowania caloksztaltu. Mozna sprobowac, ale nie jest rewelacyjne.
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • GioCare
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 137

                    #24
                    Akurat byłem dziś w sklepie browarowym "Wiewiórka" i znalazłem te piwo. Chciałem już je zakupic do degustacji ale zaszokowała mnie cena! 9,90zł za 0,5l butelke piwa??? Czy to nie za drogo jak na te piwo?? Od razu odeszła mi chęc skosztowania tego specjału
                    ╔═╗
                    ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                    ╠═║║║╬║╩╣╔║
                    ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                    ════╚╝══════════

                    - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                    "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                    http://www.kp.pl/

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
                      Akurat byłem dziś w sklepie browarowym "Wiewiórka" i znalazłem te piwo. Chciałem już je zakupic do degustacji ale zaszokowała mnie cena! 9,90zł za 0,5l butelke piwa??? Czy to nie za drogo jak na te piwo?? Od razu odeszła mi chęc skosztowania tego specjału
                      Człowieku, a ile Ty byś chciał zapłacić, za piwo z Wysp, które jak sądzę nawet w UK kosztuje coś koło funta lub wyżej? 1,89? Nie przewraca sie w głowie? Weź dolicz sobie bilet na tanie linie lotnicze i skocz na Wyspy, ciekawe czy Ci wyjdzie taniej?
                      Może trochę impulsywnie reaguję, ale mam w sklepie trochę importowanych piw i wiem dlaczego one kosztuję tyle, ile kosztują. Jeżeli 9,90 za ponad 0,5l piwa cię szokuje, to co powiesz na 12zł za 0,33l. Jak ktoś kiedyś napisał, piwo jest bardzo demokratycznym napojem, bo praktycznie każdy może sobie pozwolić na każde piwo. Za wyjątkiem jakichś niespotykanych egzemplarzy, praktycznie wszystkie najlepsze piwa kupisz poniżej ceny 100zł za 0,5l. Z winem, whisky czy tym podobnymi już tak pięknie nie jest. Ale nie oczkuj, ze piwo kosztuje poniżej 3zł.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        #26
                        Biorąc dzisiaj z półki tego browarka czułem lekką niepewność i dystans do tego piwka. Po otwarciu pierwsze co to rzucił mi się cudowny zapach bananów. smak tez dobry lecz nie tak dobry jak zapach. Siedze cały czas z nosem w kuflu Zgadzam sie z przedmówcami że wyczuwalna jest w końcówce lekka spalenizna.
                        Generalnie bardzo dobre piwko jak na mój gust - ogólna ocena 4+ (1-5)

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #27
                          Pierwszy raz próbowałem tego piwa jeszcze w czasach sklepu specjalistycznego na Polnej. Gdy parę lat później zaczęto je oferować w przezroczystej butelce, straciłem nim zainteresowanie. Ostatnio stwierdziłem, że jednak spróbuję sobie po latach, i okazuje się, że charakterystyczne "jasnobutelkowe" nuty nie zdominowały smaku. Jednak piwo zdaje się mieć mniej głębi i więcej słodyczy - przede wszystkim gdzieś się zapodział ten cały ale, banany jakby bardziej dominują.

                          Wciąż całkiem ciekawa pozycja, ale za tę cenę można kupić bardziej interesujące piwa. Na pewno warto spróbować, a dalej - co kto lubi.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19168

                            #28
                            Ja podobnie jak Żą powróciłem do niego po latach właśnie dziś i odniosłem podobne wrażenie - wytrawne, ciut za bardzo, brak mu zbalansowanego "body", choć w tej formie przypomniał mi 6 miesięczne dyniowe ale, którego ostatnią butelkę wypiłem jakiś czas temu czyszcząc zapasy piwniczne. Piwo raczej do odświeżenia za lat parę.

                            Comment

                            • szukajek
                              Junior
                              • 08-2010
                              • 19

                              #29
                              jak dla mnie dodawanie do piwa owoców jest zgrozą:P

                              Ale na plus zasługuje fakt że wyszło im to tak dobrze.
                              Nie czuć słodyczy, czuć za to że to piwo i że jest tam banan, chociaż pewnie jego chemiczny odpowiednik (aromat)
                              Klarowny wiśniowy kolor lekka pianka na obrzeżach.

                              Ten sam browar wydał na rynek również piwo czekoladowe.
                              Wszystkie te specjały dostępne są w hipermarkecie Auchan
                              przynajmniej ja tam je spotkałem

                              Comment

                              • Breakdancer69
                                Member
                                • 01-2011
                                • 54

                                #30
                                cena: 9,99 zł (Piotr i Paweł)
                                Piwo o smaku bananowym.
                                Zawartość alkoholu: 5,2%
                                Pojemność 500 ml
                                Kolor: bursztynowo-ceglasty
                                Kraj pochodzenia: Wielka Brytania

                                W smaku słabo wyczuwalne banany, w zapachu także minimalnie. Delikatna goryczka, kwaskowate. Pozostawia posmak bez wyrazu...
                                Nie powtórzę tego zakupu już więcej. Piwo miało być o smaku bananowym, nie udało się. Stosunek ceny do smaku - poniżej oczekiwań.
                                mój blog o piwach
                                http://browary.blogspot.com/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎