Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Morland Hen's Tooth

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #31
    Pije się nieźle, ale jak na 6,5 proc. to ten ejl zaskakująco mocno wali alkoholem i w smaku i w zapachu. Trochę to przeszkadza.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #32
      Nabytek w promocji Lidla za całe 3.99 zł. Po odkapslowaniu uderzył w moje nozdrza przyjemny zapach owocowo-słodowo-goryczkowy. O miodzie można zapomnieć. Z tego co czytałem to efekt utlenienia, a przy tym piwie nie ma mowy o takiej wpadce. Po przelaniu do szkła ukazała się jasna piana, która opadła do krążka. W smaku czuć spore nachmielenie – goryczka miło atakuje język i podniebienie. Istotnie, goryczka zawiera nutę ziołową. Moc alkoholowa jest wyczuwalna, ale nie stanowi przeszkody w piciu.
      Wysycenie piwa nie jest wysokie co doświadczyłem, bo podczas otwierania …przewróciło się na parapet. Po paru minutach odstania otworzyłem je bez efektu gejzeru.
      Podsumowując piwo jest pijalne w sam raz do wieczornej degustacji.

      Comment

      • Szakali
        Senior
        • 08-2013
        • 572

        #33
        Kolor Ciemny bursztyn.

        Piana gruba gęsta szybko opada do cienkiej obwódki, da się wzbudzać.

        Zapach słodowo chmielowy, chmielowość trawiasto ziołowa. w tle aromat chlebowo drożdżowy, nuta biszkoptowa, owocowość i jakieś przyprawy. Bardzo przyjemny zapach, mam spore skojarzenia z Belgijskimi piwami.

        W smaku słodowa baza, ziołowa goryczka, mocny posmak drożdżowo chlebowy...w tle owocowość estrowa.

        Wysycenie ok

        Świetne piwo szczególnie za tę cenę....ja też ostatnio piję małe ilości piwa i nie mam często styczności z craftami, więc dla mnie takie piwko jest idealne.
        Nie jestem zepsuty rewolucją

        Pojeżdżę po lidlach poszukać to kupię więcej jak będzie.
        Last edited by Szakali; 24-06-2014, 22:45.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #34
          Czy mi się wydaje czy można zakupić większe ilości, bo piwo może leżeć dość długo. Wiadomo, że nie tyle co portery, ale na jesień zimę będzie w sam raz.
          W końcu jest "bottle conditioned" + te 6,5%
          Last edited by dlugas; 25-06-2014, 09:23.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy mi się wydaje czy można zakupić większe ilości, bo piwo może leżeć dość długo. Wiadomo, że nie tyle co portery, ale na jesień zimę będzie w sam raz.
            W końcu jest "bottle conditioned" + te 6,5%
            Też właśnie taką opcję rozważam. Pytanie tylko czy jeszcze jakąś sztukę dorwę.
            Last edited by Szakali; 25-06-2014, 12:26.

            Comment

            • KDWG
              Senior
              • 03-2014
              • 143

              #36
              Barwa: bursztynowa, bardzo ładna.

              Piana: Średnia, biała, szybko się niweluje do obrączki z wysepką pośrodku. Śladów nie zostawia, niemal jak morderca doskonały.

              Aromat: Drożdżowy, karmelowy, owocowy, co więcej zalatuje mi Belgią. Słodkawy i lekko alkoholowy.

              Smak: Tu również pierwsze do głowy przychodzą mi belgijsko-pszeniczne skojarzenia. Owoce - jabłko, winogrono i inne (w sumie trudno powiedzieć jakie, może po prostu ejlowe?) do tego karmel i chlebowa skórka. Alkohol wyczuwalny, ale taki w... szampańskim wydaniu. Całość cierpkawa.

              Gaz: Bąbelki pracujące w szklance zmuszają by powiedzieć, że średni, ale... trochę to mimo wszystko zapycha .

              Z lidlowskiej oferty teoretycznie wypada jako jedno z lepszych, ale... po wypiciu zawartości jednej butelki jestem pewien, że nie zmęczyłbym prędko kolejnej. A nawet nie wiem czy mam ochotę, by cokolwiek jeszcze odkapslować. Choć warunki sprzyjają - mundial w telewizji, sesja za pasem, a tymczasem ja tak zdziadziałem ...
              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

              Comment

              • KobiNalewka
                Senior
                • 05-2012
                • 286

                #37
                Ja w aromacie i smaku wyczuwam głównie gruszkę - taką przejrzałą, bardzo słodką. Tak się na tym skupiłem, że nie dostrzegłem nic innego, do póki, aż piwo się nie nagrzało i zaczął wychodzić w smaku spory alkohol, co bardzo gryzło się z w/w owocem. Ledwo dopiłem.
                Piwo natomiast pięknie wygląda w szkle.
                Jedna sztuka trafia do lochów, na półroczny odpoczynek i przemyślenie swojego smaku

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KobiNalewka Wyświetlenie odpowiedzi
                  i przemyślenie swojego smaku
                  Dobry tekst.

                  Comment

                  • Warchlando
                    Member
                    • 06-2012
                    • 94

                    #39
                    Kolor - herbaciany, klarowny
                    Piana - kremowa, niezbyt obfita, szybko opadająca, pozostawia obręcz wokół szkła
                    Zapach - karmelowośc oraz wyczuwalne biszkopty, drożdże jak również aromat owocowy
                    Smak - słodowy z domieszką ziołowości, a także wyczuwalny grapefruit, który nadaje kwaskowego posmaku. Alkohol również wyczuwalny. Goryczka średnia, zalegająca.
                    Wysycenie - średnio-wysokie
                    Opakowanie - niezbyt urodziwa etykieta, na kontrze podstawowe informacje. Kapsel firmowy
                    Uwagi - ogólnie to piwo jest mocno przeciętne i jakoś nie zachwyca swoimi walorami smakowymi, jednakże da się pić
                    Warka do 09.2015

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #40
                      14,4 * - 6,5%

                      Piana - średnia, szybko opada do drobnoziarnistej wysepki /mini lacing/
                      Barwa - między ciemnym bursztynem a klarowną mocniejszą herbatą.
                      Aromat - przyjemny, słodowy, lekko owocowy.
                      Gaz - średni.
                      Smak - słodkawe, fajnie gorzkie, lekko podpalane, goryczka wzrasta wraz z lekkim kwaskiem.

                      Całkiem niezłe, fajnie pijalne a alko dla mnie nie jest nachalne.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Puszek_72
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 269

                        #41
                        Barwa - ciemny bursztynem, ładny.
                        Piana - na starcie całkiem fajna, dość szybko się redukuje do cienkiego kożuszka
                        Aromat - owocowy, troszkę alkohol po ogrzaniu
                        Smak - troszkę nierówno, słodowe, lekko owocowe, jest goryczka lekko kwaskowate, dobrze sie piję
                        Gaz - OK
                        Opakowanie - ładne, moja butelka miała goły kapsel
                        Podsumowanie - ciekawe piwko, bez fajerwerków, niezłej mocy czuć po wypiciu, przyjemna odmiana. Piwko z akcji Lidla

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #42
                          BARWA: Ciemniejszego jantaru,pod światło miodowa. Piwo mętne ze sporą ilością osadu. [4.25]
                          PIANA: Składała się ze średniej wielkości pęcherzyków,w umiarkowanym stopniu oblepiała szkło,pozostała do końca picia w niezłej formie. Piana w kolorze jasnego beżu. [3.5]
                          ZAPACH: Czuć było owoce egzotyczne: grejpfruta,marakuję...dalej słód,drożdże,toffi,lekka żywiczna woń. Zapach całkiem przyjemny i mocny. [4]
                          SMAK: Chmielowej goryczki,słodu,owoców egzotycznych,minimalnej paloności i drożdżowości,pod koniec goryczka przechodzi w niewielką gorzkość,która towarzyszy długo po wypiciu piwa. Piwo bez alkoholowych posmaków. [4.25]
                          GAZ: Na początku był niezły,szybko zredukował się do pojedynczych bąbelków. [2.25]
                          OPAKOWANIE: Bezbarwna butelka z tłoczeniami. Ten sam typ butelek mają między innymi Ruddles i Abbot. Etykiety całkiem fajne (patrz post#40),podany ekstrakt oraz skład...również po polsku na ,,dolepce" importera,kapsel firmowy. [3.75]

                          UWAGI: Termin spożycia do września 2015,ja tak długo nie zamierzałem czekać i wypiłem 23.06'14. Posmakowało mi to piwo,w lidlowej promocji kupiłem sześć różnych piw i to z pewnością było jednym z ciekawszych pozycji...mocne,wyraziste piwo z drożdżowym osadem w którym nie dopatrzyłem się alkoholowego zapachu i smaku.

                          P.S. Jako,że brakuje mi w punktacji ćwiartek,to postanowiłem od dzisiaj je stosować,by moje oceny były bardziej precyzyjne.

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #43
                            Kolor: Ciemny miód.
                            Piana: Niezbyt trwała, ale krążek zostaje do końca.
                            Zapach: Niezbyt intensywny, korzenny.
                            Smak: Słodowy, lekkie posmaki owocowe, wyraźna goryczka korzenno-ziołowa, która dość długo zalega. Końcówka lekko kwaskowa.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Opakowanie: Nic specjalnego.
                            Uwagi: Ciekawe, bo dość lekkie, ale zdecydowanie słodowe w smaku. Charakterystyczna goryczka, o lekko imbirowym posmaku. Całkiem smaczne.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #44
                              Mam "ładniejszą" fotkę niż Javox, ale nie będę obciążał serwera. Dam tylko link https://lh3.googleusercontent.com/-L...MGP2640-74.jpg


                              Kolor: Ciemne złoto idące w mocną herbatę
                              Piana:słaba, nie trwała. Lekki kożuszek zostaje do końca
                              Zapach: Mało intensywny. Karmle, lekka śliwka i kwiaty

                              Smak: Słodowy, karmelowy i delikatne nuty owocowe(śliwka) Goryczka herbaciana i ziołowa. Na końcu lekko kwaskowe.

                              Wysycenie: Średnie.
                              Opakowanie: przeźroczysta butelka, zwykła klasyczna grafika
                              Uwagi: za cenę lidla nic tylko brać. W regularnej cenie nie do powtózenia. Piwo lekko koźlakowe i winne. Dość treściwe. Druga butelka przezimuje.
                              Last edited by dlugas; 24-08-2014, 12:56.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6136

                                #45
                                No w klimaty poszedłeś Dlugas!
                                No niestety jest trochę niedociągnięć - hehehehheh

                                Moje to takie robocze foto ale twój kapselek jakiś ciemny - hehheh

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎